Rychlost.cz Fórum Ostatní objektivita mereni

objektivita mereni

objektivita mereni

Ostatní
Strana:1 2
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od ppp76
příspěvků: 26
IP: (zobrazit)

Web meraky na webu beru s rezervou , meri to plus minus cihla , ale nekdy mam pocit , ze snad nektere meraky umyslne znevyhodnuji nektere poskytovatele (ip rozsahy). Protoze mi neni jasne proc na rychlosti namerim 11 Mb na dsl 14MB a na --------- 45Mb. Je mi jasne ze kazdej merak ma jiny postup mereni ale takovy rozdily uz je moc . Na mereni cehokoliv vetsiho jak je 2Mb nejmic keca asi ten speedtest.rnMereno ja 50Mb opticke lajne . rnKdo mate jake zkusenosti s merenim ? Najdem nejaky nejmene ukecany merak?

 
od adam
moderátor

Nejradsi mam remcali kteri se regnou, napisou takovyhle prispevek a pod uctem nemaji zadny dohledatelny test.

Kazdopadne za sebe mohu rict ze na rychlost.cz je test objektivni, test se pro vsechny druhy pripojeni vyhodnocuje uplne stejne.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

Mám úplně stejný zkušenosti jak adam. Ovšem do rychlosti cca 100mbit, pak už to nězmšří objektivně, ale to žádný měřák :)

 
od ppp76
příspěvků: 26
IP: (zobrazit)

Toz to se omlouvam a davam nejaky mereni:rnhttp://www. --------- /result/733331434.pngrna minutu na to rnhttp://rychlost.cz/rh/20100857695-c3d82e0f86.html

 
od ppp76
příspěvků: 26
IP: (zobrazit)

ppp76:01.03.2010 17:17Toz to se omlouvam a davam nejaky mereni:rnhttp://www. --------- /result/733331434.pngrna minutu na to rnhttp://rychlost.cz/rh/20100857695-c3d82e0f86.html
rnrntak uzasny odkaz na jiny mereni mi to nedovoli pise mi ze je to spam a nedovoli mi sem vlozit odkaz ... jestli to cte nejaky zdejsi admin tak diky za odpoved proc mi to nedovolite sem vlozitrnAsi vadi ze je to konkurencni merak :(

 
od ppp76
příspěvků: 26
IP: (zobrazit)

ppp76:01.03.2010 17:19rnrntak uzasny odkaz na jiny mereni mi to nedovoli pise mi ze je to spam a nedovoli mi sem vlozit odkaz ... jestli to cte nejaky zdejsi admin tak diky za odpoved proc mi to nedovolite sem vlozit?Asi vadi ze je to konkurencni merak :(
rnrnani to nedovoli napsat nazev tech stranek , zkusim to jinak www. s p e e d t e s t. n e trnhttp://www.s p e e d t e s t.n e t/result/733331434.pngrnkdyz vyhazete ty mezery v tom nazvu dostanete stranky i s vysledkem

 
od adam
moderátor

ppp76:01.03.2010 17:19rnrntak uzasny odkaz na jiny mereni mi to nedovoli pise mi ze je to spam a nedovoli mi sem vlozit odkaz ... jestli to cte nejaky zdejsi admin tak diky za odpoved proc mi to nedovolite sem vlozitrnAsi vadi ze je to konkurencni merak :(

Ano presne tak vadi me odkazy na konkurenci.

 
od ppp76
příspěvků: 26
IP: (zobrazit)

Adam:01.03.2010 20:39Ano presne tak vadi me odkazy na konkurenci.

Jak jinak ale zjistit objektivitu mereni kdyz ne porovnanim nekolika meraku? Jak je mozny ze rychlost nameri 12Mb a S p e e d t e s t. n e t 40Mb ??? Delam neco spatne? Pokud ano tak co ? Rad se necham poucit at neumru blbej....

Zatim vsechna mereni ktera sem provadel z ip rozsahu sveho dodavatele vychazela dost mizerne , dyz to omerim na merakach v cizine vychazi mi hodnoty ktere se blizi realu ....

