Rychlost u UPC

Strana:1 2
od mus63
příspěvků: 61
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: 1

manicminer:28.10.2013 16:50Přesně tak, jejich upload je nejen příšerný ale taky potvrzuje to, že firma UPC parazituje na ostatních menších poskytovatelích se symetrickým připojením. Představte si situaci, kdy všichni poskytovatelé mají takoví upload jako UPC. Rázem je nějaký download 240Mb/s absolutně k ničemu jelikož každý v ČR by měl upload max 10Mb/s Takže UPC je banda vyžírků a to nejen pouze ke svým zákazníkům ale i k ostatním poskytovatelům internetu.

Přesně tak... :-)

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

manicminer:28.10.2013 16:50Přesně tak, jejich upload je nejen příšerný ale taky potvrzuje to, že firma UPC parazituje na ostatních menších poskytovatelích se symetrickým připojením. Představte si situaci, kdy všichni poskytovatelé mají takoví upload jako UPC. Rázem je nějaký download 240Mb/s absolutně k ničemu jelikož každý v ČR by měl upload max 10Mb/s Takže UPC je banda vyžírků a to nejen pouze ke svým zákazníkům ale i k ostatním poskytovatelům internetu.

Jo, ale to by musel být P2P síť, internet je ale trošku o něčem jiném - máš servery s několika Gbits upload. Většina koncových uživatelů nepotřebuje upload tak, jak download. Stačí se mrknout na statistiky http://www.nfx.cz/grafy/ samozřejmě, jsou v tom zahrnuty i různé servery, takže upload bude reálně řekněme 1/2 na uživatele.

A upřímmně, já mám momentálně 30/1 (budu mít v dohledné době 40/4) a 1mbit upload mě bohatě stačí, sice upload fotek a různých updatů stránek občas trvá trochu déle, ale přece můžu dát kopírování dát na pozadí a používat pc i k jiným účelům.

 
od manicminer
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

warman:29.10.2013 09:27Jo, ale to by musel být P2P síť, internet je ale trošku o něčem jiném - máš servery s několika Gbits upload. Většina koncových uživatelů nepotřebuje upload tak, jak download. Stačí se mrknout na statistiky http://www.nfx.cz/grafy/ samozřejmě, jsou v tom zahrnuty i různé servery, takže upload bude reálně řekněme 1/2 na uživatele.

A upřímmně, já mám momentálně 30/1 (budu mít v dohledné době 40/4) a 1mbit upload mě bohatě stačí, sice upload fotek a různých updatů stránek občas trvá trochu déle, ale přece můžu dát kopírování dát na pozadí a používat pc i k jiným účelům.

Ano jsou servery s několika Gbits upload ale na ty servery musí někdo nějaký obsah uploadovat a kdo jiný než zase koncový uživatel. Prostě i ten nejmenší poskytovatel někde na vesnici má lepší upload než kdejaký Fiber power lamer :) od UPC

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: -1

manicminer:29.10.2013 11:41Ano jsou servery s několika Gbits upload ale na ty servery musí někdo nějaký obsah uploadovat a kdo jiný než zase koncový uživatel. Prostě i ten nejmenší poskytovatel někde na vesnici má lepší upload než kdejaký Fiber power lamer :) od UPC

to říká ten, co tady naměřil 1,5/2,5mbits :-D

Ne teď vážně, tady jde o to, že uploaduješ jen jednou a třeba klidně 8 hodin, ale pak to stahně 1000 lidi 10x rychleji, nez jsi to uploadoval a je ten upload nezajima.

 
od psp822
příspěvků: 396
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: -1

warmane tobe bych uplod zakázal a by by klid na netu ;)

I takhle může frčet NET doma :) = http://rychlost.cz/rs/201649111354.png
 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: -1

psp822:30.10.2013 00:19warmane tobe bych uplod zakázal a by by klid na netu ;)

Ze by se i tu objevil trolling? :)) kdyby upc bylo tak špatně, tak proč jej má tolik lidi? Však k tomu a už máme nějaký 2000000 uživatelů, kterým nevadí relativně nízký upload.

 
od mus63
příspěvků: 61
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: -1

warman:30.10.2013 07:55Ze by se i tu objevil trolling? :)) kdyby upc bylo tak špatně, tak proč jej má tolik lidi? Však k tomu a už máme nějaký 2000000 uživatelů, kterým nevadí relativně nízký upload.

