Rychlost.cz Fórum Doporučení připojeni v ....... Pripojeni na Zizkove

Pripojeni na Zizkove

od magnusarmstrong
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Zdravim vsichni.

Bydlim na Zizkove, v ulice Konevova, 53 a mam problem s pripojenim - momentalne nam internet jede pres o2, ale chtel bych se toho zbavit a poridit si nejake poctive pripojeni. Zkusil jsem fiber.cz, ale oni potrebujou pristup na strechu pro instalace anteny coz v mem pripade je dost komplikovane. JM Net vypada zajimave, ovsem tady blizko nemame zadny jejich vysilac (+ maji na strankach "Pro chorobné stahovače nejsme levná roura do internetu - stovky giga si stahujte jinde." - kdyz maji uvedeno ze neni zadny FUP tak mi to pripada jako ze tam FUP je :))...Vidim z okna vysilac VaseSit.cz na panelaku v Rohacove ulice, 50 - bohuzel tarif ktery mi vyhovuje financne 8Mb za 492,- s DPH bude mit prilis malou rychlost uploadu "do 10%" = do 0,8Mb. O Airwaynet.cz se tady uz psalo, pry neni prilis stabilni ani rychly.

Pro mne je dulezita stabilita, jelikoz delam prace z domova vzdalene pres VPN, upload aspon 1Mb, ten download by mne stacilo treba i 8Mb (min vsak 6Mb), samozrejme rychla odezva, zadny FUP nebo neco takovyho, cena 500-700,- s DPH. Da se neco najit, nebo mam zapomenout na to a pokracovat s o2? :)

Diky.

 
od jakuub
příspěvků: 197
IP: (zobrazit)

MagnusArmstrong:23.07.2012 19:02Zdravim vsichni.

Bydlim na Zizkove, v ulice Konevova, 53 a mam problem s pripojenim - momentalne nam internet jede pres o2, ale chtel bych se toho zbavit a poridit si nejake poctive pripojeni. Zkusil jsem fiber.cz, ale oni potrebujou pristup na strechu pro instalace anteny coz v mem pripade je dost komplikovane. JM Net vypada zajimave, ovsem tady blizko nemame zadny jejich vysilac (+ maji na strankach "Pro chorobné stahovače nejsme levná roura do internetu - stovky giga si stahujte jinde." - kdyz maji uvedeno ze neni zadny FUP tak mi to pripada jako ze tam FUP je :))...Vidim z okna vysilac VaseSit.cz na panelaku v Rohacove ulice, 50 - bohuzel tarif ktery mi vyhovuje financne 8Mb za 492,- s DPH bude mit prilis malou rychlost uploadu "do 10%" = do 0,8Mb. O Airwaynet.cz se tady uz psalo, pry neni prilis stabilni ani rychly.

Pro mne je dulezita stabilita, jelikoz delam prace z domova vzdalene pres VPN, upload aspon 1Mb, ten download by mne stacilo treba i 8Mb (min vsak 6Mb), samozrejme rychla odezva, zadny FUP nebo neco takovyho, cena 500-700,- s DPH. Da se neco najit, nebo mam zapomenout na to a pokracovat s o2? :)

Diky.

Dobry den, jsem z jmnetu a zadny "fup" fakt neni :) date mi na vas kontakt? Me icq je kdyztak 273934205

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: 1

jakuub:25.07.2012 11:19Dobry den, jsem z jmnetu a zadny "fup" fakt neni :) date mi na vas kontakt? Me icq je kdyztak 273934205

https://www.jmnet.cz/o-nas
Kdo nejsme:

Nejsme družstvo - členové neručí svým majetkem za případné dluhy sdružení

Pro chorobné stahovače nejsme levná roura do internetu - stovky giga si stahujte jinde.

Nejsme ISP, neposkytujeme veřejné služby elektronických komunikací ve smyslu §2 zákona 127/2005 Sb.

 
od magnusarmstrong
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

jakuub:25.07.2012 11:19Dobry den, jsem z jmnetu a zadny "fup" fakt neni :) date mi na vas kontakt? Me icq je kdyztak 273934205

Napsal jsem Vam spravu do ICQ. Kdyz tak ozvete se, mozna mi s tim pomuzete...

 
od faramir
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)

warman:26.07.2012 13:52https://www.jmnet.cz/o-nas

Kdo nejsme:

Nejsme družstvo - členové neručí svým majetkem za případné dluhy sdružení

Pro chorobné stahovače nejsme levná roura do internetu - stovky giga si stahujte jinde.

Nejsme ISP, neposkytujeme veřejné služby elektronických komunikací ve smyslu §2 zákona 127/2005 Sb.

