Rychlost.cz Fórum Síťový hardware Jaký router a wifi ap pro kabel upc internet?

Jaký router a wifi ap pro kabel upc internet?

Jaký router a wifi ap pro kabel upc internet?

Síťový hardware
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Potřeboval bych poradit jaký router/wifi pro kabel,internet chello.Nemám s kabelovým internetem žádné zkušenosti.Zkoušel jsem u známého router Planet. na registrace.upc.cz jsem viděl pouze Mac adresu Motorola kabelového modemu,bez možnosti změny...Zkoušel jsem klonovat tuto Mac adresu ale připojení nejelo. Je možné že klonování špatně chápu.

Diky za každou radu

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

No z dotazu bych typoval že chceš roždělit připojení na víc počítačů.Co se týče routeru,tak bych rozhodně nekupoval nic extra drahého,myslím že i ten co jsi zkoušel bude fungovat,pouze je potřeba ho umět nastavit.Problém budeš mít v tom,že kabelový internet bude nejspíš vázaný na MAC adresu koncového zařízení,v tvém případě počítače a i kdyby si správně nakonfiguroval router a připojil ho na kabelový modem,tak ti stejně internet nepojede.

Třeba u Karnevalu se to řeší takto:

Nakofiguruješ router podle potřeby,ponecháš jej zapnutý,vytáhneš napájení kabelového modemu ze zásuvky,připojíš router ke kabelovému modemu a ten zapneš zpět do zásuvky.Tímto dojde po naběhnutí modemu k načtení a autorizaci nové MAC adresy koncového zařízení(v tomto případě je to již router) a pokud jsi vše potřebné správně nastavil,tak to pojede.

Co se týče wifi AP,tak výbornou zkušenost mám s WL-AP5460 od Ovislinku,nastavit ho není nijak složité a šlape mi tady už dva roky bez jediného problému.Tímto netvrdím,že ostatní značky wifi AP nestojí za nic,jde pouze o mou osobní zkušenost.

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.