Rychlost.cz Fórum Síťový hardware Příjem WIF ze sousedního domu

Příjem WIF ze sousedního domu

Příjem WIF ze sousedního domu

Síťový hardware
od goliash
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Omlouvám, se jestli to tady někdy je, ale nenašel jsem nic podobného. Mám možnost přijímat wifi ze sousedova wifi routeru. Pokud použiju notebook, připojím se přes wifi, jeho router mi přiděli ip a já zadám heslo, vše normálně funguje. Signál je ale bohužel slabší a já bych ho potřeboval zesílit. Mám OvisLink AirLive AirCA8-PRO, panelovou anténu a pigtail. Do jakého modu a jak bych měl toto zařízení nastavit? Bude to takto stačit, nebo budu ještě něco potřebovat? Díky za pomoc.

 
od svestka
příspěvků: 143
IP: (zobrazit)

goliash:22.10.2013 12:36Omlouvám, se jestli to tady někdy je, ale nenašel jsem nic podobného. Mám možnost přijímat wifi ze sousedova wifi routeru. Pokud použiju notebook, připojím se přes wifi, jeho router mi přiděli ip a já zadám heslo, vše normálně funguje. Signál je ale bohužel slabší a já bych ho potřeboval zesílit. Mám OvisLink AirLive AirCA8-PRO, panelovou anténu a pigtail. Do jakého modu a jak bych měl toto zařízení nastavit? Bude to takto stačit, nebo budu ještě něco potřebovat? Díky za pomoc.

ideálně režim bridge, kde "co vleze do antény" to pak "vyleze z kabelu", tedy DHCP (auto přidělování adres), by mělo v pohodě projít skrz

internet brno a okolí
 
od goliash
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

svestka:22.10.2013 13:15ideálně režim bridge, kde "co vleze do antény" to pak "vyleze z kabelu", tedy DHCP (auto přidělování adres), by mělo v pohodě projít skrz

Mám natažený poslední dostupný firmware a tyto mody: Acces Point, WDS Repeater, WDS Bridge, Client Infrastructure, Clent Adhoc, WISP Router. Který ten mód mám tedy vybrat a hlavně, co všechno bych měl nastavit? díky

 
od svestka
příspěvků: 143
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: 0

goliash:25.10.2013 09:25Mám natažený poslední dostupný firmware a tyto mody: Acces Point, WDS Repeater, WDS Bridge, Client Infrastructure, Clent Adhoc, WISP Router. Který ten mód mám tedy vybrat a hlavně, co všechno bych měl nastavit? díky

WDS bridge. Pak nastavit IP adresy atd., u WiFi nastavit šifrování, ale to vše musí jít dle návodu. Rozepisovat to tady, strávím tu dopoledne :)

internet brno a okolí