Rychlost.cz Fórum Síťový hardware problémy s routováním

problémy s routováním

problémy s routováním

Síťový hardware
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Ahoj, zdravím všechny. Mám wi-fi síť s 15 uživately. Sám sem také připojen ale doma mám ale následujicí potíž:

Pokud si ke svému klientskému AP připojím 1 PC, je vše v pořádku .. ping na vysílač 2ms.

Pokud si ale domů dám <b>router</b> ... <b>začnou se odezvy velmi zvyšovat a často se vevrátí vůbec.</b> Vypadá to, jako by někde vznikali nějaké kolize ???

Popis sítě:
AP (wrt52G Linksys) IP 192.168.1.1

Klienti: AP (wap54g Linksys) v rozsahu 192.168.1.2xx a PC 192.168.1.1xx

k tomu bridge (wap54g) 192.168.1.150 a 192.168.1.151

za bridgem další AP (wap54g) (na které jsem připojen i já) 192.168.1.2

Napadá někoho, co by to mohlo způsobovat?

Mám pocit, že je to v nastavení IP adres, protože pokud PC u mě doma vidí pouze na AP 192.168.1.2 je vše v pořádku ... problémy začnou, až když je povolen přístup i na WRTa 192.168.1.1

Děkuji za jakýkoliv názor.
Honza

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Jestli to dobre chapu tak mas potiz s odezvou k centralnimu APcku. Na jednom konci retezu je tvoje PC, na druhe strane centralni AP a mezi je wireless bridge. Je to tak?

S routovanim to nesouvisi, kdyz je routovani jednou nastavene, tak bud chodi a nebo nechodi, nic mezi. Pokud nepouzivas SPF.

Ja bych hledal pricinu spis na fyzicke vrstve, na radiu. Uroven signalu, nebo nejake cizi kolizni APcka vysilajici na stejnem kanalu. Zkus si nasniffovat provoz na wifine. Nebo zkus preladit a uvidis.

Je tezke radit takhle na dalku, kdyz neznam spoustu detailu.

Slavek

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.