Rychlost.cz Fórum Síťový software Vysoký ping

Vysoký ping

Vysoký ping

Síťový software
od rczable
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)

Vím, že toto téma je tu stále opakované, ale asi nemám jinou možnost. Mám nový notebook a když ho doma připojím k síti, mám i při hraní (pro mě) krásný ping 20-30 max. Tak tomu bylo do začátku minulého týdne, kdy ping vyskočil až na 200-300. NEní to moc stabilní, skáče to hodně (např. na nějakém serveru jsem pár vteřin hodně za hranicí a jindy se v pohodě vejdu - problém ježe většinu času přetrvává to, že jsem daleko za hranicí přijatelného pingu). Počítač jsem projel Antivirem (Mc Afee) a ten jediný infikovaný soubor. Internet mám od UPC (přesný typ nevím, ale mám kabelové připojení - pokud by bylo potřeba napsat typ připojení, zjistím). Když se ale připojím u kamarádů, ping je naprosto v pořádku (když vyskočí tak nám oběma. JE tu jiná možnost než v problému s poskytovatelem? Router jsem již zkusil restartovat mnohokrát, PC také.

 
od adam
moderátor

Doporučil bych stáhnout verzi nějakého linuxu, live verzi spustitelnou bez instalace z DVD. Seznam napřiklad zde

http://proc.linux.cz/chci-vyzkouset.html

A tam nasledne zkusit ping. Nebo si pozvat kamarada s notebookem, ktery se na sit připojí a udelá ping sám.

Take je otázka jak ping měříte, určite by to mělo být pres cmd / konzoli. Ping ve hře může být zkreslen způsobem výpočtu.

 
od rczable
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)

Adam:30.12.2011 23:42Doporučil bych stáhnout verzi nějakého linuxu, live verzi spustitelnou bez instalace z DVD. Seznam napřiklad zde

http://proc.linux.cz/chci-vyzkouset.html

A tam nasledne zkusit ping. Nebo si pozvat kamarada s notebookem, ktery se na sit připojí a udelá ping sám.

Take je otázka jak ping měříte, určite by to mělo být pres cmd / konzoli. Ping ve hře může být zkreslen způsobem výpočtu.

Určitě zkusím někoho pozvat. Jinak ano, ping měřím ve hrách. Jsou dvě a bohužel jsou pingy téměř shodné. Testoval jsem třikrátt na tomto webu. Jednou my vyšli krásné hodnoty a zbylé dva testy opět v průměru hodně vysoko.

 
od rczable
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)

Ping měřený v cmd: Ráno krásné hodnoty pod dvacet, teď se nehnu pod 260 (minimum).

 
od crypticz
příspěvků: 28
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: 1

RCZable:31.12.2011 09:21Ping měřený v cmd: Ráno krásné hodnoty pod dvacet, teď se nehnu pod 260 (minimum).

hele a nemate doma treba i televizi pres UPC? a na jakou odresu meris ping v cmd?

 
od adam
moderátor

RCZable:31.12.2011 09:21Ping měřený v cmd: Ráno krásné hodnoty pod dvacet, teď se nehnu pod 260 (minimum).

No pokud to ráno šlo a teď nejde, nebude to pravděpodobně chyba tvého počítače (i když nejaký vir co by zatežoval síť jen občas se vyloučit nedá)

Ping bych doporučoval dělat treba na www.rychlost.cz :) a vždy z cmd / konzole. (i když je pravda, že ve specifickcýh připadech může tento ping vycházet dobře i ve chvíli kdy je síť pro větší packety nepoužitelná)

Takže se jedná buď o problém:

- poskytovatel připojení (nevhodně nastavená agregace)

- nebo rušení v případě wifi

 
od rczable
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)

Crypticz:31.12.2011 11:10hele a nemate doma treba i televizi pres UPC? a na jakou odresu meris ping v cmd?

Ano, máme doma i TV od UPC. Měřím na adresu nix.com.

 
od rczable
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)

Adam:31.12.2011 12:52No pokud to ráno šlo a teď nejde, nebude to pravděpodobně chyba tvého počítače (i když nejaký vir co by zatežoval síť jen občas se vyloučit nedá)

Ping bych doporučoval dělat treba na www.rychlost.cz :) a vždy z cmd / konzole. (i když je pravda, že ve specifickcýh připadech může tento ping vycházet dobře i ve chvíli kdy je síť pro větší packety nepoužitelná)

Takže se jedná buď o problém:

- poskytovatel připojení (nevhodně nastavená agregace)

- nebo rušení v případě wifi


Dobře, děkuji za radu.

 
od adam
moderátor

RCZable:31.12.2011 14:28Ano, máme doma i TV od UPC. Měřím na adresu nix.com.

TV od UPC by na to neměla mít podle mého názoru moc vliv. To jedině že by to bylo na bázi IPTV, která posílá data až na vyžádání, což UPC podle mě nedělá.

Mimochodem nix.com nemá s nic.cz nic společného, nejedná se o žádnou "instituci".

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

televize od UPC nema zadny vliv, jak pise adam.

 
od tomasek1234
příspěvků: 438
IP: (zobrazit)

Kontaktuj UPC chyba je u nich.