Rychlost.cz Fórum Ostatní měření rychlosti přez 1 vlákno vs. více vláken

měření rychlosti přez 1 vlákno vs. více vláken

měření rychlosti přez 1 vlákno vs. více vláken

Ostatní
od satero
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 62,3/8,84
Poskytovatel: Nordic Telecom

Dobrý den,

čím je prosím Vás způsobeno, že měření přez 1 vlákno mi ukazuje poloviční až 1/3 hodnotu než přez vláken více? Má na to vliv síťová karta a její nastavení nebo to závisí to na typu připojení? Dřív jsem měl wifi(16/5 Mbit) a to ukazovalo u všech měřerní stejnou hodnotu i z většiny serverů jsem stahoval plnou zaplacenou rychlostí, ale ted přez VDSL (100/10 Mbit) nestahuju plnou rychlostí prakticky nikdy, jen na serverech jako stream, battlenet nebo třeba ubuntu.cz se této rychlosti přiblížím. Síťovou kartu mám Realtek PCIe GbE Family Controller a přestože je v názvu gigabit ethernet tak mám obavy, že víc jak 100/100 neumí.

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 24,7/11,6
Poskytovatel: PointNET

To proč to ukazuje různé hodnoty opravdu nevím, vlivů může být více. To proč tu je v rámci jednoho testu proveden nejprve jednovláknový test a pak vícevláknový je právě kvůli těmto důvodům. U někoho může jednovlákno výjít rychlejší u někoho jiného vícevlákno.

Důležíté vzít v potaz, že vícevláknový test je (pokud to je možné) proveden vůči více různým serverům zároveň (pokud si to testující uživatel nezmění). Tím se snižuje problém v případě horší průchodnosti od uživatele k určitému serveru či i například dočasné přetížení konkrétního serveru.