U některých zařízení se o omezení příchozích dat prakticky ani nebudete snažit, protože jejich fungování je podmíněno právě co nejrychlejším připojením. To se týká v první řadě kvalitního sledování televizních programů online. Omezení u prohlížení internetových stránek uživateli zase tolik vadit určitě nebude, když si současně uvědomí, že je třeba se „podělit“ o data i s dalšími uživateli připojení. V každém případě je vhodné zkusit situaci mezi uživateli řešit před provedením různých dočasných nebo trvalých omezení datového toku domluvou a vhodným rozvržením uživatelského času. Pokud to nebude možné, můžete zkusit některou z variant omezení.
Vcelku jednoduše lze problém řešit u pokročilých routerů. Nastavení rychlosti a omezení je možné u sofistikovaných modelů buď pro jednotlivé výstupy (je třeba si hlídat, který kabel kam vede), nebo pro všechny výstupy s tím, že hodnota propouštěných dat bude přibližně stejná. Stejně tak jsou zde routery s QoS (Quality of Service) umožňující nastavit priority různým datatovým tokům. Pořízení pokročilého routeru je však drahé. V některých případech můžete do routeru nainstalovat firmware třetí strany, který úpravu rychlostu připojení nabízí. Jedná se však o velký uživatelský zásah.
Rychlost připojení Wi-Fi standardně upravovat nelze. To teoreticky znamená, že tři současně připojení a aktivní uživatelé budou mít každý přibližně třetinovou rychlost připojení. V praxi mohou být rozdíly výraznější dle umístění jednotlivých zařízení a dalších vlivů.
Požadované omezení rychlosti je u většiny moderních downloaderů a traffic programů (včetně těch zdarma) poměrně jednoduché a lze ho změnit během chvilky (samozřejmě i v průběhu stahování) spolu s celkovou prioritou stahování, prioritou jednotlivých aplikací i dalšími detaily. I tak můžete umožnit ostatním uživatelům společné sítě využívat dostatečný datový tok v době, kdy ho potřebují.
V případě, že při omezení připojených zařízení jsou problémy na hranici únosnosti, měli byste raději začít uvažovat o jiném tarifu nebo změně poskytovatele připojení. V tom vám pomůže naše vyhledávání. Požadavky na rychlost, stabilitu a kvalitu připojení se budou s největší pravděpodobností neustále zvyšovat. Rychlost připojení, která stačila před pár lety, je dnes již nevhodná.