Neznám člověka, který by byl se službami UPC spokojen! Většina lidí má tu sračku od UPC jenom proto, protože musí. A nic lepšího prostě není! Málokdo si může vybírat poskytovatele... UPC je v jejich lokalitě prostě nejrychlejší a hotovo... Tím pádem jim nic jiného nezbývá, než se nechat okrádat od UPC.

Ale pro blbého, každý blbý. Že ano Warmane? :-)

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: -1

MUS63:03.11.2013 00:49Neznám člověka, který by byl se službami UPC spokojen! Většina lidí má tu sračku od UPC jenom proto, protože musí. A nic lepšího prostě není! Málokdo si může vybírat poskytovatele... UPC je v jejich lokalitě prostě nejrychlejší a hotovo... Tím pádem jim nic jiného nezbývá, než se nechat okrádat od UPC.

Ale pro blbého, každý blbý. Že ano Warmane? :-)

To také dost možná závísí na lokalitě. Mám jen v mém okolí okolo 30 lidí, kteří mají UPC a měli všechno možné (pár jedinců dokonce netbox, jinak klasika -VDSL, jaronet,...) a skončili u UPC.

A ty si protiřečíš, UPC je sračka, ale v okolí nic lepšího není - takže ve skutečnosti není sračka, ale to nejlepší, co můžuou mít ;)

Já prošel hodně poskytovatelama tady v Brně, včetně netboxu a osobně nějak nepociťuju rozdíl oproti netboxu, krom nižšího uploadu (který mi je a dalšíim 95% stejně k ničemu).

Jinak, taky bych bral třeba takový pilsfree. Ale může být otázkou času, kdy se z pilsfree stane taky komerční poskytovatel (tj. rozprodají svou síť). Už pár takových bylo, navíc teď změna zákona ( http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/v-lednu-zaniknou-obcanska-sdruzeni-museji-se-preregistrovat_280749.html#.UnYiPhl4rdc )

 
od mus63
příspěvků: 61
IP: (zobrazit)

warman:03.11.2013 11:14To také dost možná závísí na lokalitě. Mám jen v mém okolí okolo 30 lidí, kteří mají UPC a měli všechno možné (pár jedinců dokonce netbox, jinak klasika -VDSL, jaronet,...) a skončili u UPC.

A ty si protiřečíš, UPC je sračka, ale v okolí nic lepšího není - takže ve skutečnosti není sračka, ale to nejlepší, co můžuou mít ;)

Já prošel hodně poskytovatelama tady v Brně, včetně netboxu a osobně nějak nepociťuju rozdíl oproti netboxu, krom nižšího uploadu (který mi je a dalšíim 95% stejně k ničemu).

Jinak, taky bych bral třeba takový pilsfree. Ale může být otázkou času, kdy se z pilsfree stane taky komerční poskytovatel (tj. rozprodají svou síť). Už pár takových bylo, navíc teď změna zákona ( http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/v-lednu-zaniknou-obcanska-sdruzeni-museji-se-preregistrovat_280749.html#.UnYiPhl4rdc )

Pravdu máš... Ale kam tedy u UPC mizí ten upload? Já nechci čekat, až se mi milostivě nahrajou fotky na nějaký web. Já chci mít fotky nahrané hned. A nezlob se na mně... Ale download 240 Mbit a upload 20 Mbit je úplně k ničemu. ;-) Když není odpovídající upload, tak si ten download mohou strčit za klobouk. :-)

Navíc ta cena za ty tarify je příšerná!!!

UPC prostě ne...

