VDSL net po ADSL2 modemu?

od al-bundy
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

Pokud to tu jiz nekde zaznelo tak se omlouvam... Mel jsem ADSL 8/0.5 od GTS a nyni jsem presel (alespon doufam, ze uz presel) na VDSL. Modem mam ADSL2 NETGEAR DGND3300v2 a linka mi ted bezi nejakych cca 14/0,7

Znamena to, ze VDSL muze bezet na ADSL2 modemu nebo linka jeste neni premigrovana? Pokud je VDSL funkcni i na ADSL2 modemu bude rychlost na VDSL modemu vyssi?

 
od smogi
příspěvků: 14
IP: (zobrazit)

:15.10.2011 23:02Pokud to tu jiz nekde zaznelo tak se omlouvam... Mel jsem ADSL 8/0.5 od GTS a nyni jsem presel (alespon doufam, ze uz presel) na VDSL. Modem mam ADSL2 NETGEAR DGND3300v2 a linka mi ted bezi nejakych cca 14/0,7

Znamena to, ze VDSL muze bezet na ADSL2 modemu nebo linka jeste neni premigrovana? Pokud je VDSL funkcni i na ADSL2 modemu bude rychlost na VDSL modemu vyssi?

Pokud dochází k migraci stávající linky z ADSL na VDSL dochází k nastavení migračního profilu (dokud nezapojíš VDSL modem, tak linka běží na ADSL). Jakmile se jednou ústředna přepne na VDSL, tak už není cesty zpátky.

Pokud jsi zřizoval novou linku, tak tam by ti adsl modem běžet neměl, protože ty se rovnou konfigurují na VDSL.

 
od al-bundy
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

smogi:16.10.2011 13:06Pokud dochází k migraci stávající linky z ADSL na VDSL dochází k nastavení migračního profilu (dokud nezapojíš VDSL modem, tak linka běží na ADSL). Jakmile se jednou ústředna přepne na VDSL, tak už není cesty zpátky.

Pokud jsi zřizoval novou linku, tak tam by ti adsl modem běžet neměl, protože ty se rovnou konfigurují na VDSL.

Puvodne (a zrejme tedy jeste nyni) je to ADSL. Jen me prekvapilo, ze to funguje na jmenovanem modemu a pomaleji nez by melo (mohlo). Jen jsem si rikal, ze bych usetril za novy VDSL modem pokud by to fungovalo takhle dal :D

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

al-bundy:16.10.2011 18:32Puvodne (a zrejme tedy jeste nyni) je to ADSL. Jen me prekvapilo, ze to funguje na jmenovanem modemu a pomaleji nez by melo (mohlo). Jen jsem si rikal, ze bych usetril za novy VDSL modem pokud by to fungovalo takhle dal :D

Jestli pouzivas ADSL modem, tak jedes na migracnim profilu(ktery jede stejne ci podobne rychle jak VDSL)-jak jiz nekdo napsal. Po pripojeni se prepne do VDSL modu a uz v ADSL modu nepojede a nebude cesty zpet.