Rychlost.cz Fórum Síťový hardware zkusenosti s wel ata -151 voip

zkusenosti s wel ata -151 voip

zkusenosti s wel ata -151 voip

Síťový hardware
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

prosim o radu zakoupil jsem wel ata 151 a mam stim problemy samovolne me to odpojuje od netu a pri zapnuti pocitace malo kdy najede napoprve

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

No problem je v tom, ze ma v sobe DHCP a pokud jeste na tim WELLem je jeden DHCP tak se hadaji, protoze ten ve WELLu se neda vypnout.

POkud je ten nad nim rychlejsi, s cimz jsem se setkal, tak dostanes blbou adresu a je v tom chaos.

Nastav na sitovce PC pevnou adresu vcetne DNS ze subnetu za WELLem a melo by to jet. Prepokladam, ze mas PC za nim.

Navic jsem se setkal s tim, ze tento adapter produkuje brum 50Hz do telefonniho hovoru.

Celkove me moc nenadchl.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>Janek</legend>No problem je v tom, ze ma v sobe DHCP a pokud jeste na tim WELLem je jeden DHCP tak se hadaji, protoze ten ve WELLu se neda vypnout.

POkud je ten nad nim rychlejsi, s cimz jsem se setkal, tak dostanes blbou adresu a je v tom chaos.

Nastav na sitovce PC pevnou adresu vcetne DNS ze subnetu za WELLem a melo by to jet. Prepokladam, ze mas PC za nim.

Navic jsem se setkal s tim, ze tento adapter produkuje brum 50Hz do telefonniho hovoru.

Celkove me moc nenadchl.</fieldset> diky budu si stim hrat az na to prijdu,brum ani ne ,ale echo je na urcitych cislech celkem dost silne

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Tohle vypne Nat i DHCP server u Wellu ATA 151 :

Pokud používám zařízení WELL ATA151 a za ním mám připojen PC nebo PC síť, tak se mě sníží rychlost připojení k Internetu. Jde s tím něco udělat? zpět na seznam otázek

Díky funkcím NAT a DHCP serveru, které jsou podporovány v tomto zařízení, tak je částečně snížena průchodnost dat z WAN portu na LAN port zařízení WELL ATA151. Pokud nepotřebujete využívat funkce NAT a DHCP, tak je možné přes telnet tyto funkce vypnout. Následně se z Ethernetových portů stane obyčejný switch a nijak není ovlivněna průchodnost dat. Vypnutí NAT se provádí tímto příkazem přes telnet:

ifaddr –nat 0
commit
reboot
Mám to vyzkoušeno, funguje.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>Kubrt</legend>Tohle vypne Nat i DHCP server u Wellu ATA 151 :

Pokud používám zařízení WELL ATA151 a za ním mám připojen PC nebo PC síť, tak se mě sníží rychlost připojení k Internetu. Jde s tím něco udělat? zpět na seznam otázek

Díky funkcím NAT a DHCP serveru, které jsou podporovány v tomto zařízení, tak je částečně snížena průchodnost dat z WAN portu na LAN port zařízení WELL ATA151. Pokud nepotřebujete využívat funkce NAT a DHCP, tak je možné přes telnet tyto funkce vypnout. Následně se z Ethernetových portů stane obyčejný switch a nijak není ovlivněna průchodnost dat. Vypnutí NAT se provádí tímto příkazem přes telnet:

ifaddr –nat 0
commit
reboot

Mám to vyzkoušeno, funguje.</fieldset>

Staci to zadat primo v telnetu nebo se musi zadat IP adresa WELL brany? S telnetem jsem do styku jeste neprisel. Diky za odpoved.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Dají se na tom zařízení používat i dva operátoři?

Např fayn a hallo? Nebo je to tak levné že to nejde?

Dík KLK

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

mam problem postupoval jsem dle vyse uvedeneho navodu a vysledkem je nefunkcni brana:-( reset nepomaha...:-(

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Tak tojsem na tom uplne stejne akorat ze jamenil firmware z 105.2 na 10. Pak jsem nastavil potrebne parametrya restartoval system a od te doby se na branu vubec nepripojim, ani pres telnet, a nic mi nefunguje i kdyz ping hlasi korektni prenos dat. Uz fak netusim co stim. Nemate s tim nekdo zkusenosti? Diky

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.