Rychlost.cz Fórum Síťový hardware sdileni netu

sdileni netu

sdileni netu

Síťový hardware
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

dobry den,

mam problem a nevim jak dal.. mam doma 3 PC (win Xp)a jen jeden je pripojen k internetu. Dokud jsem mel jen 2 PC tak jsem dal sdilet pripojeni internetu a vse fungovalo. ale ted kdyz pribyl jeste 3 tak mi to nejde vytvorit. pise to ze sdilet pripojeni muzu jen na jednom sitovem pripojeni... zakladni desku mam Asus A7N8X-E Deluxe a ta ma dve sitove karty(Marvell Yukon Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Ada, a ta druha NVIDIA nForce MCP Networking Controller. dekuji vsem kteri mi pomohou, nebo se aspon pokusi.. diky

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Nejjednodušší řešení je pomocí routeru, buď wifi (bezdrátového) nebo normálního (drátového). Do routeru se připojí kabel z internetu (WAN), router se nastavi a do sítě (LAN) se připojí 3 počítače, buď přes bezdrátovou síť nebo pomocí kabelů. Další možnost, použít první počítač jako bránu internetu, ale pak nestačí 2 síťovky, ale 3, jedna bude napojená přímo do internetu a na ty druhé dvě budou připojeny další počítače. Nevýhoda je v tom, že pokud chceš mít neustále internet na všech počítačích, vždy musí běžet "hlavní" počítač. Doufám, že jsem to npsal srozumitelně :) Čauf

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>vašek:27.12.2006 15:41</legend>dobry den,

mam problem a nevim jak dal.. mam doma 3 PC (win Xp)a jen jeden je pripojen k internetu. Dokud jsem mel jen 2 PC tak jsem dal sdilet pripojeni internetu a vse fungovalo. ale ted kdyz pribyl jeste 3 tak mi to nejde vytvorit. pise to ze sdilet pripojeni muzu jen na jednom sitovem pripojeni... zakladni desku mam Asus A7N8X-E Deluxe a ta ma dve sitove karty(Marvell Yukon Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Ada, a ta druha NVIDIA nForce MCP Networking Controller. dekuji vsem kteri mi pomohou, nebo se aspon pokusi.. diky</fieldset>

Doporucuji pouzit routr ktery vse udela za Vas mimo winXP ale kdyz uz tam chcete davat &quot;routr z window (sdileni intenetu)&quot; tak dejte ne druhou sitovku switch - ten vam pripoji vsechny vase PC do &quot;vnitrni site&quot; a ten ineternet do ni bude poskytovat ten Vas &quot;hlavni pocitac&quot;.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>petr:28.12.2006 13:55</legend>

Doporucuji pouzit routr ktery vse udela za Vas mimo winXP ale kdyz uz tam chcete davat &quot;routr z window (sdileni intenetu)&quot; tak dejte ne druhou sitovku switch - ten vam pripoji vsechny vase PC do &quot;vnitrni site&quot; a ten ineternet do ni bude poskytovat ten Vas &quot;hlavni pocitac&quot;.</fieldset>

Takhle to nepůjde, mám to vyzkoušené, pokud se sdílí internet, tak jedna síťovka unese jen jeden počítač, ikdyž je tam switch! Pokud na síťovku připojíš více počítačů (přes switch), tak dojde ke konfliktu! Nejjednodušší je koupit router za cca 800-1000Kč se 4 LAN porty a pojede to bez problémů :)

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>vašek:27.12.2006 15:41</legend>dobry den,

mam problem a nevim jak dal.. mam doma 3 PC (win Xp)a jen jeden je pripojen k internetu. Dokud jsem mel jen 2 PC tak jsem dal sdilet pripojeni internetu a vse fungovalo. ale ted kdyz pribyl jeste 3 tak mi to nejde vytvorit. pise to ze sdilet pripojeni muzu jen na jednom sitovem pripojeni... zakladni desku mam Asus A7N8X-E Deluxe a ta ma dve sitove karty(Marvell Yukon Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Ada, a ta druha NVIDIA nForce MCP Networking Controller. dekuji vsem kteri mi pomohou, nebo se aspon pokusi.. diky</fieldset>

Zajímavý je též způsob připojení - ten nepopisujete (USB - ADSL,CDMA' či tcp) osobně bych to řešil samostatným routerem, či jiným krabicoidním zbůsobem ( nemám rád, když kvůli internetu na jednom kompu musí běžet jinde jiný - poruchovost, spotřeba el.en. a tak)

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

To tedy prominte .. ale to je uplny nesmysl , ze jedna sitovka snese jeden pocitac.

Chcete tim rict, ze jeden pocitac lze byt napojen jen na jednu IP ?? Jak vysvetlite fungovani internetu ... Zjistoval jste si vubec nekdy na kolik PC jste pripojen pri jeho uzivani ? (nemluvim o proxy serverech)

Jestli si myslite , ze fungovani internetu je v tomto smyslu neco exotictejsiho, tak jste NA VELIKEM OMYLU! Vas zpusob zkouseni bych chtel opravdu videt :)

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Pripojuji se ku kolegu vise,....Kdyz date zdileni internetu ve WinXP, kde jedna sitovka je vstup z internetu a druha zdili, tak pres switch to musi jit i pro vice PC, rozhodne klientske pocitace musi mit automaticke pridelovani ip adres DHCP serverem. Ten DHCP server se automaticky vytvori pri nastavovani zdileneho internetu. Kouknete se na help desk pro microsoft, tam to je.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Zdravim,

mam podobny proble, USB modem na WIN XP a potrebuji pripojit i druhy pocitac S WIN 2000..

 
od xpapi
příspěvků: 16
IP: (zobrazit)

Nejméně finančně náročné - nasdílet ve WinXP internet a povolit DHCP server, na připojovaném počítači nastavit IP adresu přidělí DHCP server.

Osobně doporučuji - Asus WL500 jako server a přes něj zapojit do sítě oba PC - kvůli jednomu nemusí běžet druhý a žije jen krabička napájená adaptérem (spotřeba energie je rázně nižši, než u puštěného PC pro činnost druhého PC)

JE TŘEBA OVĚŘIT ZDA WL500 UMÍ NASDÍLET VÁŠ USB INTERNET (CDMA UMÍ)

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Tak to mě rozesmálo :-) &quot;jedna síťovka unese jen jeden počítač&quot; Myslím že u vás není chyba na síťovce, ale někde mezi monitorem a židlí. Nedávno sem v nouzi nasdílel ve WinXP internet pro cca 70 počítačů různě za SWITCHema.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Ahoj, chtel jsem se zeptat jestli neni mozne kdyz mam doma dva notebooky a jeden je pripojenej na net, jestli nemuzu nejak pres wifi co maj oba chytnout net i na tom druhem...?? diky za odpoved.

 
od xpapi
příspěvků: 16
IP: (zobrazit)

Ano

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

opravdu? a nemohl byste mi napsat jak na to?? dekuju moc....bud tady nebo muzete na svoo@seznam.cz

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Zaplaťte mi a jsem ochoten vám dávat detailní polopatické rady pěkně krok po kroku , nebo nabídnout alternativní způsoby apod.

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.