Rychlost.cz Fórum Síťový hardware ASUS RT-N18U nebo TP-LINK TL-WDR4300

ASUS RT-N18U nebo TP-LINK TL-WDR4300

ASUS RT-N18U nebo TP-LINK TL-WDR4300

Síťový hardware
od marek8
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

Chtěl bych se zeptat, jestli s těmito routery někdo neměl zkušenost, nebo neporadil mi, který si mám vybrat. Jsou přibližně za stejnou cenu a potřeboval bych je do rodinné vily, aby prošly alespoň 3-4 zdmi z cihel.

Marek Zita
 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)

zdma líp prochází 2,4 GHz, takže spíš ten asus, navíc má i jeden USB 3.0, ale stejně to za tou čtvrtou zdí žádná sláva nebude :D

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od adam
moderátor

Mám ASUS RT-N16 což je možná nějaký předchůdce. Nejvíc co jsem zkoušel bylo dve zdi a dá se. Ale vždy bude záležet jaké zdi, jak tlusté a jak je zarušené okolí. Tak jako tak, jedine zkouška v reálu ukáže zda to půjde. Od stolu to nikdo říct nedokáže.

 
od yearling
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Marek8:26.12.2014 11:08Chtěl bych se zeptat, jestli s těmito routery někdo neměl zkušenost, nebo neporadil mi, který si mám vybrat. Jsou přibližně za stejnou cenu a potřeboval bych je do rodinné vily, aby prošly alespoň 3-4 zdmi z cihel.

Mám ten TP-LINK WDR4300 už 2 roky - umístěn je pod střechou bungalowu (tzn v zimě mráz a v létě extrémní teplo) a bez problémů pokryje bezdrátem celý dům. Navíc má v porovnání s konkurencí celkem nízkou spotřebu.

Co se mínusů týká, tak WiFi je v porovnání s dražší konkurencí trochu pomalejší (pozná se jen výjimečně při kopírování velkých balíků dat, jinak nezjistitelné).

Hlavní výtka směřuje na USB - pouze 2.0, při sdílení připojené USB FLASH je rychlost přenosu souborů tragická a media server (DLNA) umí s poslední verzí FW soubrazit max. 3000 souborů (DLNA není certifikováno dlna.org).

Asus RT-N18U neznám - pokud by mi výše uvedený TP-LINK nevyhovoval, šel bych spíš do vyšších modelů konkurence (NETGEAR R7000 nebo ASUS RT-AC68U)

 
od svestka
příspěvků: 143
IP: (zobrazit)

Dvoupásmový je dle mého zbytečnost (i finančně), pásmo "a", tedy 5 GHz ti proleze max jednou zdí a konečná.

Ve větším domě (bytě) bych to řešil spíše dvěma kusy levnějších APček, klidně Netis WF2411 za pár set korun, a spojil je pomocí 220V sítě v domě, třeba TP-LINK TL-PA2010 (na Alze cca 900,- Kč). Prostě drát je drát, a pokud je 220V v domě v rozumném stavu, nebál bych se toho, sám jsem to pár klientům dával, a jedou dlouhodobě bez problémů.

internet brno a okolí