Rychlost.cz Fórum Síťový hardware adsl wifi router edimax

adsl wifi router edimax

adsl wifi router edimax

Síťový hardware
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

zdravim! poridil jsem si adsl modem a wifi router v jednom znacky edimax, hned jak jsem to strcil do zasuvky, na notebooku se rozsvitila nova sit s vynikajicim signalem, to je super, ale uz hodiny se snazim nastavit tady na tom stroji adsl pripojeni (to mam od telecomu, internet express) a nejde to a nejde to... nemate s tim nekdo zkusenost? ZOUFALE prosim o radu!

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>petr:24.11.2006 20:36</legend>zdravim! poridil jsem si adsl modem a wifi router v jednom znacky edimax, hned jak jsem to strcil do zasuvky, na notebooku se rozsvitila nova sit s vynikajicim signalem, to je super, ale uz hodiny se snazim nastavit tady na tom stroji adsl pripojeni (to mam od telecomu, internet express) a nejde to a nejde to... nemate s tim nekdo zkusenost? ZOUFALE prosim o radu!</fieldset>

Mám to samé, ale z Tvého dotazu jsem nepochopil co máš za problém!? Já mám WiFi AP na střeše na 5,8GHz, pak ethernet do bytu, router SMC Barricade na další PC a do Edimaxe. Na Edimaxi mám zatím pověšenej svůj notebook a taky sousedův. Nastavený 128bit šifrování a jede to v pohodě. Možná by jsi mohl zkusit ten ethernet kabel z ADSL (předpokládám že to tak propojuješ) do toho Edimaxe narvat ze zadu do konektoru označeném (1) ne do WAN! To že je signál vynikající je jasné, prostě Ti sčot detekoval nový zdroj signálu a jen Ti ukazuje, že je to dost dobrý (bodejďť by ne když leží vedle :o) ), ale že je to na prd se už vytahovat nebude. Kdyby něco, tak nic a dej když tak vědět jak jsi dopad...

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

mno, ja jsem takova hardwarova dmnce, ale nejak jsem to pak nakonec rozchodil... prolem byl v tom, ze telecom rozlisuje parametry u adsl pripojeni na dve skupiy - pro lidi, co zrizovali pred dubnem 2005 a pro ty, co az pak... a to jsem netusil. muj problem byl v neschopnosti nastavit PPPoA a vc-mux nebo tak neco, ale v pohode:) uz to jede, diky za reakci:)

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

no tak to je pekne zcestna reakce :-)))

<fieldset><legend>petr:27.11.2006 20:48</legend>mno, ja jsem takova hardwarova dmnce, ale nejak jsem to pak nakonec rozchodil... prolem byl v tom, ze telecom rozlisuje parametry u adsl pripojeni na dve skupiy - pro lidi, co zrizovali pred dubnem 2005 a pro ty, co az pak... a to jsem netusil. muj problem byl v neschopnosti nastavit PPPoA a vc-mux nebo tak neco, ale v pohode:) uz to jede, diky za reakci:)</fieldset>

 
od petricek
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

Ahoj mám wifi router značky Edimax, ale mám problém. Nemůžu ho připojit k netu. Mám spojení mezi notebookem a wifi routerem, ale už ne od routeru k netu... Mám net od UPC, ale navím, jak nakonfigurovat v PC net router, nebo co mám udělat, aby se mi zdařilo spojení mezi wifi routerem a modemem od UPC. Pomůžete mi někdo pls?

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Hoj... Mam stejnej problém. Máme doma od telecomu net ADSL. Do ted to bylo zapojeny do routeru Dlink. Z toho jsem natahnul jeste jeden sitovej kabel do druhyho pokoje na stolni PC. Vcera jsem koupil wi-fi router od edimaxu. Zapojil jsem ho na ten sitovej kabel kterej jsem natahnul z Dlinku do druhyho pokoje. Stolni PC i notas mi jede v pohode pres kabel ale s notasem se pres wi-fi nedostanu na internet. Sice se pripojim jakoby do site ale nepusti me to na internet. Mam visty takze pocitam ze to bude nejaka kravina v nich, protoze uz jsem se s nima nekolikrat pekne vyvztekal. Nevedel byste nekdo co si tim? Poradte pls...

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Musim se smat, jak si lidi (vetsinou mladi vseznalci) kupuji routery ... a vlastne ani nevi, k cemu slouzi a jak ...

TO Petricek&gt; Nepises typ Edimaxu, ale melo by to byt v podstate stejne ... odpoj router ode vseho vyjma napajeni .... router resetuj vzadu skrytym tlacitkem RESET vedle napajeni (aspon na 5 sec) .. prepne se do tovarniho nastaveni .. kabel z modemu UPC propoj s routerem do portu WAN ... pripoj se pomoci jineho kabelu k tomu routeru do nejakeho portu LAN ... prihlas se k nemu pres webovy prohlizec ((mel by byt na adrese 192.168.2.1) ...a dej Quick Setup a v kroku BroadBand Type zvol Cable Modem (UPC ma zapnute DHCP, takze by ti melo pridelit IP adresu a dalsi)....anebo to same v podstate lze udelat i v sekci WAN, kde nastavis Dynamic IP..... TED TO NEVIM JISTE, ALE SVEHO CASU UPC KONTROLOVALO MAC ADRESU ZARIZENI .... takze by jsi mel do tech parametru vypsat MAC adresu sitove karty pocitace, ktery jsi mel drive k tomu MODEMU pripojen ..(slysel jsem, ze to zrusili, nebo ze staci pak jen MODEM na cca 30 sekund vypnout a zapnout a zaregistuje to sam ... ale nevim) ... a pak uz jen nastavis parametry pro LAN i WLAN a melo by to fungovat ..... kazdopadne to zjistis tak, ze kdyz se podivas na STATUS INFO by jsi mel videt, zda mas ve WAN pridelenou nejakou IP,SubnetMask,Gateway a DNS.

TO svicko&gt; Mam otazku ... proc si teda davas do pokoje dalsi router, kdyz uz mas router v DLinku ?? Do pokoje ti stracilo obycejne AP bez routeru a mel bys po problemech. Router ma za ukol pripojovat jednu sit pres preklad adres do jine site pod jednou IP. Ale budiz ... melo by ti pomoci, kdyby jsi ten kabel, co mas z DLinku nemel zapojen ve WAN portu Edimaxu, ale do nejakeho LAN portu. Pak by se mel EDIMAX chovat jen jako AP bez routingu.

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.