Rychlost.cz Fórum Síťový software dotaz na spravce siti ohledne omezovacu rychlosti

dotaz na spravce siti ohledne omezovacu rychlosti

dotaz na spravce siti ohledne omezovacu rychlosti

Síťový software
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Co pouzivate? Ma tady nekdo oblibeny htb nebo cbq? jake mate skusenosti?

pripadne poradite pro linux i neco jineho?

 
od EiFFeL
příspěvků: 9
IP: (zobrazit)

linux cbq htb... podle toho na kterym serveru zrovna delam...

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>Berkoff</legend>Co pouzivate? Ma tady nekdo oblibeny htb nebo cbq? jake mate skusenosti?

pripadne poradite pro linux i neco jineho?</fieldset>

s htb i cbq jsem mel problem limitovat odchozi trafik pri pouziti natu - odchozi trafik proste limitovan nebyl maximalne celkovej trafik z routeru ale ne na kazdeho uzivatele zvlast proto se do toho chce zakousnout a napsat primo vlastni skript vyuzivajici TC a znackovani paketu pak uz mas volne ruce a muzes stim delat psi kusy :-)

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

sazim htb kod(pres tc) primo z unixoveho shellu.

ano, hadate spravne - nejsem normalni, jsem rozumny. nepouzivam klikaci programy a omezovani rychlosti mi nedela program s GUI... jsem proste spravce site:)

 
od MMike
příspěvků: 145
IP: (zobrazit)

kontrolni otazka...jde limitovat lidi v siti ? jde o zablokovani veskereho P2P takze neco co blokne porty + limitace rychlosti,resp.pevne nastaveni na nejako hodnotu+mereni toku dat na jednotlive IP.

staci pro cca. max.10 lidi nejake AP na kterem se nastavi napr. jednotlivym MAC / IP pevne hodnoty a šlus ? ale spis by to scelo osetrit softwarove i s blokaci portu na P2P...

a dodatek : musi to jed pod Widlema :lol: ( Windows - idealne i NT4 ale neni podminka).

napada mne...Kerio WinRoute...ze by to bylo pouzitelne ?

Diky
MMike 8)

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>MMike</legend>kontrolni otazka...jde limitovat lidi v siti ? jde o zablokovani veskereho P2P takze neco co blokne porty + limitace rychlosti,resp.pevne nastaveni na nejako hodnotu+mereni toku dat na jednotlive IP.

staci pro cca. max.10 lidi nejake AP na kterem se nastavi napr. jednotlivym MAC / IP pevne hodnoty a šlus ? ale spis by to scelo osetrit softwarove i s blokaci portu na P2P...

a dodatek : musi to jed pod Widlema :lol: ( Windows - idealne i NT4 ale neni podminka).

napada mne...Kerio WinRoute...ze by to bylo pouzitelne ?

Diky

limitovat samozřejmě jde to není problém jak už jsi řekl blokovat určité porty blokovat jednotlivé IP i MAC adresy(sice MAC adresa se dá na kompu změnit je na to takovej program na emulaci MAC adresy ale to až jindy.. ) většinou kde se routuje tak tam se i blokuje jak říkáš na AP se dá blokovat chce to si jen něco přečíst

MMike 8)</fieldset>

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>Anonymous</legend><fieldset><legend>MMike</legend>kontrolni otazka...jde limitovat lidi v siti ? jde o zablokovani veskereho P2P takze neco co blokne porty + limitace rychlosti,resp.pevne nastaveni na nejako hodnotu+mereni toku dat na jednotlive IP.

staci pro cca. max.10 lidi nejake AP na kterem se nastavi napr. jednotlivym MAC / IP pevne hodnoty a šlus ? ale spis by to scelo osetrit softwarove i s blokaci portu na P2P...

a dodatek : musi to jed pod Widlema :lol: ( Windows - idealne i NT4 ale neni podminka).

napada mne...Kerio WinRoute...ze by to bylo pouzitelne ?

Diky

limitovat samozřejmě jde to není problém jak už jsi řekl blokovat určité porty blokovat jednotlivé IP i MAC adresy(sice MAC adresa se dá na kompu změnit je na to takovej program na emulaci MAC adresy ale to až jindy.. ) většinou kde se routuje tak tam se i blokuje jak říkáš na AP se dá blokovat chce to si jen něco přečíst

MMike 8)</fieldset></fieldset>

Diky

limitovat samozřejmě jde to není problém jak už jsi řekl blokovat určité porty blokovat jednotlivé IP i MAC adresy(sice MAC adresa se dá na kompu změnit je na to takovej program na emulaci MAC adresy ale to až jindy.. ) většinou kde se routuje tak tam se i blokuje jak říkáš na AP se dá blokovat chce to si jen něco přečíst

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Už řadu let používám různé omezovače pro sdílení internetu. Linux, Windows, HW routery (&quot;krabičky&quot;),...

Asi před měsícem mi přestal stačit můj poslední Bandwidth manager (nestíhal pro navyšující se počet uživatelů, byl nepřesný, omezoval celkovou rychlost,...), tak jsem opět pátral a vypátral jsem BMF. BandwidthManagerAndFirewall. Běhá to pod Windows a je to NAPROSTO DOKONALÉ!!!

V angličtině a manuál i ve slovenštině.
http://www.softinengines.com/

Dělá to QoS, statistiky, lze pro uživatele i skupiny oživatelů, více sítí, umí to i Gigabitové sítě. Intuitivní Grafické rozhraní. Primárně le určen právě pro Gbit sítě, ale mě kráááásně chodí na ADSL.

A JE TO FREEWARE!!! Stojí za to vyzkoušet

Mistrovský kus kódu!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!***BRAVO SOFTENGINES***!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Omlouvám se, opravil jsem pravopisné chyby.

Už řadu let používám různé omezovače pro sdílení internetu. Linux, Windows, HW routery (&quot;krabičky&quot;),...

Asi před měsícem mi přestal stačit můj poslední Bandwidth manager (nestíhal pro navyšující se počet uživatelů, byl nepřesný, omezoval celkovou rychlost,...), tak jsem opět pátral a vypátral jsem BMF. BandwidthManagerAndFirewall. Běhá to pod Windows a je to NAPROSTO DOKONALÉ!!! V angličtině a manuál i ve slovenštině.

http://www.softinengines.com/

Dělá to QoS, statistiky, lze pro uživatele i skupiny oživatelů, více sítí, umí to i Gigabitové sítě. Intuitivní Grafické rozhraní. Primárně je určen právě pro Gbit sítě, ale mě kráááásně chodí na ADSL.

A JE TO FREEWARE!!! Stojí za to vyzkoušet

Mistrovský kus kódu!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!***BRAVO SOFTINENGINES***!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Ja na omezovani rychlosti pouzivam pod linuxem MasterShaper. Ma webove rozhrani a krasne se s nim dela. http://www.mastershaper.org Umi to omezovani podle htb, cbq, hfsc. Posledni zminovane je vhodne pro IP telefonii. Dale to pouziva ruzne filtry... pro rozeznani provozu jako ipp2p (rozeznava p2p protokoly) a layer7 rozeznava traffic na aplikacni urovni, pokud se nepletu... coz je skvela vec:)

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.