Modem Sagem FaST 840 - USB

Strana:1 2 3
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od adilat
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)

Když jsem objednávala službu Internet Expres Impuls se závazkem ani náhodou jsem netušila, že výše uvedený modem, který byl na objednávce předepsán, funguje na telefonní vytáčení. Sice jsem připojena vyšší rychlostí než před tím <b>ale pouze pokud jsem vůbec připojena</b>. Už se stalo, že mi trvalo 20 minut, než se připojení podařilo. Je mi 64 let a jsem už tedy ve věku, kdy plně spoléhám na poskytovatele - čekala jsem, že budu připojena ihned po otevření PC, tak jak to máme v práci a jak to mají všichni moji známí, ani ve snu mě nenapadlo, že vysokorychlostní připojení k internetu (jak inzerujete) se provádí telefonním vytáčením. <b> Za rok se rozhodně obrátím na jiného poskytovatele</b> :cry:

 
od Parana
příspěvků: 9
IP: (zobrazit)

Mám doma jeden modem na ADSL D-Link 362T od Telekomu. Jestli máte zájem, zašlu Vám ho. Nic za něj nechci, leží mi tady ladem. :D

http://blog.macich.net/1152464851-sagem-fast-840-pozor-na-nej.html

 
od pet007
příspěvků: 27
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>adilat</legend>Když jsem objednávala službu Internet Expres Impuls se závazkem ani náhodou jsem netušila, že výše uvedený modem, který byl na objednávce předepsán, funguje na telefonní vytáčení. Sice jsem připojena vyšší rychlostí než před tím <b>ale pouze pokud jsem vůbec připojena</b>. Už se stalo, že mi trvalo 20 minut, než se připojení podařilo. Je mi 64 let a jsem už tedy ve věku, kdy plně spoléhám na poskytovatele - čekala jsem, že budu připojena ihned po otevření PC, tak jak to máme v práci a jak to mají všichni moji známí, ani ve snu mě nenapadlo, že vysokorychlostní připojení k internetu (jak inzerujete) se provádí telefonním vytáčením. <b> Za rok se rozhodně obrátím na jiného poskytovatele</b> :cry:</fieldset>

Nejedná se o telefonní vytáčení. Takto to vidí pouze windows. Vzhledem k tomu, že se jedná o softwarový modem, je v celku logické, že to jinak ani udělat nejde. Modem Sagem jsem zkoušel (půjčil jsem si ho od kamaráda, protože na něj každý nadává :) - prostě zvědavost) na svém PC, byl jsem naprosto bez problémů připojen, připojení se vždycky povedlo napoprvé... O čem mluvím: za problémy s tímto modemem může na 90% Váš PC (nekorektní funkce sběrnice USB, nesprávná instalace modemu, problémů může být více...). Pokud chcete být připojena k internetu okamžitě po startu PC, bude nutné si pořídit hardwarový modem a trošku za něj připlatit.

Jinak mám dojem, že tato diskuze je tak trošku off-topic: buďto se příspěvek měl zařadit do diskuze o hardware nebo (pokud skutečně chcete soudit ISP za to, že Vám prodal, co jste si objednala) do diskuze o poskytovatelech.

Na druhou stranu mě opravdu překvapuje, že i v 64 letech ještě pracujete a (to možná ještě více) zvládáte bez problémů práci s PC. Přeji hodně zdaru.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>pet007</legend>Modem Sagem jsem zkoušel (půjčil jsem si ho od kamaráda, protože na něj každý nadává :) - prostě zvědavost) na svém PC, byl jsem naprosto bez problémů připojen, připojení se vždycky povedlo napoprvé... O čem mluvím: za problémy s tímto modemem může na 90% Váš PC (nekorektní funkce sběrnice USB, nesprávná instalace modemu, problémů může být více...). Pokud chcete být připojena k internetu okamžitě po startu PC, bude nutné si pořídit hardwarový modem a trošku za něj připlatit. </fieldset>

Nesmysl. Ty modemy patří k nejhorším na trhu. Jsou nestabilní a nespolehlivé, což vědí i technici bývalého Českého Telecomu. Pročtěte si diskuzní fóra. Desítky, ne-li stovky stejných závad. Opravdu si myslíte, že všichni tito lidé mají problém na straně počítače?

 
od adilat
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)

Jak tedy můžou něco takového vůbec nabízet, já se opravdu musím spoléhat a věřit tomu, kdo tyhle služby poskytuje. Nejdřív si nechám ověřit jak je to s mým PC a pak uvidím dál - líbit si to nenechám.

:cry: :roll: i když jak jsem se dočetla jinde je reklamace úplně zbytečná i když vědí, že nabízejí prvotřídní šmejd - takže sdělení o něco výše , že je to z 90% chyba mého PC je asi trochu scestné

 
od Parana
příspěvků: 9
IP: (zobrazit)

Kdyby adilat četla co jsem napsal, měla by po problému ......

 
od adilat
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>Parana</legend>Kdyby adilat četla co jsem napsal, měla by po problému ......</fieldset>[list:88ca80e0f1]

