změnila se stranka z měřením ?

změnila se stranka z měřením ?

O rychlost.cz
Strana:1 2
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 68,1/33,6
Poskytovatel: NAŠI Internet

Adam | 18.01.2020 07:20

Chapu, a opravdu se s tim neda nic delat. "Ja" vidim logicky jen jednu.

to mi je jasné : ale čím to je že jednou se tady na rychlost ukazuje jedna Ip a někdy druhá ? to mi nejde do hlavy

, a nemužu najit dlohodobé mněřeni ? bude sem slepy nebo nevím :)

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 26,3/6,73
Poskytovatel: PointNET

No tim, že tvuj router jednuo použije jednu IP a podruhý druhou na načtení stránky.

 
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 68,1/33,6
Poskytovatel: NAŠI Internet

diky ale da se to nájk zmněnit ? nebo to už je viší level, tedy přez telnet ?

mám tohle : TP-Link TL-R470T+

vím že by šlo nastavit IP , kdybych nepoužíval obě připojeni na jednou, ale jedno by bylo nasaveno primární a druhé sekundarní , ale v tom přopadě by druhé připojeni fungovalo jen tehdy když by vypadlo primární a to já napotřebuji :)

vím že lépe tohel jde udělat přez routery od mikrotiku ale mně se nikdy nepodařílo je nastavit do funkčního stavu :)))

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 26,3/6,73
Poskytovatel: PointNET

Opravdu nevim, ja takove reseni nepouzivam. Popravde mimo automatickeho nahozeni druhe site v pripade vypadku prvniho nevidim zadny realny ucel.

 
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 68,1/33,6
Poskytovatel: NAŠI Internet

no realný učel je ten že to mám nastavené tak že se rychlostí obou wan "linek" sčitaji čili 50/35 jedno připojeni a 25/15 druhé připojení :) = 75/50 Mbit +- zleží na vyitižení sítě u mně jediné řešení , sice bydlím kousek od centra ostravy ale co se týká připojení je tady prd výběr :( nikdo tam kde byslím neni schopen dat linku třeba 100/100 nebo 250/250 atd :(

no vídíte ta screeny sem zapomněl nakam hodit už na to jdu :)

screen :

https://uloz.to/file/jPDqmwUusc8o/img-20200117-043827-jpg

prvni je ok (super)

https://uloz.to/file/ZiLET3pjAYTt/img-20200117-043917-jpg

ale u druhého je ikony mněřít menší o dost (neni moc hezké)

https://uloz.to/file/3RkrkqGta4R3/img-20200119-001213-jpg

ale u třetího : je problém i když dam F5 nebo znova načíst stranku dicky je kus mněřáku mimo obraz musim srolnout dolu abych viděl celý mneřák ale pak mi zase na hoře chibi (snad chápete ) a když zmenším srtánku CTRL - tak zase nevyužívam celý monitor (snad chápete )

pokud by z tím něco šlo provést bylo to super :)

diky za pomoc

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 26,3/6,87
Poskytovatel: PointNET

No já hádám, že to je problém při upscalingu na 4K. Či uživatelsky nastaveným zoomu nad 100%.

Já pokud si dám okno prohlížeče na plnou výšku tak bez scrolování v průbehu testu vidím dole podnadpis Upload a 3 řádky textu u něj. Tj vidím takřka dvarkrát více na výšku než ty.

Teď jsem se to ve firefoxu zkusil docílit, musel jsem dát zoom na 170% abych docilíl obdobného. Takže tak.

Doplněno: v dodaných screenshotech od tebe tech 170% zvětšení máš, takže máš příčinu :)

 
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 68,2/34,0
Poskytovatel: NAŠI Internet

njn tak nevím kde je problem protože mám jen FHD , a pokud stránky zmenším tak zase nevyužiju celou šiřku monitoru

snad chápeš jak to myslím , stačilo by trochu přirazit rafikový mněřák nahoru :)a je po problemu :)

ale zvyknu si snad

ale puvodní vzhled byl hezčí a přehlednější :)

stale mi není jasné proč na stance mněřeni je tenhle zcela zbytečný popis , podle mně zbytečně zabíra místo (kde mohly být raklama ) :)))) ono stačilo dat větší pismem tlačítko dozvědět se jak se mněří a jk mněření probíha

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rychlost připojení pod lupou

Výsledky testu vám prezentují celou řadu klíčových hodnot, na základě kterých máte možnost zhodnotit vaše připojení a rozhodnout se například pro výběr jiného tarifu či rovnou jiného poskytovatele. Mezi hlavní hodnoty patří:

Download

Stahování (download) vám v Mbit/s ukáže rychlost stahování dat na vaše zařízení. Vyšší hodnota je lepší, protože čím rychlejší stahování je, tím kratší dobu budete čekat, než se vám načte internetové stránka, nebo například stáhne příloha e-mailu. Připojení k internetu na doma bývá většinou asymetrické. To znamená, že přenosová rychlost dat k uživateli je vyšší než rychlost odesílání.

Upload

Zmíněná rychlost odesílání (upload) je druhou základní hodnotou, kterou vám výsledky testu odhalí. Upload vyjadřuje opět v Mbit/s, jak rychle dokážete s připojením nahrávat data na internet. Vyšší číslo je stejně jako u downloadu lepší. Rychlý upload je důležitý například pro zálohování do cloudu nebo streamování. Čím vyšší hodnota je, tím rychleji dokážete data uploadovat z vašeho zařízení na internet.

Ping

Trojici hlavních parametrů uzavírá odezva (ping) v milisekundách. U té naopak platí, že čím nižší, tím lepší. Její hodnota je důležitá především pro hráče online her, kteří při hraní potřebují rychlou odezvu serveru, aby jejich akce ve hře neměly časové zpoždění. Za relativně rychlý ping lze považovat vše pod 40 ms, opravdu dobrým výsledkem je vše v rozmezí od 0 do 10 ms.

Jitter

Součástí výsledků je také jitter. Vyjadřuje v milisekundách kolísání hodnoty ping a tím pádem také stabilitu připojení. Výsledek by měl být co nejnižší. Čím vyšší hodnota jitter vám v testu vyjde, tím hůře jste na tom se stabilitou vašeho internetového připojení.

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 26,3/6,87
Poskytovatel: PointNET

Máš v prohlížečí zoom na 170%. Jak jsem už psal. Nemůžu to optimalizvat na tyto uživatelský nastavení, to by pak mohl chtít podobnou věc někdo kdo si dá zoom třeba 500%.

 
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 68,3/34,1
Poskytovatel: NAŠI Internet

ok chapu děkuji za pomoc :)
přeji hezky den

 
Strana:1 2