Tak u nich bych být nemohl. Sice nejsem "chorobný stahovač", přesto však generuji cca 150 - 200 GB měsíčně (resp. nejen já, ale celá moje rodina) a trafic převážně tvoří online videa (HD na Youtube a podobně) a rádia. Providera, který by mě omezoval, bych hezky nakopal a šel k někomu, kdo si zákazníka váží. Naštěstí to řešit nemusím, můj provider mě nijak neomezuje.

 
od jakuub
příspěvků: 197
IP: (zobrazit)

Faramir:28.07.2012 01:11Tak u nich bych být nemohl. Sice nejsem "chorobný stahovač", přesto však generuji cca 150 - 200 GB měsíčně (resp. nejen já, ale celá moje rodina) a trafic převážně tvoří online videa (HD na Youtube a podobně) a rádia. Providera, který by mě omezoval, bych hezky nakopal a šel k někomu, kdo si zákazníka váží. Naštěstí to řešit nemusím, můj provider mě nijak neomezuje.

JMNet neni provider a chorobnym stahovacem jsou mysleni lide co nasosaji terabajty dat mesicne. Myslim si, ze kazde sdruzeni i kazdy provider o takoveto lidi nestoji. Pak ti totiz 10 lidi z 3000 udela 50% trafficu cele site. Dale rozlisuj pojem fup a shaping, priorizace provozu je totiz tezka magie. Taky nevidim analogii mezi tim, ze si nekdo clena vazi nebo nevazi. Nekdo to proste na stranky napise, ze takoveto cleny nechce. Je to pak mnohem lepsi, nez to cloveku zarezavat potajnu jak se v mnohych (i zde dokumentovanych) pripadech deje. Ver mi, ze konkretne u nas k zadnemu zarezavani lidi nikdy nedoslo a cele fungovani je transparentni dle verejne dostupnych radu (dle kterych se i postupuje).

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

jakuub:31.07.2012 23:34JMNet neni provider a chorobnym stahovacem jsou mysleni lide co nasosaji terabajty dat mesicne. Myslim si, ze kazde sdruzeni i kazdy provider o takoveto lidi nestoji. Pak ti totiz 10 lidi z 3000 udela 50% trafficu cele site. Dale rozlisuj pojem fup a shaping, priorizace provozu je totiz tezka magie. Taky nevidim analogii mezi tim, ze si nekdo clena vazi nebo nevazi. Nekdo to proste na stranky napise, ze takoveto cleny nechce. Je to pak mnohem lepsi, nez to cloveku zarezavat potajnu jak se v mnohych (i zde dokumentovanych) pripadech deje. Ver mi, ze konkretne u nas k zadnemu zarezavani lidi nikdy nedoslo a cele fungovani je transparentni dle verejne dostupnych radu (dle kterych se i postupuje).

uz nech toho, ze jmnet neni provider ;) jediny v cem je rozdil od providera, ze OS negeneruje zisky (takze vsechny penize se musi rozebrat a nebo vlozit do provozu) a oproti SRO nebo soukromnikovi neplati zadne dane (napr. ze zisku). Me je jedno jestli budu davat 200 sdruzeni nebo providerovi. V brne zadny sdruzeni neni a platim 200 mesicne za 30mbit internet a je naprosto jedno kolik tera stahnu (kdyz si to clovek spocita tak vic jak 10TB stahnout za mesic ani nemuzu :D).

 
od mikro
příspěvků: 10
IP: (zobrazit)

MagnusArmstrong:23.07.2012 19:02Zdravim vsichni.

Bydlim na Zizkove, v ulice Konevova, 53 a mam problem s pripojenim - momentalne nam internet jede pres o2, ale chtel bych se toho zbavit a poridit si nejake poctive pripojeni. Zkusil jsem fiber.cz, ale oni potrebujou pristup na strechu pro instalace anteny coz v mem pripade je dost komplikovane. JM Net vypada zajimave, ovsem tady blizko nemame zadny jejich vysilac (+ maji na strankach "Pro chorobné stahovače nejsme levná roura do internetu - stovky giga si stahujte jinde." - kdyz maji uvedeno ze neni zadny FUP tak mi to pripada jako ze tam FUP je :))...Vidim z okna vysilac VaseSit.cz na panelaku v Rohacove ulice, 50 - bohuzel tarif ktery mi vyhovuje financne 8Mb za 492,- s DPH bude mit prilis malou rychlost uploadu "do 10%" = do 0,8Mb.

Diky.

Zkuste si v pondělí zavolat na infolinku Vasesit.cz 844544544. Nabízí i symetrické rychlosti 4M/4M nebo 8M/8M, která je pochopitelně dražší (mam pocit, že jednou tolik cca 900), ale můžete je zkusit požádat o změnu v paramatrech při zachování ceny (místo 8M/800kbps objednat třeba 6M/2M). Známému takhle udělali z tarifu 16M/1,6M tarif 13M/4M.