Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Jak sdílet připojení k internetu přes wi-fi

Jak sdílet připojení k internetu přes wi-fi

Jak sdílet připojení k internetu přes wi-fi

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od skret
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Ahoj, chytám na notebooku wi-fi připojení z blízkého AP, ale slabě a vypadává. Chtěl bych se k němu připojit a nasdílet toto připojení pokud možno opět bezdrátově dvěma notebookům. Jak na to? Mám taky k dispozici router, ale ten neumí režim klienta. Existuje něco, co třeba přijme wi-fi a zapojeno do mého routeru ho poskytně notebookům? Nebo existuje přímo router, který umí přijmout i vysílat wi-fi? Samozřejmě, že mi jde o to levnější řešení.

Pokud bude nezbytné koupit další router, který bude jako klient a půjde připojit na ten můj router, který bude vlastně AP. Jaký takový nejlevnější router-klient je?

Dík

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Napriklad ZYXEl-2204, cena kolem 700Kc plus nejlepe nejaka externi antena, 14dBi cena kolem 500Kc.

 
od skret
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Dík za radu, nakonec jsem našel zřejmě ještě elegantnější řešení.... Koupil jsem za 681kč AP Edimax EW-7206APg. Má překvapivě taky funkci klient a jeden ethernet, kterým jsem za něj zapojil ten můj starej wifi Ovislink a ono to krásně funguje.... jsem na konečně na wifi netu hurááá

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

ten wifi router edimax umoznuje funkci repeater (ze chytne signal a posle ho dal). ve verzi firmware 1.26 je to jeste jednodussi. Vyborny reseni

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.