Rychlost.cz Fórum Síťový hardware Problém s latencí

Problém s latencí

Problém s latencí

Síťový hardware
od svobodajiri
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

Dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem a prosbou o radu. Poslední dobou mám, jak název napovídá, problém s latencí. Dejme tomu, že celý den je vše v naprostém pořádku a zničehonic mi skočí latence až na neuvěřitelných 2000ms (doufám, že jednotku píši správně) a download na absurdních 0.14mb/s. Pro mě jako uživatele je to hrozné a jako pro hráče absolutně nepřípustné. Zkoušel jsem plno testů a všechny ukazují stejné hodnoty až na nějaké nepatrné odchylky. Taktéž jsem zkoušel test na jiném notebooku a na tom mi to ukazovalo hodnoty chvalitebné. Ping 40ms, download kolem 12mb/s. Myslel jsem si, že to může být překážkou mezi mnou(resp. notebookem) a modemem - zeď. Tak jsem si sedl přesně vedle něj (nějakých 90cm) - problém nepřestal.

Prosím, nevíte zda-li by se to dalo nějak vyřešit z pohodlí domova mnou? Nebo je to problém hoden servisu?

 
od adam
moderátor

Zkuste se pripojit na svuj domaci router primo ethernetovym kabelem (ne wifi) a pak sledujte zmeny. Pokud ani to nepomuze chyba je u poskytovatele pripojeni. Napr nevhodne nastavenou agregaci mezi vice uzivatelu kdy jeden uzivatel hodne zatezuje sit a poskytovatel pripojeni toto neumi nastavit tak aby "vyzral" jen svuj dil konektivity.

 
od svobodajiri
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

Adam:30.10.2013 16:59Zkuste se pripojit na svuj domaci router primo ethernetovym kabelem (ne wifi) a pak sledujte zmeny. Pokud ani to nepomuze chyba je u poskytovatele pripojeni. Napr nevhodne nastavenou agregaci mezi vice uzivatelu kdy jeden uzivatel hodne zatezuje sit a poskytovatel pripojeni toto neumi nastavit tak aby "vyzral" jen svuj dil konektivity.

- děkuji za rychlou odpověď.

Nicméně, zkoušel jsem kábel - ten se nepřipojí už vůbec. Prostě ho nenajde, jak kdybych nepřipojil nic.

 
od adam
moderátor

SvobodaJiří:30.10.2013 17:03- děkuji za rychlou odpověď.

Nicméně, zkoušel jsem kábel - ten se nepřipojí už vůbec. Prostě ho nenajde, jak kdybych nepřipojil nic.

No tohle si budeme muset upresnit. Internet mate doma veden do routeru, klasicky ma v sobe wifi a 4 ethernet konektory. Pres wifi to jede a pres ethernet vubec?

 
od svobodajiri
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

Adam:31.10.2013 08:05No tohle si budeme muset upresnit. Internet mate doma veden do routeru, klasicky ma v sobe wifi a 4 ethernet konektory. Pres wifi to jede a pres ethernet vubec?

- přesně tak, s jinými PC/ notebooky tenhle problém nemám. Jen tady na tomto to prostě nejde.

Chápejte to tak, že notebooků je doma víc, ale bohužel zrovna blbne ten můj. Tak nevím, zda je problém v routeru, PC - hardwaru, nebo PC - softwaru.

 
od adam
moderátor

No ja predevsim nechapu tu souvislost.

Na wifi to jde vetsinou dobre ale parkrat za den to totalne spadne na spatnou latenci.

Na kabel to nejde vubec.

Tyhle dve veci jsou podle me zcela odlisny problem, za predpokladu ze to na ten kabel jde z jineho pocitace.

Zvazil byhc reinstal pocitace, nebo zkusit nabootovat z live verze linuxu (ktery nevyzaduje instalaci) a otestovat z nej. Pokud to i tak nepujde tak je problme v hardwaru.

 
od ign-cz
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

SvobodaJiří:31.10.2013 15:41- přesně tak, s jinými PC/ notebooky tenhle problém nemám. Jen tady na tomto to prostě nejde.

Chápejte to tak, že notebooků je doma víc, ale bohužel zrovna blbne ten můj. Tak nevím, zda je problém v routeru, PC - hardwaru, nebo PC - softwaru.

Zkontrolujte zda mate pocitac nastaven na ziskavani adresy z DHCP serveru. Po te pripojte pocitac k routeru pres UTP kabel. Jsou i pripady, kdy wi-fi karta notebooku je uprednostnena a zapojeny kabel pak nema vliv. Je to chyba zarizeni. V tomto ojedinelem pripade pomuze v nastaveni sitovych zarizeni docasne vypnout wifi adapter a nechat zapojeny pouze utp kabel v lan portu.

Dalsi vec souvisejici s latenci muze byt zavirovana sit. Doporucuji odopjit veskera zarizeni z routeru a nechat pripojeny jen Vas problematicky kus a zmerit rychlost. Pokud latence stale kolísa, muzete zkusit nejakou free utilitu z netu na odstraneni spyware. Nemusi to byt nutne tento pripad, ale za pokus to stoji. Viry jsou problem u velkeho procenta uzivatelu.