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: 1

500 za internet 40/4 a televizi zas takova hruza neni, obvzlast pri srovnani s vdsl, kde se pod 600 bez televize za rychlost 40/2 (negarantovane) nedostanes. Jaronet ma 50/50 za 360kc (a to tu rychlost ma jen psanou, realne byl kamos na 20/10 s odezvou nekdy pres 100ms). Netbox ma za 500 30/15 (coz je lepsi), ale ma min tv kanalu a ja osobne vezmu radej (konci mi u upc sleva :( ) 40/4 nez 30/15, protoze upload pouzivam jednou za uherskej rok, zatimco stahuju docela casto.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

a 4mbits uz jsou na fotky dostacujici. Jestli mas 100 fotek po 4MB, tak za 15 minut mas nauploadovano.

 
od mus63
příspěvků: 61
IP: (zobrazit)

Zrovna teď jsem uploadoval 5,5 GB hru pro kámoše. Aby jsme si mohli zahrát něco po internetu... Víš jak dlouho bych to dělal s UPC? Takhle jsem ťuknul a za 8 minut jsem měl vše hotovo. ;-) Kámoš nainstaloval a mohli jsme vesele hrát. :-)

S UPC bych se nedočkal, asi ani do půlnoci... A platil bych více, než u PilsFree. + Bych musel řešit smlouvu.

Já neříkám, že PilsFree jede všude dobře. V Plzni, kde je veliké zarušení to jde v některých barákách po Wi-Fině hodně blbě... Ale pro nás, kteří jsme připojeni po kabelu, nebo optických vláknech to jede skvěle. Také to jede skvěle na Wi-Fi v lokalitách, kde není moc veliké zarušení...

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

a je snad pilsfree vsude? To, ze v Plzni je vyborny internet za dobre prachy, neznamena, ze je vsude ;) jinak, ty si myslíš, že je to předražený, ale spočítej si, že po započítání DPH, daní (třeba ze zisku, a dalších částek) a pak ti výjde, že za to co platíte pilsfree 300, tak by jses pod 400 těžko dostal ;)

Nevim, co jsi uploadoval za hru, ale na 99,9% je na netu ke stazeni.

 
od psp822
příspěvků: 396
IP: (zobrazit)

warman:03.11.2013 19:55a je snad pilsfree vsude? To, ze v Plzni je vyborny internet za dobre prachy, neznamena, ze je vsude ;) jinak, ty si myslíš, že je to předražený, ale spočítej si, že po započítání DPH, daní (třeba ze zisku, a dalších částek) a pak ti výjde, že za to co platíte pilsfree 300, tak by jses pod 400 těžko dostal ;)

Nevim, co jsi uploadoval za hru, ale na 99,9% je na netu ke stazeni.

warmene tvoje neznalost v daních je znát jelikož pilsfree platí dane uplne stjeně jako jakýkoliv jiný ISP. pokud neveříš na srazu ISP kam "kráčí české síte srní 2013" nás prezentoval ing. Pavel Muknšnábl a krátce pohovořil o tzv výhodách o.s. a veř že jich je minimum a daně to rozhodne nejsou.

I takhle může frčet NET doma :) = http://rychlost.cz/rs/201649111354.png
 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

psp822:04.11.2013 08:29warmene tvoje neznalost v daních je znát jelikož pilsfree platí dane uplne stjeně jako jakýkoliv jiný ISP. pokud neveříš na srazu ISP kam "kráčí české síte srní 2013" nás prezentoval ing. Pavel Muknšnábl a krátce pohovořil o tzv výhodách o.s. a veř že jich je minimum a daně to rozhodne nejsou.

Co dph? co daň z nemovitosti? a je jich více. Je pravda, že těch nemovitostí asi moc nemáte a ani žádný menší ISP jich moc mít nebude :D ona ta cena je taky nízká díky nulové technické podpory (proč by měla být, pokutu od čoi, co vím, tak dostat nemůžete) a hlavně toho, že to většina lidí dělá zadarmo pro dobrý pocit.

 
Strana:1 2