Já jsem to četla a ta velkorysá nabídka mě moc překvapila. Ale vzhledem k tomu, že PC jenom používám a jinak se v ničem nevyznám tak vůbec nevím oč se jedná. Po lákavé nabídce Telefónicy jsem sice zaplatila za modem jenom 1,- Kč (a to je ještě hodně) a teď platím měsíční poplatek a k netu se připojuju 10-20 minut. Popište mi, prosím, na adilat@seznam.cz oč se jedná ale jako pro naprostého laika, ne odborně. Já už asi nebudu totiž schopná věřit žádným lákavým nabídkám. Ale zase musím říct, že to, co ci dovolí Telefónica, si nedovolí žádná zásilková služba[/list:u:88ca80e0f1]

 
od pet007
příspěvků: 27
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>Jiří Macich ml.</legend><fieldset><legend>pet007</legend>Modem Sagem jsem zkoušel (půjčil jsem si ho od kamaráda, protože na něj každý nadává :) - prostě zvědavost) na svém PC, byl jsem naprosto bez problémů připojen, připojení se vždycky povedlo napoprvé... O čem mluvím: za problémy s tímto modemem může na 90% Váš PC (nekorektní funkce sběrnice USB, nesprávná instalace modemu, problémů může být více...). Pokud chcete být připojena k internetu okamžitě po startu PC, bude nutné si pořídit hardwarový modem a trošku za něj připlatit. </fieldset>

Nesmysl. Ty modemy patří k nejhorším na trhu. Jsou nestabilní a nespolehlivé, což vědí i technici bývalého Českého Telecomu. Pročtěte si diskuzní fóra. Desítky, ne-li stovky stejných závad. Opravdu si myslíte, že všichni tito lidé mají problém na straně počítače?</fieldset>

Tak sem to asi špatně používal, když mi to fungovalo, no. Nemůžu za to, že nepo..ru na co sáhnu ;)

 
od pet007
příspěvků: 27
IP: (zobrazit)

Nicméně onu velkorysou nabídku bych radil přijmout - určitě lepší HW modem, než se piplat s USB drivery (ten, co to instalovat vám určitě sdělí, že u něj chyba být nemůže - vím, o čem mluvím). Nicméně si určitě zkuste zavolat na technickou podporu ISP - třeba budou vědět, co s tím.

 
od pet007
příspěvků: 27
IP: (zobrazit)

Dost často používám slovo &quot;nicméně&quot; - budu se muset hlídat :)

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>pet007</legend>Tak sem to asi špatně používal, když mi to fungovalo, no. Nemůžu za to, že nepo..ru na co sáhnu ;)</fieldset>

Smím vědět, jak dlouho si ho používal? Den? Týden? Ona ta mrcha dokáže klamat tělem :evil: Ostatně na zapojení ADSL modemu není co podělat.

<fieldset><legend>adilat</legend>i když jak jsem se dočetla jinde je reklamace úplně zbytečná i když vědí, že nabízejí prvotřídní šmejd - takže sdělení o něco výše , že je to z 90% chyba mého PC je asi trochu scestné</fieldset>

Ano, bohužel je to tak.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Připojení ADSL s tímto modemem používám již 1,5 roku a jsem bez problémů s připojením (pokud problémy byly, nesouvisely s modemem). Naopak, když jsem zřizoval připojení, dostal jsem v balíčku jiný modem (bohužel, nepamatuji si značku), se kterým problémy byly. Modem se po připojení během několika sekund odpojoval. Dlouho mi nebyl Telecom schopen poradit, až jsem u nich narazil na člověka, který mi doporučil, abych jej vyměnil za jiný typ. To jsem udělal a od té doby je vše v pořádku.

 
od adilat
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)

[list=]<fieldset><legend>J</legend>Připojení ADSL s tímto modemem používám již 1,5 roku a jsem bez problémů s připojením [/list](pokud problémy byly, nesouvisely s modemem). Naopak, když jsem zřizoval připojení, dostal jsem v balíčku jiný modem (bohužel, nepamatuji si značku), se kterým problémy byly. Modem se po připojení během několika sekund odpojoval. Dlouho mi nebyl Telecom schopen poradit, až jsem u nich narazil na člověka, který mi doporučil, abych jej vyměnil za jiný typ. To jsem udělal a od té doby je vše v pořádku.</fieldset>

Sagem Fast nebo D-Link?

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>J</legend>Připojení ADSL s tímto modemem používám již 1,5 roku a jsem bez problémů s připojením (pokud problémy byly, nesouvisely s modemem). Naopak, když jsem zřizoval připojení, dostal jsem v balíčku jiný modem (bohužel, nepamatuji si značku), se kterým problémy byly. Modem se po připojení během několika sekund odpojoval. Dlouho mi nebyl Telecom schopen poradit, až jsem u nich narazil na člověka, který mi doporučil, abych jej vyměnil za jiný typ. To jsem udělal a od té doby je vše v pořádku.</fieldset>

I já používám Sagem Fast 840 cca. 2 roky a bez problému, připojím se na poprve a ještě se mi nestalo, že by mě to odpojilo. Internet používáme každý den, 6 - 15 hodin nonstop. :roll:

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>JC:01.09.2006 17:51</legend><fieldset><legend>J</legend>I já používám Sagem Fast 840 cca. 2 roky a bez problému, připojím se na poprve a ještě se mi nestalo, že by mě to odpojilo. Internet používáme každý den, 6 - 15 hodin nonstop. :roll:</fieldset>

Také používám Sagem, už přes rok a jediné problémy, které jsem zaznamenal byly, když jsem použil delší USB kabel (modem hlásil nedostatečné napájení na sběrnici USB). Při použití krátkého (i originálního) vše šlape tak jak má.

 
Strana:1 2 3

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.