Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení ADSL O2: Rychlost připojení vs. dobat odezvy.

ADSL O2: Rychlost připojení vs. dobat odezvy.

ADSL O2: Rychlost připojení vs. dobat odezvy.

Všeobecná diskuze o různych typech připojení

Toto téma diskuze se týka poskytovatele připojení O2, zobrazit všechna témata v diskuzi o O2.

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Proč při zvýšení rychlosti připojení (nyní 2048kB/sec) se u všech těchto zrychlených připojení zvýšila naměřená doba odezvy oproti původním třeba 512kB/sec (změnila se podstatně - z 30ms na 70+ms) ?

To je obecná vlastnost ADSL nebo lze čekat, že se to ještě nějak "usadí" ?

 
od adam
moderátor

U vsech? ja mam pres rychlost.cz webping kolem 30ms, ping zkoncole kolem 14ms, adsl o2 4096 s fup

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Jo právě že u všech, tj. na zcela růných místech. Proto se ptám, zda to se zvýšením rychlosti přímo souvisí.

 
od frantisek
příspěvků: 86
IP: (zobrazit)

<span style="color:#00BF00">U mně to probíhalo tak, že ke zrychlení z 512/128 na 2048/128 kb/s došlo 7.4.2007 a webping měřený zde se pohyboval kolem 40 ms (před i po zrychlení).

Zlom nastal 24.5.2007, kdy webping vzrostl na 70 - 80 ms a pod tyto hodnoty neklesá. Těžko říct, zda je to v důsledku změny metodiky měření na zdejším serveru, nebo úprav v síti TO2.

Ping z příkazového řádku na nix.cz je 14 - 28 ms, tedy žádná sláva.</span>

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Webping je nastroj k nicemu - neukazuje realne hodnoty. Zkusil bych spis ping z prikazove radky. Ja mam zrychleno na 8M/512k a odezva mi po navyseni nijak nevzrostla (Seznam.cz, nix.cz shodne 9-10ms), takze to bude spis nejaka lokalni zalezitost nez novy standart.

 
od adam
moderátor

Webping je nastroj k nicemu - to neni az zas tak dobre tvrzeni, napriklad podobnych hodnot ktere dosahuji na &quot;webpingu&quot; dosahuji ve hrach typu Counter strike a Battlefield 2, protoze jakakoli aplikace, ktera vyuziva internet a meri svoji odezvu ji uz nemeri pres rychle a male icmp packety ale pres tcp/udp ktere pouziva k prenosu informaci.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

jj stalo sem mi uplne to same z 30 se mi zvedl ping na 70 kdyz dobre je obcas to hapruje a skace to i na 200-300 coz je za ty penize zlodejna

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Mám o2 ADSL 2Mbit ale ty 2Mbit jsou jen na složence, jako synchronizacni rychlost mám nastavenou 1024/128 pry kvuli vzdálenosti od ústředny,už to nějak neřeším,už sem si naten 1Mbit zvykl ... ale ten ping to je děs

Datum a čas: 13.07.2007 20:02
Download: 850.41 kbit/s (106.30 kB/s)
Upload: 102.36 kbit/s (12.80 kB/s)
Web odezva: 89.5ms89.9ms90.1ms
Stabilita: 97.9 %

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Mám úplně stejnou zkušenost se zdvojnásobením odezvy letos v dubnu či květnu (mám ADSL 2048/128 kbps) na sídlišti ve Zlíně.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

70 odezvy ja mam wifi a mam 1500 odezvy to se neda nic hrat

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.