wiffi pomoc s propojením

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

jaká je optimální délka propojovacího kabelu mezi anténou a síťovou kartou? poslední dobou mi moje wiffi začalo dělat neplechu (hlavně tedy upload) a poskytovatel mi řekl že to bude délkou kabelu, abych ho zkrátil a že pak by to snad mělo být ok... :cry:

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Délka kabelu by neměla meti AP a síťovou kartou přesáhnout 100m, pokus ho máš tak 30-50m neměl by být problém. Pokud ti to nejde v blízkosti domácích elektroinstalací tam by potom problém bát mohl, ale dá se to vyřešit stíněmým síťovým kabelem.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

no ten co právě mám je dlouhý cca 10m a je veden mimo elektroinstalace... problém je ten, že se mi to stejně nějak nezdá stím zkracováním, protože už i dřív mi to takhle blblo a ze dne na den to bylo zase v pohodě a vždycky to byl jen upload, dl bylo vždy vpořádku

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

jsou dva kabely

jeden mezi anténou a klientskym zařízenim

a pak mezi klientskym zařízenim a PC --- ten tam jen jen pokud není wifi karta v PC

.
.
a dílka kabele mezi anténou a wifičástí
záleží na typu kabelu
na výkonu wifi zařízení a
na zisku antény.....

suma0 všeho by měla bát maxilálně cca 20dBm

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Já myslím že závadada bude ny straně poskytovatele, protož jestli rozumím dobře tak dřív to běhalo normálně, tak to asi délkou kabelu nebude. :(

 
od johnson
příspěvků: 31
IP: (zobrazit)

no, to se neda, tak jednoznacne urcit...

Je take mozne, ze do kenektoru zatekla voda, tim padem navlhnul a to je potom neco pro signal :)

Ale k tomu kabelu(koaxu)... Cim kratsi tim lepsi... to ja zasada, ktere by se mel kazdy ridit... a navic, pokud pouzivate koax, ktery neni orcen pro pasmo 2.4GHz, nebo ma jinou impedanci nez 50ohmu, tak to taky neni dobre... proto doporucuji co nejkratsi koax, s impedanci 50ohmu, a co nejnizsimi utlumem na frekvenci 2400MHz (napriklad H1000)...

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Mám technologii 5,8 GHz. Kabel od anteny do AP má 5m a z AP do routeru asi 40m. Z routeru na jedno PC dalších 15m. Všechno jede naprosto dokonale. Doporučuju si pingnout AP a bod. Na AP by měla být odezva menší než 1ms.

 
od johnson
příspěvků: 31
IP: (zobrazit)

tady je sice pekne, ze vsichni radi, jak pingnout na apecko a jak jej propojit, ale tenhle clovek an zacatku asi pravdepodobne apecko nema... dle popisu ma interni wifi kartu v PCI :), takze zadne UTP, ale jen koax mezi pc a antenou...

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Tak pokud je to PCI, tak mi bylo řečeno max 1,5m .Každopádně co nejkratší. Já tu 5.8 takhle provozoval cca půl roku, no a po přestěhování už nebylo možno mít anténu u okna (no signal) tak musela na střechu...

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>Maverick</legend>Mám technologii 5,8 GHz. Kabel od anteny do AP má 5m a z AP do routeru asi 40m. Z routeru na jedno PC dalších 15m. Všechno jede naprosto dokonale. Doporučuju si pingnout AP a bod. Na AP by měla být odezva menší než 1ms.</fieldset>

ahoj, chtěl sem se jen optat, nemam možnost pevného připojení k internetu a tak se snažím hledat nejaký možnosti. ted používám ufona a je to docela rychly ale občas se vubec nepřipojím. Dá se nejak zjistit jestli je nekde v okoli nejakej wifi vysilač? Teda já vlastně ani nevim jak to funguje tak sem chtel poprosit odborniky o radu. co mam udelat pro to abych získal wiffi připojení?

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.