Rychlost.cz Fórum Ostatní Wifi - prosím poraďte

Wifi - prosím poraďte

Wifi - prosím poraďte

Ostatní
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Dobrý den,

potřebovala bych prosím poradit. Chtěla bych si doma zřídit připojení k internetu pomocí wifi. Mám notebook bez jakéhokoliv vybyvení pro toto připojení. Může mi prosím někdo stručně vysvětlit, co musím koupit a co udělat pro to, aby jsem mohla využívat wifi připojení. Předem moc a moc děkuji.

 
od thomick
příspěvků: 26
IP: (zobrazit)

Pokud máte již doma zřízené připojení k internetu (předpokládám, že ano), tak se stačí poohlédnout po wi-fi access pointu (měl by podporovat 802.11 b/g). Mám dobrou zkušenost s produkty značky Edimax a D-Link. Poté se tento access point připojí na vaše připojení k internetu kabelem a bude potřeba jej nastavit (to bych nechal raději na někom zkušenějším např. známý který je počítačový maniak) a rozhodně doporučuji wi-fi síť zaheslovat (kvůli kutilům, kteří by se mohli zadarmo připojit k internetu přes vaši wi-fi). Poté už jen zapnete na svém notebooku wi-fi, připojíte se ke své domácí síti a můžete začít surfovat Osobně mám tento http://sitove-prvky.alza.cz/edimax-ew-7206apg-bridge-access-point-802-11g-11-54mbps-kon-na-externi-antenu-d58707.htm access point a vřele ho doporučuji, byt i dům s ním v pohodě pokryjete.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Děkuji moc za radu. Internetové připojení právě ještě žádné nemám z jistých důvodů. Bohužel už je ale situace neúnosná a protože se budu v blízké době stěhovat, zvlolila jsem právě bezdrátové připojení. Jenže problém je, že nevím kde začít. Kdybyste mi mohl poradit jak na to i v případě, že jsem zatím absolutně bez připojení, byla bych vám vděčná.

 
od thomick
příspěvků: 26
IP: (zobrazit)

Myslím, že jsem vás potom dobře nepochopil. Chcete si vybudovat wi-fi síť doma, nebo se připojovat k internetu přes wi-fi od nějakého poskytovatele. Pokud chcete domácí wi-fi, tak přeskočte v mém minulém příspěvku to připojeni k internetu a začněte tím wi-fi access pointem. Ten budete potřebovat. Když tak mi tady odepište a blíže specifikujte, co si vlastně přejete.

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.