Rychlost.cz Fórum Ostatní zřízení domácí sítě

zřízení domácí sítě

zřízení domácí sítě

Ostatní
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Ahoj,

potřeboval by jsem poradit.Potřebuju propojit dva počítače křížovím kabelem (malá domací síť).Našel jsem si na webu (Googlu) několik návodů, jak jednoduché.

Zkouším to všelijak ale spojení ne a ne navázat.Jeden z návodů- http://www.pctuning.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=5775&Itemid=48

Nevím jestli je chyba ve firewallu nebo v IP ale adresu uvádím 192.168.0.1,masku 225.225.225.0,výchozí brána 192.168.0.1,upředňostňovaný server DNS 192.168.0.1 na jednom PC a na druhé (notebook) to samé

ale na konci IP 192.168.0.2.Název skupiny volím stejný u obou strojů.Když ale pak zkouším spojení přes příkazový řádek cmd, ping + IP tak nic. Spojení nenávázáno. Nevím v čem by mohla být chyba. Síťovou kartu mám ok a kabel křížovej (porovnával jsem). Nevím jen jestli když mi nesvítí link na notebooku tak jestli to není chybou ale ikonka pro místí síť běží a míček mezi dvěmi počítačí v prav. dol. rohhu skáče.???

Co mě jen už napadá jestli není chyba ve vytváření připojení ale tam následuju průvodce.Možná ovladače síť aret nebo nastavení XP na PC. Nevím tak daleko mé znalosti nesahajé. Poraďte prosím Děkuju moc předem

 
od prazaj1
příspěvků: 13
IP: (zobrazit)

Ahoj

Mas neplatnou masku podsite. Mela by byt treba 255.255.255.0.

Pokud mas nove sitove karty nepotrebujes krizeny sitovy kabel.

Pojkud mas firewally doporucuju je docasne vypnout dokud sit nerozchodis.

Nastaveni site jako rovnocenne pocitace:
U jednoho pocitace nastav:
IP: 192.168.0.1
Maska: 255.255.255.0
Vychzi brana: 192.168.0.1
DNS: 192.168.0.1
U druheho:
IP: 192.168.0.2
Maska: 255.255.255.0
Vychzi brana: 192.168.0.1
DNS: 192.168.0.1

Vychozi branu a DNS nepouzijes, ale bez toho to nemusi fungovat.

Pak restartuj pocitace. Podivej se jestli oba pocitace odesilaji pakety nebo bajty. Pak dej hledat pocitac a nazev toho druheho pocitace.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Tak jsem to vyzkoušel. Pakety zdáse se odesílají.

Jenže zkouška propojení přes příkazový řádek s přígazem "cmd" a pak "ping + IP" druhého očítače stále neúspěšně.Firewaly jsem vypnul ale ty už vypínám dávno.

Také nevím co se myslí tím vyhledávat okolní počítače.

Nevím nevím, když si představím že toto propojení by mělo být nejednoduší o čem může uživatel uvažovat a já se to snažím zřídit u nějáký tenpáte (6 dní) tak jsem zvědav co to bude chtít až budu chtít rozchodit vzdálenou plochu. " To jen tak na okraj "

Napadá mě jestli nemůže být někde chyba v operačním systému, nastavení nebo tak něco.

Díky za jakoukoliv radu

a třeba i přidejte radu jak udělat " Nové místo v síti"

Díky moc předem

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.