Rychlost.cz Fórum Síťový hardware Wifi router mi snížil rychlost

Wifi router mi snížil rychlost

Wifi router mi snížil rychlost

Síťový hardware
od nord
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Dobrý den,

mám takový dotaz: včera jsem koupil router TP-LINK TL-WR841ND, do pc klienta TP-LINK TL-WN722N. Jakmile jsem vše nainstaloval tak nejsem schopný naměřit větší rychlost download jak 6,5Mbit/s. Když jsem to měl napřímo kabelem, tak jsem naměřil standardně cca 9-10Mbit/s. Snižuje wifi router přenos nebo je to jen blbě nastavené? popřípadě prosím nějakou radu co a jak nastavit. Mám 10Mbit NBOX. Děkuji za info.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

nord:10.01.2012 19:32Dobrý den,

mám takový dotaz: včera jsem koupil router TP-LINK TL-WR841ND, do pc klienta TP-LINK TL-WN722N. Jakmile jsem vše nainstaloval tak nejsem schopný naměřit větší rychlost download jak 6,5Mbit/s. Když jsem to měl napřímo kabelem, tak jsem naměřil standardně cca 9-10Mbit/s. Snižuje wifi router přenos nebo je to jen blbě nastavené? popřípadě prosím nějakou radu co a jak nastavit. Mám 10Mbit NBOX. Děkuji za info.

kvalita signalu je jaka? jestli to mas treba pres 3 zdi a jede ti to v rezimu G, tak tech 6,5mbits je normalni rychlost. Jen jeste jedna vec-na wifi to treba na rychlost.cz nameri nizsi rychlost, nez kterou stahujes.

 
od nord
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

warman:10.01.2012 19:37kvalita signalu je jaka? jestli to mas treba pres 3 zdi a jede ti to v rezimu G, tak tech 6,5mbits je normalni rychlost. Jen jeste jedna vec-na wifi to treba na rychlost.cz nameri nizsi rychlost, nez kterou stahujes.

kvalita signalu je 100%, mam to kousek od pc. vše by mělo pracovat v režimu N, vše piše rychlost přenosu 150,0MB/s. Stahování je také o cca polovinu pomalejší než přes kabel a když pustim online pořad třeba na ČT i-vysilání tak se seká-předtím běželo v pohodě.

 
od mus63
příspěvků: 61
IP: (zobrazit)

nord:10.01.2012 19:42kvalita signalu je 100%, mam to kousek od pc. vše by mělo pracovat v režimu N, vše piše rychlost přenosu 150,0MB/s. Stahování je také o cca polovinu pomalejší než přes kabel a když pustim online pořad třeba na ČT i-vysilání tak se seká-předtím běželo v pohodě.

No mne to rounter taky zpomaluje, já myslím, že je to normální. Zkus do rounteru připojit kabel který ti povede do pc. Z rounteru do pc. Mne to o 2 megabajty pomohlo, ale je to normální. Wi-fina odjagživa zpomaluje rychlost.

 
od psp822
příspěvků: 396
IP: (zobrazit)

MUS63:10.01.2012 21:12No mne to rounter taky zpomaluje, já myslím, že je to normální. Zkus do rounteru připojit kabel který ti povede do pc. Z rounteru do pc. Mne to o 2 megabajty pomohlo, ale je to normální. Wi-fina odjagživa zpomaluje rychlost.

No ne každá wifi ale vetšinou to tak u tech ntb je a je to povetčinou z důvodu že to nestíhaj brát ty levný intelácký wifi kartičky co jsou všude :) jinak kabel je kabel samozřejmě.

I takhle může frčet NET doma :) = http://rychlost.cz/rs/201649111354.png
 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

zkus ten router dat trosku dal a nebo snizit vysilaci vykon. Ja mam doma lepsi rychlost kdyz jsem 10m od routeru, nez kdyz jsem od neho 1metr :)

 
od dj-sentello
příspěvků: 40
IP: (zobrazit)

Já bych spíš řek,že ty nový firmware pro tyhle TP-Linky jsou tak trošku na nic,tento problém s wifi zrovna řeším na support tplink.

Mám TL-WR941ND a down přez wifi ja cca těch 5-7Mbit upload cca 10-11Mbit.

