od sas
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

Chystám se pořídit si připojení od UPC, rychlost 10/1 i s bezdrátovým modemem za 300 Kč při úvazku na rok. Zaujalo mě ale toto: http://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/stavajici-zakaznik/wifree/#android

Chápu správně, že ten router bude vysílat dvě bezdrátové sítě, jedna moje 10/1 a další přístupná všem zákazníkům UPC 10/2? Nebude pro mě tedy výhodnější připojit jeden počítač k 10/1 a druhý, ten, kde bude víc uploadovat, k free 10/2? A dohromady tedy budu moct teoreticky maximálně tahat ze dvou PC 20/3?

Uniká mi něco?
Díky

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 20,0/5,27
Poskytovatel: Bartanet

Neuniká , je to tak. Nevím jak dnes, ale kdysi když jsem měl UPC bylo možné si pořídit i verzi s 1 ethernet portem. Pak bylo na uživateli jaký wifi access point si do toho zapojí.

Každopádně myslím, že Vaše přihlašovací údaje nedovolí připojit se na vlastní hostovanou síť větši rychlostí, technicky to omezit můžou, to zda to tak omezí je otázka. Navíc by toto připojení na cizí síťi kopírovat maximální rychlost zakoupeného tarifu.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 76,4/20,2
Poskytovatel: UPC internet

přes wifree máš opravdu 10/2 i když máš objednanou nižší rychlost. Ale tato rychlost se sdílí mezi všechny, kteří jsou na wifree na tvém routeru připojení.

Krom toho wifree má nižší stabilitu - je to patrně kvůli nízkém času vypršení přidělení IP adresy (na windows se to projevuje krátkodobými výpadky, linux údajně na to netrpí).

 
od oggy
příspěvků: 25
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 121/19,8
Poskytovatel: UPC internet

mh, nevím odkud jste, ale znám firmu která poskytuje 50/10Mbits už za 350,- a na dobu neurčitou.