Sdileni internetu mezi 2 domy

Sdileni internetu mezi 2 domy

Síťový hardware
Strana:1 2
od ab2x2
příspěvků: 26
IP: (zobrazit)

warman:11.12.2011 15:55on psal 200metru vzdalenost a primy dohled ze strechy, tudiz jsem usoudil ze pod strechou uz primy pohled neni a tudiz 200m nedosviti. a i kdyby to udelal s jednou wifinou tak tech 200m pres zed by tezko prekonal s notebookem :)

No ja bych tu moch primontovat tu vysilaci antenu ke mne do okna a z toho je primy dohled do horniho okna toho domu, kam potrebuju internet sdilet.

------------------

Prosim muzete mi sem hodit odkazy, co vsecko je treba koupit, aby to dohromady slapalo ?(vsechny veci vcetne drzaku, routeru, anten atd, dekuji.)

---------------

Ale nevim jestli vzit zarizeni na 5GhZ nebo na 2,4GhZ. Prima viditelnost tu je a zaruseny by to tady na vesnicioi bejt snad nemelo, i kdyz asi cca 100 metru tu ma muj provider AP

jinak moje linka je 20/4 mbit + verejna ip, takze nevim, ale 2.4ghz zvlada rychlost jen do 10mbit, nebo jeste min, teda pokud se nepletu.

Internet se tam bude pouzivat asi jen na prohlizeni webu, mozna obcas naky video, takze by mozna stacila ta 2.4

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

ab2x2:11.12.2011 15:57No ja bych tu moch primontovat tu vysilaci antenu ke mne do okna a z toho je primy dohled do horniho okna toho domu, kam potrebuju internet sdilet.

------------------

Prosim muzete mi sem hodit odkazy, co vsecko je treba koupit, aby to dohromady slapalo ?(vsechny veci vcetne drzaku, routeru, anten atd, dekuji.)

---------------

Ale nevim jestli vzit zarizeni na 5GhZ nebo na 2,4GhZ. Prima viditelnost tu je a zaruseny by to tady na vesnicioi bejt snad nemelo, i kdyz asi cca 100 metru tu ma muj provider AP

jinak moje linka je 20/4 mbit + verejna ip, takze nevim, ale 2.4ghz zvlada rychlost jen do 10mbit, nebo jeste min, teda pokud se nepletu.

Internet se tam bude pouzivat asi jen na prohlizeni webu, mozna obcas naky video, takze by mozna stacila ta 2.4

2,4 ti pojede v G okolo 15mbitu pri dobrym signalu, v N by ti mohl jet na maximum

 
od ab2x2
příspěvků: 26
IP: (zobrazit)

warman:11.12.2011 16:382,4 ti pojede v G okolo 15mbitu pri dobrym signalu, v N by ti mohl jet na maximum
Ok, supr, moch bys mi sem hodit veci, ktery musim koupit, aby mi to slapalo ? dik

 
od dj-sentello
příspěvků: 40
IP: (zobrazit)

OK tak aby jsme se nekam dostali.

1. Je pripojen jako klient k AP providera?

2.Pokud je,musi mezi klienta a svuj komp postavit router aby moh posilat net dal.

 
od ab2x2
příspěvků: 26
IP: (zobrazit)

dj-sentello:11.12.2011 19:20OK tak aby jsme se nekam dostali.

1. Je pripojen jako klient k AP providera?

2.Pokud je,musi mezi klienta a svuj komp postavit router aby moh posilat net dal.

Ano, jsem pripojenej k AP providera pres konzoli, kterou mam na komine a z konzole vede kabel do routeru TP-link TL-WR 340Ga z toho kabel do kompu

 
od dj-sentello
příspěvků: 40
IP: (zobrazit)

ab2x2:11.12.2011 19:29Ano, jsem pripojenej k AP providera pres konzoli, kterou mam na komine a z konzole vede kabel do routeru TP-link TL-WR 340Ga z toho kabel do kompu
Tak bych vzal dva kousky http://wifi.aspa.cz/tp-link-tl-wa5210g-2-4ghz-high-power-wireless-outdoor-cpe-z102413/

+ nejaky wifirouter s qos k rozvodu wifi po tom baraku http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=67014

 
od ab2x2
příspěvků: 26
IP: (zobrazit)

dj-sentello:12.12.2011 11:45Tak bych vzal dva kousky http://wifi.aspa.cz/tp-link-tl-wa5210g-2-4ghz-high-power-wireless-outdoor-cpe-z102413/

+ nejaky wifirouter s qos k rozvodu wifi po tom baraku http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=67014

Ok, dik moc, vezmu teda tohle + nake ty drzaky pro pridelani a kabely a mam to vsecko, diky moc vsem za pomoc :)

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

ab2x2:12.12.2011 15:03Ok, dik moc, vezmu teda tohle + nake ty drzaky pro pridelani a kabely a mam to vsecko, diky moc vsem za pomoc :)

radej bych priplatil 300 a vzal na tech 5GHZ, ale jak chces :)

 
od dj-sentello
příspěvků: 40
IP: (zobrazit)

warman:12.12.2011 15:20radej bych priplatil 300 a vzal na tech 5GHZ, ale jak chces :)

Rozdil je 724kc :-) a na ty ubnt bych klackem nesah :-)

 
Strana:1 2