adsl od telecomu nefaká

Strana:1 2
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Mám internet adsl od telecomu,platim 500kč měsíčně,rychlost downloadu je asi 60 kb za s.,hodně rád stahuju různý věci do her atd,a najednou bum rychlost stahování je sotva 7 kb za s.Můžete mi říct čím to je?

 
od Basty
příspěvků: 15
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>zloun</legend>Mám internet adsl od telecomu,platim 500kč měsíčně,rychlost downloadu je asi 60 kb za s.,hodně rád stahuju různý věci do her atd,a najednou bum rychlost stahování je sotva 7 kb za s.Můžete mi říct čím to je?</fieldset>FUP

 
od Basty
příspěvků: 15
IP: (zobrazit)

tos ja nemám dsl, tak vam asi nereknu vic nez, volejte technickou podporu.

 
od sunamo
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>zloun</legend>Mám internet adsl od telecomu,platim 500kč měsíčně,rychlost downloadu je asi 60 kb za s.,hodně rád stahuju různý věci do her atd,a najednou bum rychlost stahování je sotva 7 kb za s.Můžete mi říct čím to je?</fieldset>

Pokud jsi prostahoval vice jak 1 GB dat, tak na tebe byl uplatněn FUP. Počítá se up i down a kolik to sčítá se dozvíš na telecom.cz nebo internetexpress.cz .. A jestli si furt v limitu a rychlost nikde, volej na datovou podporu (mela by byt na 800123456)

 
od pet007
příspěvků: 27
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>sunamo</legend><fieldset><legend>zloun</legend>Mám internet adsl od telecomu,platim 500kč měsíčně,rychlost downloadu je asi 60 kb za s.,hodně rád stahuju různý věci do her atd,a najednou bum rychlost stahování je sotva 7 kb za s.Můžete mi říct čím to je?</fieldset>

Pokud jsi prostahoval vice jak 1 GB dat, tak na tebe byl uplatněn FUP. Počítá se up i down a kolik to sčítá se dozvíš na telecom.cz nebo internetexpress.cz .. A jestli si furt v limitu a rychlost nikde, volej na datovou podporu (mela by byt na 800123456)</fieldset>

No, pravděpodobně to bude FUP. Nejrychleji ověříš, kdyš se podíváš na stránky http://konto.telecom.cz (možná https). Jinak linka technické podpory je 800184084.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

1) pokud se chcem chytat za slovicka; ja jsem taky nenapsal, ze za to platim 500...

2) neprisel jsem se sem dohadovat, prisel jsem si pro radu...

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Pochopil jsem, že se podle ceny jedná o 512/128 - u tohoto tarifu je FUP na 1GB, ne na 8

ono je to celkem logické, kdyby na 512ce byl FUP na 8GB, tak by to při agregaci 1:50 stejně o moc víc nechodilo

Stahování není v kb (kbit) ale v kB (kByte), 7kB = 56kb

A vzhledem k tomu, že zřejmě máš překročený 1GB limit, jsi FUP omezen na 64kb - což při započítání různých kontrolních paketů atd. souhlasí.

Závěrem - chodí ti to tak, jak by ti to na tomhle tarifu chodit mělo

<fieldset><legend>kali</legend>1) pokud se chcem chytat za slovicka; ja jsem taky nenapsal, ze za to platim 500...

2) neprisel jsem se sem dohadovat, prisel jsem si pro radu...</fieldset>

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

tak jeste jinak; toto je muj pripad... nemam stejny tarif, jako ten, co toto tema zacal... doufam, ze ted uz je Vam to jasne. prevodu z kb na kB zatim jeste rozumim, ale jak se rika, opakovani je matka moudrosti.

Internet Expres Ideal (2048) se závazkem
Přeneseno ......... 1,395GB
Limit ............. 8 GB
cena asi 699 bez DPH... a i presto:

http://rychlost.cz/sys/result/85.71.196.78/1155736888/35d0b9be11/

Doufam, ze ted uz si konecne rozumime...

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Jsem na tom stejne... koukal jsem se na to konto.telecom.cz a zjistil jsem, ze limit 2G jsem jemne presvihnul (6G). Ale zajimavy je, ze posledni asi ctyri mesice problem s FUP nebyl (a to taham porad stejne, nekdy i kompletni dvd). Nevite nekdo jestli telefonica menila nejake smlouvy ci co se to deje?

Uz jsem si myslel, ze zacnu telecom chvalit a najednou tohle...

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Tak ted uz jsem z toho uplne na vetvi. Sotva jsem dopsal tento prispevek:

<fieldset><legend>Anonymous</legend>Jsem na tom stejne... koukal jsem se na to konto.telecom.cz a zjistil jsem, ze limit 2G jsem jemne presvihnul (6G). Ale zajimavy je, ze posledni asi ctyri mesice problem s FUP nebyl (a to taham porad stejne, nekdy i kompletni dvd). Nevite nekdo jestli telefonica menila nejake smlouvy ci co se to deje?

