Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení UPC - sdílení připojení přes router

UPC - sdílení připojení přes router

UPC - sdílení připojení přes router

Všeobecná diskuze o různych typech připojení

Toto téma diskuze se týka poskytovatele připojení UPC internet, zobrazit všechna témata v diskuzi o UPC internet.

Strana:1 2
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Chtěl bych se zeptat, je možné připojení od UPC sdílet pomocí routeru v domácí síti pro několik počítačů?

Uvažuji o UPC Light a zajímá mě, zda je možné za ten jejich modem, který mi dají do bytu připojit router, přes který se budou připojovat 1 PC + 3

Notebooky (wifi).

Umožňujou to vůbec? Na stránkách píšou něco jako o připojení 1 počítače a registraci MAC adres. Mohl bych zaregistrovat MAC adresu routeru a to co se děje za ním už by jim mohlo být v podstatě jedno. Je to tak nebo se pletu?

Díky za odpověď.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Preji dobry vecer, je to samozrejme mozne. Vhodny router umi MAC adresu klonovat, tzn. umi modemu "oznamit" MAC adresu karty, kterou máte u UPC registrovanou. Router může být jak s wifi tak pro další připojené počítače prostřednictvím ethernet rozhraní. Navíc router je možno nastavit a využít jako základní firewall, některé modely jako tiskový server. Dobré zkušenosti mám s D-Link. Martin

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Díky za odpověď.

Já totiž již takhle funguju přes jiného poskytovatele. Jenom mě u UPC zarazilo, že u toho tarifu je přímo napsáno, možnost připojení 1 PC.

Jinak router mám Ovislink Wifi+4eternet a zatím s ním mám také dobré zkušennosti. Jenom s tím klonováním MAC adres si nejsem jistej, protože zatím jsem tu funkci nepotřeboval, protože současný provider nevyžadoval registraci MAC adresy...

Jenom doufám, že si přechodem k UPC pomůžu. Byl jsem spokojenej, ale poslední tři týdny se prý začaly navzájem rušit radiové spoje jednotlivých poskytovatelů, takže se mi internet zpomalil a jsou docela i často výpadky. Tak snad přes UPC a kabely žádné rušení nehrozí a doufám, že by měli dávat i slibované rychlosti.

 
od frantisek
příspěvků: 86
IP: (zobrazit)

<span style="color:#00BF00">Doporučuji věnovat pozornost &quot;Všeobecným podmínkám poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací společnosti UPC Česká republika, a.s.&quot;, zejména těmto bodům článku 4 (Čl. 4 Užívání objednaných služeb):

==============

4.6. Účastník se zavazuje užívat Služby výhradně pro svou vlastní potřebu a umožnit užívání Služby pouze osobám sdílejícím s účastníkem společnou domácnost. Bez předchozího písemného souhlasu Poskytovatele nesmí účastník umožnit užití Služeb třetími osobami, a to zdarma ani za úplatu. Porušení tohoto ustanovení se považuje za podstatné

porušení Smlouvy. Účastník odpovídá za škodu vzniklou v důsledku neoprávněného užívání objednaných služeb třetími osobami.

4.7 Účastník se dále zavazuje:

a) Užívat Služby v souladu s jejich Specifikací, těmito Všeobecnými podmínkami a účinnými obecně závaznými právními předpisy; účastník je povinen neprodleně informovat Poskytovatele prostřednictvím Klientského centra o každé změně Služeb, kterou účastník neinicioval nebo mu nebyla ze strany Poskytovatele oznámena.

b) Nezasahovat do zařízení sítí Poskytovatele, neměnit nastavení koncových zařízení ve vlastnictví Poskytovatele.

c) Nepřipojovat ke Koncovému místu více Koncových zařízení účastníka než kolik je jich uvedeno ve Specifikaci Služby;

d) Nepřipojovat ke Koncovému místu, ani k doplňkovému zařízení taková zařízení, jejichž povaha, účel nebo užití nejsou v souladu s obecně závaznými právními předpisy či Všeobecnými podmínkami.

e) Neužívat Službu způsobem nebo k účelům porušujícím obecně závazné právní předpisy nebo práva třetích osob. Účastník zejména nesmí podnikat jakékoli pokusy o vstup do sítí, systémů či služeb, pro které nemá předem zajištěno příslušné oprávnění či souhlas od jejich vlastníka či provozovatele.

4.8 Účastník se dále zavazuje nepoužívat a nešířit jakékoliv nástroje, kódy nebo prostředky ohrožující bezpečnost a integritu sítí Poskytovatele či třetích stran, popř. koncových zařízení ostatních účastníků.

4.9 Jakékoliv porušení povinností uvedených v tomto článku, nebo jakékoliv jednání, které lze označit za zneužití Služeb zaviněné účastníkem, je považováno za podstatné porušení Smlouvy a Poskytovatel je oprávněn okamžitě omezit nebo přerušit poskytování Služeb účastníkovi, a to i bez předchozího upozornění; doloží-li účastník Poskytovateli, že zjednal nápravu, Poskytovatel může obnovit poskytování Služeb účastníkovi, a to zpravidla na účastníkovu písemnou žádost a po zaplacení příslušného poplatku dle Ceníku.

4.10 V případě porušení kterékoliv z povinností uvedených v tomto článku je Poskytovatel oprávněn požadovat po účastníkovi úhradu smluvní pokuty ve výši 10 000,- Kč (desetitisíc korun českých) za každé takové porušení a účastník je povinen takovou smluvní pokutu Poskytovateli uhradit. Uplatněním práva na smluvní pokutu není dotčeno právo Poskytovatele požadovat náhradu škody.

