Rychlost.cz Fórum Ostatní pomozte a poradte

pomozte a poradte

pomozte a poradte

Ostatní
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od johoro
příspěvků: 9
IP: (zobrazit)

Ze dne na den mám potíže se spouštěním svého notebooku před dvěma dny šel spustit klasicky,včera již ne naskočila mi černa obrazovka s napisem American Megatrends se spoustou angliny a na konci je napsáno CMOS batery low CMOS checksum bad CMOS date/time not set pak je tam PRESS F 2 to run setup a PRESS F 1 to default bla bla continue pak skočí černa obrazovka musím ho přidržením power vypnout a znova zapnout a pak naskočí obrazovka s tím že system windows nešel zapnout a odpočítavá to do "zapnutí systému obvyklým způsobem" a pak to naskočí a jde to.Zatím,mám obavu že to dlouho nepude.Mam Vistu premium. Děkuji za radu a pomoc. Josef.

 
od johoro
příspěvků: 9
IP: (zobrazit)

:23.10.2009 09:44Ze dne na den mám potíže se spouštěním svého notebooku před dvěma dny šel spustit klasicky,včera již ne naskočila mi černa obrazovka s napisem American Megatrends se spoustou angliny a na konci je napsáno CMOS batery low CMOS checksum bad CMOS date/time not set pak je tam PRESS F 2 to run setup a PRESS F 1 to default bla bla continue pak skočí černa obrazovka musím ho přidržením power vypnout a znova zapnout a pak naskočí obrazovka s tím že system windows nešel zapnout a odpočítavá to do "zapnutí systému obvyklým způsobem" a pak to naskočí a jde to.Zatím,mám obavu že to dlouho nepude.Mam Vistu premium. Děkuji za radu a pomoc. Josef.
Zapomněl jsem dodat,že naskočí s datumem o rok pozadu.Josef.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

:23.10.2009 09:44Ze dne na den mám potíže se spouštěním svého notebooku před dvěma dny šel spustit klasicky,včera již ne naskočila mi černa obrazovka s napisem American Megatrends se spoustou angliny a na konci je napsáno CMOS batery low CMOS checksum bad CMOS date/time not set pak je tam PRESS F 2 to run setup a PRESS F 1 to default bla bla continue pak skočí černa obrazovka musím ho přidržením power vypnout a znova zapnout a pak naskočí obrazovka s tím že system windows nešel zapnout a odpočítavá to do "zapnutí systému obvyklým způsobem" a pak to naskočí a jde to.Zatím,mám obavu že to dlouho nepude.Mam Vistu premium. Děkuji za radu a pomoc. Josef.

Píše to že máš slabou baterii ne uchovani dat v biosu. U notasu nevim jak to muze byt mozne (nebot treba muj notas vyuziva take akumulator...). Kazdopadne kdybys napsal co mas za notas, tak by to hodne pomohlo. A jako dopoved nestaci terba ze napises ACER,ono to chce treba napsat acer travelmate 555 :)

 
od johoro
příspěvků: 9
IP: (zobrazit)

warman:23.10.2009 11:48Píše to že máš slabou baterii ne uchovani dat v biosu. U notasu nevim jak to muze byt mozne (nebot treba muj notas vyuziva take akumulator...). Kazdopadne kdybys napsal co mas za notas, tak by to hodne pomohlo. A jako dopoved nestaci terba ze napises ACER,ono to chce treba napsat acer travelmate 555 :)

Mám asus F5Z a ted už to tam píše jen to třetí CMOS date/time not set a pak jak jsem psal to bla bla tak to je přesně PRESS F1 to load default values and continue a naskakuje s datumem o rok pozadu.díky za pomoc a vysvětlení.

 
od ms-fanousek
příspěvků: 85
IP: (zobrazit)

johoro:23.10.2009 12:03Mám asus F5Z a ted už to tam píše jen to třetí CMOS date/time not set a pak jak jsem psal to bla bla tak to je přesně PRESS F1 to load default values and continue a naskakuje s datumem o rok pozadu.díky za pomoc a vysvětlení.

Doporučuji navštívit nejbližší servis, vymění baterku a máš klid

 
od johoro
příspěvků: 9
IP: (zobrazit)

ms-fanousek:23.10.2009 12:30Doporučuji navštívit nejbližší servis, vymění baterku a máš klid

nevim coto bylo a posledni zapis v biosu byl ze v systemu neni cas a datum tak jsem ho v biosu nastavil a od te doby notas naskakuje O.K. nevim proc to bylo je mozne aby se sam zapnul den pred tim jsem ho vyndal z tasky a byl zapnuty i kdyz jsem ho den pred tim vypl a to vim na sto pro jinak moc dekuji za rady pomohli jste mi diky :-)

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.