Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od vikin8
příspěvků: 12
IP: (zobrazit)

Dobry den....chtel bych se zeptat co to je ta agregace a je to k necemu dobre? budu mit typ pripojen 5GHz Rychlost 3072kbit, max. agregace 1:40 ....zajimalo by me jak ta agregace ovlivni tu rychlost a hlavne jestli bych kvuli ni mel lagy...jo je to pres wi-fi... diky za odpoved a radu

 
od Basty
příspěvků: 15
IP: (zobrazit)

Tak na wifku je to docela dost. agregace je kolik lidi sdili s tebou linku.

 
od vikin8
příspěvků: 12
IP: (zobrazit)

no oni jinak maj v nabidce rychlost 1,5mb s agregaci 1:20 takze podle me to vyjde na stejno ne?! akorat budu mit vetsi rychlost nebo se mylim???

 
od Basty
příspěvků: 15
IP: (zobrazit)

jj asi bych bral taky tu rychlejsi variantu

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>Basty:19.08.2006 21:46</legend>Tak na wifku je to docela dost. agregace je kolik lidi sdili s tebou linku.</fieldset>

takže vlastně tu rychlost vydělím tou agregací jo? a takovou budu mít rychlost?

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

jj. může ti to jen 3M ale taky jen 75kbps což je kolem 10kb/s. já mám 1.5M agregaci 1:12 ale vzhlem k tomu že na hotspotu jsme jen dva tak běžně běhám 1.4M

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>Maverick:02.01.2007 09:19</legend>jj. může ti to jen 3M ale taky jen 75kbps což je kolem 10kb/s. já mám 1.5M agregaci 1:12 ale vzhlem k tomu že na hotspotu jsme jen dva tak běžně běhám 1.4M</fieldset>

LOL, já mám 512Kb/S a agregaci 1:15! Vy jste štastní borci tý jo! Co bych za ten net dal! Že musím bydlet v takové prd..i!

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

dotaz - co je agregace si myslím vím, ale nějak se nemůžu dopátrat toho, podle čeho se to řídí, co si může poskytovatel dovolit a co ne. Prostě třeba když mám 2M/2M připojení, ale za celý den z toho nedostanu v žádným směru větší rychlost než 50kb/s v obou směrech a kldyž se dotážu poskytovale odbyde mě tím, že mám agregaci 1:40! Je v nějakém zákoně stanoveno, že třeba musí po určitou dobu dne třeba 50% být rychlost na maximum a pokud ne je povinnen poskytovatel připojení patřičně posílit??????????????? Díky moc za odpověď

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

No - mozna by bylo treba v nekterych pripadech (ve vetsine), nez si zvolime sveho poskytovatele pripojeni se trochu zajimat o par &quot;terminu&quot; ktere ten dany poskytovatel prezentuje na svych strankach ci kdyz sveho klienta &quot;lame&quot;- jako download,upload - agregace - latence,FUP apod.spousta zakazniku se potom vyvaruje rozcarovani na tim jak jim internet funguje resp.nefunguje.Pak bych se take zajimal o to jakym zpusobem poskytovatel vubec &quot;ziskava&quot; a prenasi svou konektivitu - bude rapidni rozdil u poskytovatele ,ktery ma svou &quot;pater&quot; na opticke lince a u toho ktery &quot;preprodava&quot; sve ADSL pripojeni o 02 uz tak zagregovane 1:50 a prenasene X preskoky na Y kilometru.Lidi by se meli probrat a nepodepisovat nesmyslne smlouvy na rok a dele u kazdeho &quot;joudy&quot; ktery bude tvrdit ze on je ten NEJ....holt kazdy sveho stesti strujcem.

A co se tyce &quot;zakona&quot; o agregacich resp. o wi-fi globalne - prave proto, ze neexistuje nikdo kdo by v dzungli zvane wi-fi cokoliv a koholkoliv redukoval a usmernoval vypada to tak jak to vypada a ruzni &quot;podnikavci&quot; si nadale masti kapsy na servisni podpore sve site z 99 procent mlci....

 
od vladymks
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

Vaše rychlost je koláč který je předhozen 40 lidem kteří mají stejná práva. Součet vašich poplatků musí zaplatit danou konektivitu. Nic víc nic míň.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Tak to je velmi hezky cesky receno

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

V praxi je to s tim kolacem jinak, neni to kolac pro 40 lidi, ale maxikolac pro treba 80 lidi, respektive to neni 3Mbit na 40 lidí ale 6mbit na 80 lidí, v praxi čím větší poskytovatel tak tím větší čísla a menší výkyvy. takze kdys si na 1Gigivou linku napojí 10 000 uživatelů tak vychazí pokud se nepletu agregace 1:100 ale v praxi rychlost nikomu téměř neklesne. Ale 1Gb/s nema leckde jakej vesničan.

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.