Se starým firmware co jsem našel 3.4.6 Build 090226 Rel.63282n jede wifi cca 48Mbit v obou směrech,ale zase má jiné nedostatky.

 
od psp822
příspěvků: 396
IP: (zobrazit)

Mam u 2 lidí nasazeno tohle https://www.discomp.cz/?cls=stoitem&stiid=25956 a na optice 60-70 mega vzduchem neni problém jen to chce regulovat výkon.

I takhle může frčet NET doma :) = http://rychlost.cz/rs/201649111354.png
 
od dj-sentello
příspěvků: 40
IP: (zobrazit)

Já čekám http://wifi.aspa.cz/mikrotik-routerboard-rb751u-2hnd-32-mb-ram-400-mhz-5x-lan-1x-usb-mimo-2x2-2-4-ghz-vc-l4-z104335/ uvdíme co to udělá

 
od dewijnat
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

nord:10.01.2012 19:32Dobrý den,

mám takový dotaz: včera jsem koupil router TP-LINK TL-WR841ND, do pc klienta TP-LINK TL-WN722N. Jakmile jsem vše nainstaloval tak nejsem schopný naměřit větší rychlost download jak 6,5Mbit/s. Když jsem to měl napřímo kabelem, tak jsem naměřil standardně cca 9-10Mbit/s. Snižuje wifi router přenos nebo je to jen blbě nastavené? popřípadě prosím nějakou radu co a jak nastavit. Mám 10Mbit NBOX. Děkuji za info.

Přesně tento problém jsem měl taky. U standardu N. Tento standard potřebuje větší šířku pásma. Když jsem byl na bytě kde kolem neměl nikdo wifi, tak router neměl žádné problémy. Pak jsem se přestěhoval do jiného bytu. Kolem asi 10 wifin, a to je pro modem se zapnutym N-kem konec, aspoň u TP-LINKU. Nahrál jsem i nový firmware, reklamoval - závada se neprojevila. Zkrátka je to citlivé na rušení. Proto jsem router přepnul do režimu b/g a od té doby není problém... Ještě je šance zvolit manuálně vysílací kanál, ale v mém případě jich moc volných nezbylo.

A jen tak mimichodem rychlost internetu klesala přes wifi až na 0.5 Mbit :). Přes kabel vše v pohodě

 
od pata
příspěvků: 56
IP: (zobrazit)

Dewijnat:27.03.2012 14:30Přesně tento problém jsem měl taky. U standardu N. Tento standard potřebuje větší šířku pásma. Když jsem byl na bytě kde kolem neměl nikdo wifi, tak router neměl žádné problémy. Pak jsem se přestěhoval do jiného bytu. Kolem asi 10 wifin, a to je pro modem se zapnutym N-kem konec, aspoň u TP-LINKU. Nahrál jsem i nový firmware, reklamoval - závada se neprojevila. Zkrátka je to citlivé na rušení. Proto jsem router přepnul do režimu b/g a od té doby není problém... Ještě je šance zvolit manuálně vysílací kanál, ale v mém případě jich moc volných nezbylo.

A jen tak mimichodem rychlost internetu klesala přes wifi až na 0.5 Mbit :). Přes kabel vše v pohodě

jojo, panove a damy, kazdy resi WiFi v domacnosti )aby se mohl válet s nojbukem ci ajfounem v posteli, místo s ženskou :))), a nejlepe hnedle 4 wifina na patře vedle sebe + vsude kolem a na stejnem kanalu 2,4Ghz, a pak se divi se se vzajemne ruší a propustnot klesá....nechtejte dosahovat 150-300Mbit na WiFine v byte, jak to ctete v letacich prodejcu=v realnem prostředí=blamáž, je to nerealne, jak zivot ve vakuu :))), az budete mit "na wifině" i pračku a ledničku, to bude teprve hukot v českých domácnostech! :)))

 
od edimer
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: UPC internet

Ahoj, přesně tohle jsem taky u routeru řešil zajímalo mě jak rychle router dokáže přenášet v domácích podmínkách internet. A našel něco co mě vážně překvapilo! viz:

https://youtu.be/WfUJqm4PycE

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 18,2/5,10
Poskytovatel: Bartanet

Pěkná angličtina, jen to chtělo přenastavit si telefon na angličtinu taky :-)