Rychlost.cz Fórum Doporučení připojeni v ....... Zlepšení internetového připojení

Zlepšení internetového připojení

Zlepšení internetového připojení

Doporučení připojeni v .......
od martin1995
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 79,3/94,0
Poskytovatel: STARNET, s.r.o.

Dobrý den,

Jdu si pro radu, potřebuji zlepšit připojení k internetu a pokrytí wifi. Mám v rodinném domku spoustu zařízení, které se ovládají pomocí wifi včetně kamerového systému. Technik poskytovatele mi doporučil pro zlepšení pokrytí wifi signálu systém deco od tp-link se třemi jednotkami. S tím jsem souhlasil jen bych se chtěl zeptat jestli ma smysl použít routery s wifi 6 nebo ne?

Většina zařízeni v domě funguje na 2,4G, ale nejspíše wifi 6 nemají. Jako nezkušený člověk jsem prolezl internet a zjistil, že wifi 6 je vhodná zejména tam kde je větší množství zařízení, ale bude to něco platné když ta zařízeni wifi 6 nepodporují?

Další otázka je k veřejné IP adrese. Jak nejlépe ji zabezpečit?

Děkuji moc za odpověď.

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 936/943
Poskytovatel: Centrio

tak snad nebudeš používat zařízení bez wifi 6 až do smrti :|

svoje ip adresy si musí v první řade zabezpečit sám isp, ty jako uživatel můžeš zabezpečovat možná tak svůj vlastní router, na příští rok se chystá novej turris omnia, snad nejbezpečnější router široko daleko https://www.zive.cz/clanky/turris-chysta-omnii-2022-nabidne-wi-fi-6-rychly-procesor-a-az-10gb-porty/sc-3-a-211056/default.aspx

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od milan-tuma
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

Tak kamerový systém by měl být připojen pomocí kabelu do centrálního uložiště a ne dle pomocí Wifi, která může být snadno zarušena.