Jinak dekuji adminovi ze zareagoval, cekal sem ze budou me pripominky spise smazany :) vazim si toho .

 
od adam
moderátor

ppp76:01.03.2010 21:14.

Objektivita mereni tu je, testujici zde testuji podle stejne metodiky. Prave srovnanani s konkurenci uz s objektivitou nema moc spolecneho, protoze metodiky se ruzni.

Nemuzu se nikdy zavdecit vsem, vzdy se najde nekdo komu to nepujde podle jeho predstav.

Viz treba tento test http://rychlost.cz/rs/20100849368.png ten nameril slusnou rychlost.

Je dosti mozne ze nekteri poskytovatele pripojeni nemaji idealni cestu na data pouzivana pro test, at uz se jedna o casablancu nebo sitel.

 
od ppp76
příspěvků: 26
IP: (zobrazit)

Idealni cestou je mysleno co? Jelikoz mereni probiha na lajne ktera ma jeden skok optikou do rozvodny a pak prima lajna optikou az do serveru v nixu . Nebo je myslena metodika mereni? To jest ze zde se taha jeden maly soubor kdezto jinde se taha velky ?

 
od adam
moderátor

ppp76:02.03.2010 05:32Idealni cestou je mysleno co? Jelikoz mereni probiha na lajne ktera ma jeden skok optikou do rozvodny a pak prima lajna optikou az do serveru v nixu . Nebo je myslena metodika mereni? To jest ze zde se taha jeden maly soubor kdezto jinde se taha velky ?

Je myslena cesta, tj to co se Vam objevi kdyz si date tracert (traceroute)

 
od ppp76
příspěvků: 26
IP: (zobrazit)

traceroutern217.117.213.73 2msrn194.50.100.16 - 3msrn0.0.0.0 - timeoutrn217.11.224.235 - 3msrn77.78.109.72 - 3msrnrnpomuze kdyz to takhle vypisu?rnnebo radeji screeen z prikazoveho radku?

 
od tomasek1234
příspěvků: 438
IP: (zobrazit)

To ze ti to jinde beha jinak neni problem serveru rychlost.cz ale routovani tveho providera (kterej v tom ma asi bordel) Mereni je naprosto normalni a v poradku. Myslim ze minimalne do 100Mbit ryhclosti i presne. Navic urcite vic verim rychlost.cz nez podivnymu speedtestu, kterej mi vzdy ukazoval vic nez vubec muzu mit (shaper)

 
od ppp76
příspěvků: 26
IP: (zobrazit)

Tomasek1234:02.03.2010 15:51To ze ti to jinde beha jinak neni problem serveru rychlost.cz ale routovani tveho providera (kterej v tom ma asi bordel) Mereni je naprosto normalni a v poradku. Myslim ze minimalne do 100Mbit ryhclosti i presne. Navic urcite vic verim rychlost.cz nez podivnymu speedtestu, kterej mi vzdy ukazoval vic nez vubec muzu mit (shaper)

Tak to me zajima co muze mit tak spatnyho naroutovany ze by mi to merilo na rychlosti blbe? To mi vysvetli ... o routovani neco malicko vim jak o statickym tak i dynamickym , tak mi rekni co se tam da udelat blbe aby mi pak meraky nechodily ....

 
od mysteria
příspěvků: 79
IP: (zobrazit)

ppp76:02.03.2010 16:43Tak to me zajima co muze mit tak spatnyho naroutovany ze by mi to merilo na rychlosti blbe? To mi vysvetli ... o routovani neco malicko vim jak o statickym tak i dynamickym , tak mi rekni co se tam da udelat blbe aby mi pak meraky nechodily ....

Prostě má špatné spojení k testovací serveru...

Představ si, že třeba na s p e e d t e s t . c o m má trasu přímou a třeba sem má trasu přes Rusko, takže je logický, že když to bude mít přes Rusko, že ta rychlost bude značně menší...

 
Strana:1 2

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.

Vyzkoušejte náš speedtest. Fungující i bez Flashe, čistě na Javascriptu.