Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od kartas
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)

Chtel jsme se zeptat co vsechno potrebuji k tomuto pripojeni??

Nejake vyhody a nevyhody.

Download, upload, ping, atd. na internetu jsem to nekde nenasel.:cry: :cry: :cry: :cry:

Za info budu rad.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>Kartas</legend>Chtel jsme se zeptat co vsechno potrebuji k tomuto pripojeni??

Nejake vyhody a nevyhody.

Download, upload, ping, atd. na internetu jsem to nekde nenasel.:cry: :cry: :cry: :cry:

Za info budu rad.</fieldset>

Potrebujes ty same veci jako na 2,4GHz, akorat to musi byt na petku. Vyhodou je vetsi rozsah pasma a vetsi prenosova rychlost (maximalni). Nevyhodu to ma tu, ze vsechno je drazsi a zatim mensi dostupnost.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Já jsem přešel na 5,8 GHz z 2,4GHz. Stálo mě to příplatek u ISP 2000,-. Od té doby nemám žádné problémy s rušením apod. Spojení je mnohem stabilnější a rychlost narostla dvojnásobně. (To hlavně z důvodu vysokého zarušení pásma 2,4 v našem městě) . Celkově shrnuto, za ty prachy můžu jen doporučit!

 
od Kartas
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)

Můžete napsat nejake hodnoty download upload a ping????

A jeste nejake poskytovatele tohoto pripojeni???

Alespon nejakou orientacni cenu.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Hlavne potrebujes poskytovatele, ktery na 5G vysila. Pripadne nejake sdruzeni, leckde jsou prave oni technologicky nejdal :-)

Rychlosti se bezne pohybuji kolen 6 MB, neduhy to ma stejne jako 2,4 (ping pri zatezi, ...), ale to je veci poskytovatele, jak si lidi na APckach rozdeli a orizne.

HW existuje dostatek, cena je vetsinou tak 1,5 - 2x vyssi jak u 2,4

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

s rychlostí záleží na providerovi, mě to třeba chodí takhle :

http://rychlost.cz/sys/result/82.99.180.50/1140774909/325cf5ce89/

Limitem ale nebude propustnost 5GHz, ale to co mi provider pustí.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>Anonymous</legend>s rychlostí záleží na providerovi, mě to třeba chodí takhle :

http://rychlost.cz/sys/result/82.99.180.50/1140774909/325cf5ce89/

Limitem ale nebude propustnost 5GHz, ale to co mi provider pustí.</fieldset>

prosím neplaš tady lidi :)))

 
od MMike
příspěvků: 145
IP: (zobrazit)

5G je rozhodne fayn !

v hloubi duse o tom soukrome taky uvazuju ale jelikoz budu mejt zapujcena gratis AP od kamosa na 2,4 tak zkusim prostrelim li s nima a pak se uvidi...

kurna kdyby faq byli aspon nejaka levnejsi AP na 5G,to je vsecko pres 2000 bez DHP :evil: (PCI stoji min . od cca 1000 bez dane)...

i na 2,4 sezenu obyc AP za 950 s dph,nic neumi moc ale jede a staci...

MMike 8)

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Hlavne jestli se chses pripojit na 5ghz tak taky musi bejt na druhy straně 5ghz vetsinou se to ale dela jen bod-bod takze te to vyjde kolem 8000kc ale prenosova rychlost (realne) je 16Mb v pásmu 5,47 ghz.

Jo a pochybuju ze tu nekdo provozuje pasmo 5,8Ghz protoze to je licencovane pasmo ktere stoji nekolik desitek tisic.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

clovece radsi nikde nic nepiste kdyz o tom nic nevite, pac tohle je blud nejvetsiho razu. v CR je povoleno pouzit pasmo 5.1-5.3Ghz vevnitr . pasmo 5.4 - 5.7 venku s vykonem cca 30db a pasmo 5.7-5.8 venku cca 10db. tohle pasmo neni licencovane, licencovana sou pasma 3.5Ghz a 13 a 18 a 24 atd Ghz

 
od laden
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

u firmy u které jsem připojený tak připojují přes motorola canopy.hlavní spoje k lokálním vysílačům jsou na 5,4 a dale se místně vysílá na 2,4 ale postupně se přechází na 5,4 bo dovoluje vyšší rychlosti,stabilita je lepší,atd..

ja mam délku spoje pouze 2km, ale kolega má vzdalenost 7,5km a jede to paradně.vše na 5,4:)

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.