=============
Zdroj:

http://212.142.48.138/virtual/upccz/pdf/UPC_VseobecnePodminky.pdf </span>

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

No z těch všeobecných podmínek také chápu, že pokud zapojím za modem router pro potřeby své vlastní domácí sítě, tak v tom žádný problém není.

 
od frantisek
příspěvků: 86
IP: (zobrazit)

<span style="color:#00BF00">Asi byste si měl přečíst ještě jednou tento bod:

----------
4.7 Účastník se dále zavazuje:

c) Nepřipojovat ke Koncovému místu více Koncových zařízení účastníka než kolik je jich uvedeno ve Specifikaci Služby;

----------

Ve specifikaci služby je uveden počet PC, pro které je určena (pro vámi uvažovanou službu Light je to 1 PC; pro více než 1 PC jsou nabízeny dražší služby). </span>

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

A co tedy znamená článek 4.6.?: &quot;Účastník se zavazuje užívat Služby výhradně pro svou vlastní potřebu a umožnit užívání Služby pouze osobám sdílejícím s účastníkem společnou domácnost. Bez předchozího písemného souhlasu Poskytovatele nesmí účastník umožnit užití Služeb třetími osobami, a to zdarma ani za úplatu. Porušení tohoto ustanovení se považuje za podstatné porušení Smlouvy. Účastník odpovídá za škodu vzniklou v důsledku neoprávněného užívání objednaných služeb třetími osobami.&quot;

Mám to podle Vás chápat tak, že když ke mně přijde návštěva, tak ji nemůžu pustit na počítač na internet, protože by sužbu používala jiná osoba, než která se mnou sdílí společnou domácnost?....

Abychom předešli dalším spekulacím, tak jsem volal na linku UPC, kde mi bylo sděleno, že router připojit lze v rámci domácí sítě.

 
od frantisek
příspěvků: 86
IP: (zobrazit)

<span style="color:#00BF00">Ad bod 4.6:

Domnívám se, že tento bod tam má UPC ne kvůli (nahodilým) návštěvám, ale např. pro případ, že se na vaše nezabezpečené wi-fi připojí soused od vedle. Je však věcí UPC, jak bude tento bod aplikovat v praxi (takže váš dotaz by měl směřovat spíše k nim).

Ve věci použití WLAN routeru k tarifu Light bych si stanovisko UPC vyžádal písemně (e-mailem). Stejně jsem postupoval ve vztahu ke svému místnímu poskytovateli připojení (optika/ethernet), z jehož Všeobecných podmínek nebylo patrné, co se rozumí pojmem &quot;koncové zařízení&quot; a který v té době nenabízel více IP adres na domácí přípojce (proti připojení cable routeru v rámci domácí sítě neměl námitky, dokonce mi nabízel jeho dodávku).</span>

 
od gonza
příspěvků: 19
IP: (zobrazit)

Mam to taky tak. Mam UPC Light a router. Pres ktery jede 1 pc na LANu a 2 notebooky na Wi-Fi. Pro domácnost to muzete mit, taky jsem o tom mluvil s technikem. V podminkach to maji asi proto, že nekteří lidé svůj net přeprodávají dál...

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

čau lidi-mam UPC Easy = 3mb - ale realita je zatim prvni den po zapojeni sluzby jen 220kb/s!!! uvazuji o prechod na 5ti megovy pripojeni u UPC ale pokud bude rychlost takle pomala tak to nema smysl. mate nekdo zkusenosti s realitou rychlosti pripojeni od UPC - napiste mi please co mate za pripojeni a jak vam to vetsinou frci.... dik moc!!

 
od gonza
příspěvků: 19
IP: (zobrazit)

220kb/s nebo 220KB/s.. to je velký rozdíl! Ja mam Light(5Mbit/0,5Mbit) tj 640KBps/64KBps. Realita je takova ze stahuju 630KB/s a odesilam 65KB/s. Bydlím v Praze

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

zdravim, pouzivam upc starter (2Mbit)+router OvisLink IP-1000R a k nemu mam 3 notebooky. problem je, ze pri pouzivani torent-klientu je stahovani velice pomale (pri odpojeni routeru v poradku). muzete mi nekdo poradit co a kde nastavit?

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

4.7 Účastník se dále zavazuje:

c) Nepřipojovat ke Koncovému místu více Koncových zařízení účastníka než kolik je jich uvedeno ve Specifikaci Služby;

Tohle bych pochopil tak, ze si tam pripojim ten router a tim jsem to jedno zarizeni vycerpal. Ovsem co je za routerem uz neni pripojeno ke koncovemu mistu, takze nazdar hodiny.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Problem je v naslouchani. Staci v routeru nastavit presmerovani dat z urcitych portu na jeden pocitac - melo by to byt pod zalozkou NAT. A ty porty vam ukaze vas bittorent klient

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

U UPC už nyní MAC adresu nemusíte mít registrovanou a klonovat MAC adresu na routeru. Stačí připojit jiné zařízení a restartovat modem - a je to. Ověřeno a také doporučeno pracovníky UPC. Navíc jsem při své poslední potyčce s klientským centrem mluvil a oni věděli, že tam mám router, nijak se nad tím nepozastavili.

Vice? Tady: http://magazin.softimage.cz/klientske-centrum-upc-s-problemy-nam-nevolejte/

 
Strana:1 2

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.