Rychlost.cz Fórum Ostatní Problém s internetem - výpadky

Problém s internetem - výpadky

Problém s internetem - výpadky

Ostatní
od dejvee
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 45,4/44,6
Poskytovatel: STARNET, s.r.o.

Zdravím, již měsíc mám problém s internetem a to takový že dokáže klidně každých 5 minut na pár vteřin spadnout a to bez vyšších packet či pingů. Když pinguji napřiklad seznam.cz tak to pinguje normálně a pak z ničeho nic třeba 4x za sebou "Request timed out" a je po hehe.. pak zas na chvilku naskočí a po těch 5 minutách zase. Provider mi tu měnil jak novou anténu mikrotik tak úplně nový router, a ani to nepomohlo. Nevíte někdo co s tím? nebo nesetkal jste se někdo s podobným problémem? začalo to dělat jen tak z ničeho nic. Už jsem vážně zoufalý, a pro člověka co pracuje na internetu, je toto opravdu nepřípustné a otravné.

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 17,5/4,88
Poskytovatel: Bartanet

Zkoušel jste tedy používat přímé kabelové připojení mezi PC a routerem od poskytovatele?

 
od dejvee
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 45,4/44,6
Poskytovatel: STARNET, s.r.o.

Ano zkoušel. Zdě vám sem dám ještě jak pingy vypadají a výsledek tracertu

https://imgur.com/a/xXavNRa
https://imgur.com/a/G7f2JRW

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 17,5/4,88
Poskytovatel: Bartanet

Zkuste nechat běžet tento test pár dnů a možná se povede vypozorovat zda se to nestává v určitou denní dobu.

http://rychlost.cz/nonstop/

 
od dejvee
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 45,4/44,6
Poskytovatel: STARNET, s.r.o.

Sledoval jsem to už předtím i sám.. bylo to v určitou dobu cca od 17:00 až do noci ale teď je to skoro pořád a proměnlivě.

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 17,5/4,88
Poskytovatel: Bartanet

No ješte si zkuste pustit několik početně neomezených pingů na nejbližší IP z traceroute.

Tj jeden na 192.168.1.1 pak 10.4.188.237 a pak jeste 100.100.4.254 a sledovat co v dobe vypadku nepojede.

Dalsiho me moc nenapada mimo to to resit s poskytovatelem, coz jste uz resil. Meli by pak ze sve strany vice sledovat stav spojeni a mozna na neco prijdou.

 
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 21,2/11,9

Dobry den tohel vypadá ze rušeni připojeni tedy to co vede k vam pochopil že jste připojen "vzdechm " ?

pdobný problem jsem řešil u sebe taky výpadky a furt dokola ! nakonec zištěno že najky de*il se nacpal na kanal nebyla snim domluva tak se to řešílo čtu ale pokud nemáte připoji přez licencované pasmo tak čtu moc nepomuže bohužel ale poradit mužou !

doporučil bych aby váš poskytovatel změnil kanal na který jstě připojeny nebo zmněil technologii ppřipojení

taky zaleží od koho máte internet ? a v jaké oblasti ? a už to vídm starnet čb bohužel místni situace neznám :( ale přepokládám že za vaše problemy muže zarušení nebo najky kopyto co se nacpalo na stejný kanal

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 33,3/12,0
Poskytovatel: JaroNet

Tyhle nárazovité lagy až výpadky jsou téměř jistě rušením..

 
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 21,2/11,9

Problem dnesních připojení vzduchem je dost velky prablem zahoceností obou bezlicenčních pasem tady wifi 2.4 a 5 Ghz navíc pokud se nepletu tak stejně neni povoleno nic víc než vnitřní antena neodnimatelná a výkon max 500mw nebo už to neplatí ? pokud to stale platí tak jen čekám kdy se čtu naser* a začně pokutovat :)))problem je moc poskytovatelu internetového připojení a hlavně tzv zas*rači psama kteri si koupi adsl/vdsl modem a nebo router nechaji na default nastaveni a nebo nevypnou wifi i když ji nepoužívaji ! a to už ani nemluvím o kvalitě některých zařízeni který stoji za totální prd :(

a co je uplně nejhorší jsou wifi které produkuji tzv víší harmonické :( to je parárda co dokaže udělat na pasmu a hlavně u lidi co jsou na tohle citiliví :( (( nejsem žadný ekoblb sam mám wifi ale po roce používani u mně většinou končí z dovodu že začně být jednoduše řečeno rozlazená nebli že už nesplnuje ty parametry které má ))

ja jen řikam lidi by mněly začít uvažovat a nejet z wifi přez mrtvoly jak mnohdy děje :( bohužel

 
od dejvee
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 45,4/44,6
Poskytovatel: STARNET, s.r.o.

Ano jsem připojen vzduchem přes anténu, bohužel se pořád po cca měsíci nic nezměnilo.. vážně už nevím.. bydlím celkem kousek od poskytovatele v baráku a s pokrytím by neměl být problém. Internet byl předtím úplně v pořádku a bez problémů až teď ten měsíc zpátky to začalo..

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 16,9/4,81
Poskytovatel: Bartanet

Jak jsem psal spustit současně ping bez omezení času na IP

192.168.1.1 - toto bude asi Vas router doma

10.4.188.237 - toto mozna bod na strese
100.100.4.254 - toto uz vzdalene pojitko

Podle toho kde se vypadek projevi tak bude jasne kde je problem. V zasade Vy sam muzete vyresit jen pripadny vypadek pingu na Vas router. Vse ostatni poskytovatel.

Tj ping pokd mate windows v cmd pres prikaz "ping 192.168.1.1 -t" To -t na konci zajisti ze pobezi porad. Otevrete si tri okna najednou a nechate bezet porad a pri prvnim, druhem a tretim vypadku budete vedet se slusnou jistotou kde je problem.