Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení WI-FI ...Download v pohodě, ale up ....děs ... poradíte ?

WI-FI ...Download v pohodě, ale up ....děs ... poradíte ?

WI-FI ...Download v pohodě, ale up ....děs ... poradíte ?

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od bart-teschen
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

Zdravím všechny

potřebuju poradit, máme v domě sdílenou linku pro 6 domácností, klasicky anténa, router, AP, switch a rozvod do bytů. Download je v pohodě a je takový jako garantuje poskytovatel, ale upload ... děs .... když to namontovali, byl upload kolem 500kbps, teď má ale takové výpadky, že někdy jede i 60 kbps.

Restartoval jsem router a AP, odpojil všechny ostatní od switche abych byl sám a zkusil upload, 60kbps ..... sem tam to vyskočí na 400kbps. Technik od providera říkal, že jim možná špatně shaperuje server, že na to mrkne. Nějak se mi to nezdá. Jak je to u wifi antény ? Vysílá a přijímá na stejném kanálu, nebo na dvou frekvencích ? Je možné aby jel down a ne up ? Může být vadná anténa ?

Prosím poraďte ať jim můžu nějak rozumně argumentovat, v tomto jsem totální lama.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

To je asi tim, ze nekdo od vas z baraku stahuje z vymenych siti./Kazza, DC+ atd. jeden uživatel dokaze znicit rychlost vsem v baraku.

 
od bArt_Teschen
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>Lofi</legend>To je asi tim, ze nekdo od vas z baraku stahuje z vymenych siti./Kazza, DC+ atd. jeden uživatel dokaze znicit rychlost vsem v baraku.</fieldset>

EE, zapomel jsem napsat ze jsem to testnul tak ze jsem vsechny odpojil od switche a zustal sam, abych mel jistotu a upload opravdu kolem 60 kbps

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

TAK CHLAPE MAM UPLNE TEN SAMEJ PROBLEM U PROVIDERA MAME NASTEVENEJ DW NA 780 A UP NA 300 DOWNLOAD JEDE JAK VINO ALE UPLOAD SE NEDOSTANU NA 150 ....TO SAMY WIFI PRIJMACI AP + ROUTER AZ TO ZJISTIS NAPIS MI PROSIM NA MAIL BAJAC@SEZNAM.CZ

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

To může být tím,že mají přetížený router.Nenapsal jsi jaký máš ping.Třeba na seznam.cz

 
od bArt_Teschen
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>pariton@seznam.cz</legend>To může být tím,že mají přetížený router.Nenapsal jsi jaký máš ping.Třeba na seznam.cz</fieldset>

No, na seznam dost priserny od 200 do 300, ale az do predvcerejska vsechno bylo ok. Jak je to s tou antenou, kdyz jede down v pohode tak je to ok ? Myslim jestli nemuze byt v p*deli jenom ta cast na upload, ale to je asi blbost ne ? Mimochodem BAJAC, jakeho mas providera ? Jestli nejsme u toho sameho ....

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

ja mam taky wi-fi mam mega tam i zpet a tahaj odeme lidi vpoho zadnej problem neni

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Mel jsem ten samej problem upload hrozne kolisal obcas se ani nedal zmerit.Zjistil jsem ze to bylo packetlossem na ap.Ted je na me smerovka packetloss na ap zadny a upload je v pohode.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Přesně totéž se mi taky stalo. Poskytovatel mi řekl, že je to rušením třetí stranou. Někdo si doma vysílal na stejným kanálu. Přesměroval jsem anténu na jiný hotspot s jiným kanálem a je to OK.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Zdravim vsecky, mel jsem taky problem s uploadem, ale driv jsem to prikladal na vinu me antene. mel jsem starou satelitni ant prumeru 70cm a misto konvertoru klasicky quad. foto klidne poslu. Download jsem mel 512kbps upload mel jet taky tak ale jel vesmes 100kbps, jak kdy. Nakonec jsem se rozhodl ze to bude problem v te antene, tak jsem koupil original sito 21db, a svete div se bylo to stejne jen mi spadl signal na AP o 10% dolu. Po delsi dobe jsem se rozhodl ze zkratim pigtail z 4m na cca 75cm a AP dam primo k antene. A to byl ten duvod proc to nejelo, s timto pigtailem jela i ma puvodni antena. Kdyby chtel nekdo vice info tak na mtb_biker@centrum.cz

Ahoj Mike

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

- - Tato reakce byla z důvodu nevhodného obsahu zmoderována. - -

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

No to je jednoduchý - Rušení, nebo ti upload omezují (asynchronní linka) Pokud je to rušení tak buď rád že je to upload :-) Obecně je vždycky jeden směr horší.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

:evil: Mam nervy!!!Koupil jsem si adsl router do baraku, pres wifinu napojil muj comp vzdaleny jen cca10m,signal udajne velmi dobry ale strasne mi kolisa rychlost!! Mam mit 3Mb/s ale download mi skace jak prase-obcas 150kb/s,500,800,klidne i 70! :( ..nekdy ale bezi uplne normalne!!To myslím na tom mojem PC,dole je download i upload stabilni!!Pritom jak rikam,signal udajne velmi dobry a ping prumerne 2ms!!problem je asi v tom prenosu pres wi-fi ale porad mi to pise ze mam velmi dobry signal!! :!: jestli mi nekdo neporadi tak nekoho zabiju!! :twisted: :wink:

 
od Honzax
příspěvků: 9
IP: (zobrazit)

Podivej se na tema Optimalizace tcpip

a skus http://www.speedguide.net/files/TCPOptimizer.exe

nastav Optimal settings

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.