Uz jsem si myslel, ze zacnu telecom chvalit a najednou tohle...</fieldset>

, tak jsem se opet kouknul na konto.telecom.cz a nestacim se divit. Najednou (21:05) tam je napsano, ze mam preneseno 0G. Ale nejlepsi na tom je, ze rychlost je stale 119 kbps. Nechysta na nas Telefonica uz ted nejaky aprilovy zertik???????????????

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

A nezapomínáte náhodou na agregaci?

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Ano, Telecom v tom ma v posledni dobe nejaky binec (asi ten prechod pod Telefonicu nebo co). Mam od nich Internet Expres Ideal 2048 (8GB FUP) a minuly mesic pro mne neexistoval FUP, nastahoval jsem pres 100GB bez jakychkoliv potizi. Ted v srpnu si jedu na nejakych 35GB a najednou znicehonic FUP. Tak jsem chvili bezel na nizsi vykon, ale ted mi to opet vyskocilo na plny vykon a nastahoval jsem dalsich 15GB.

Takze i pres ten drobny problem Telecom proste miluju. 8)

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

its simple...

kecám.. prostě je to jednoduchý: telekomonukitikita nebo jak se ta sračka teď jmenuje prostě má trochu nedochytaný mouchy s technickým řešením při přstupu a trochu jim to hapruje, ale každopádně ta FUPka závisí na vytížení celý sítě, takže i když má někdo agregaci, na kterou se taky musí přihlížet, tak to je věc jedna a věc druhá je to, že pokud nikdo jinej není v danym okolí, koho by jste mohli rušit, tak se FUPka nemusí aktivovat.. je to taková menší vědomost z vnitřností řídícího a servisního centra nad dozorem ADSLka od jednoho známýho, kterej tam dělá, takže se s tím poperte.

neboli: ten co si nastahoval 100GB a FUPka kde nic tu nic, tak je připojenej v místě, kde buď není hodně lidí nebo nikdo není tahač ale jen mejlovač a takový lidi nevohrožuje a nezatěžuje linku tak, aby omezoval ostatní, tudíž si tahá, dokud dsLAM, server, středisko nebo kdokoliv nezpozoruje, že by se mu ta rychlost měla zkrouhnout.... a poperte se s tím jak chcete...

PS: kdyby jste někdo něco potřeboval a já byl schopnej na to odpovědět, tak jsem k zastižení na čísle:

172406543
;)

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>m@jkl</legend>its simple...

kecám.. prostě je to jednoduchý: telekomonukitikita nebo jak se ta sračka teď jmenuje prostě má trochu nedochytaný mouchy s technickým řešením při přstupu a trochu jim to hapruje, ale každopádně ta FUPka závisí na vytížení celý sítě, takže i když má někdo agregaci, na kterou se taky musí přihlížet, tak to je věc jedna a věc druhá je to, že pokud nikdo jinej není v danym okolí, koho by jste mohli rušit, tak se FUPka nemusí aktivovat.. je to taková menší vědomost z vnitřností řídícího a servisního centra nad dozorem ADSLka od jednoho známýho, kterej tam dělá, takže se s tím poperte.

neboli: ten co si nastahoval 100GB a FUPka kde nic tu nic, tak je připojenej v místě, kde buď není hodně lidí nebo nikdo není tahač ale jen mejlovač a takový lidi nevohrožuje a nezatěžuje linku tak, aby omezoval ostatní, tudíž si tahá, dokud dsLAM, server, středisko nebo kdokoliv nezpozoruje, že by se mu ta rychlost měla zkrouhnout.... a poperte se s tím jak chcete...

PS: kdyby jste někdo něco potřeboval a já byl schopnej na to odpovědět, tak jsem k zastižení na čísle:

172406543
;)</fieldset>

Jo, jsem na vesnici kousek za Prahou a v okoli je tak akorat par desitek domku a domov duchodcu, nikdo, kdo by to mel jak zatezovat.

V predeslych mesicich jsem mel FUP tak kolem 24GB (z avizovanych 8GB). Vzdycky me FUPly v techto relacich, ale az ted od cervence to bezi opravdu i pres 100GB. Takze alespon vim proc. :wink:

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Tak pozor pozor, koukám že se tady vysvětlují problémy FUPu velice zajímavě ale já mám pro vás jednoduší vysvětlení, na prázdiny totiž telefonica deaktivovala služu FUP a proto je klidně možný že někdo stáhl 100 Gb a rychlost stále stejná!!! A jinak vysvětlení pomalého připojení je také jednoduché, v některých místech (kvůli vypnutému FUPu) se objevil obrovský výskyt stahovačů a síť českého telecomu (telefonicy aby někdo neřekl že používám archaismy :-) ) to zkrátka a dobře nezvládá, proto všechno běhá tak pomalu.

Musím říct že já mám IE ideal 2048 a mám poslední 3 týdny lagy jako blázen (někdy je odezva až 600ms) a to není sranda. Nejspíš asi budu nucen vyměnit poskytovatele, protože český telecom mě se*e už úplně maximálně, zkusím asi Bluetone premium adsl, pokud s tím máte někdo zkušenosti, tak mi napište, budu rád.

 
Strana:1 2

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.