Rychlost.cz Fórum Doporučení připojeni v ....... Brno, Oblá 42, jakého poskytovatele?

Brno, Oblá 42, jakého poskytovatele?

Brno, Oblá 42, jakého poskytovatele?

Doporučení připojeni v .......
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Dobrý den!

Mám dotaz. Jakého providera v lokalitě Brno, Nový Lískovec, Oblá 42? Mám Netbox, ale se s nima velmi nespokojen. Potřebuju rychlý a spolehlivý net, upload by měl být vyšší než 1Mbps s cenou do 1000kč bez DPH. Nesmí se jednat o DSL, protože nemám telefonní linku a nehodlám platit za nevyužitelný stabilní telefon.

Uvažoval sem nad UPC nebo 802.cz...
Co doporučujete?

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Obla 81, mam Netbox Premium Gold (8M/4M, ted po prekonfiguraci IP adres kvuli TV mam download hezkych 10M) a za cele 3+ roky, co jsem u Netboxu, si nemuzu na nic stezovat.

Mozna je to tim, ze jsem vzdycky mel ten nejvyssi tarif a ne ten klasicky (Basic), ktery meli vsichni.

Suma sumarum, takovehle rychlosti za 999,- Kc vcetne DPH, to je maximalni pohoda.

S cim jsi tak desne nespokojeny?! :-O

 
od jean-luc
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)

Já měl vždy Standart Gold, což byl ten střední tarif a až po jejich přeměně nabídky sem to dal na basic... nespokojen hlavně s výpadky, kolísáním rychlosti a příšerným servisem.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Tady na Oble 41 rychlost kolisa, ale nejak extremni to neni. Prejit moc neni kam jedine UPC, ale u nich je ta tech podpora jeste horsi. Clovek ceka na infolince klidne i 40 minut, nebo se nedovola vubec.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Vypadky - krome tech ohlasenych - jsem nijak zvlast nezaregistroval... nicmene jsem pres den v praci, takze me zajimaji jen vecery/noci a vikendy.

Kolisani rychlosti jsem - v pro me zajimavych casech - nezaznamenal, vzdycky vsechno jelo naplno.

Pingy me netrapi, hry nehraju...

Volat jsem jim nikdy nepotreboval, proc, proboha?! Co bych s nimi mel resit, co bych si nedokazal vyresit sam?!

Jednou jedinkrat jsme mel problem, prestalo fungovat odesilani posty (SMTP server me odmital). No tak jsem jim problem popsal do mailu a nez to dali do poradku, pouzival jsem svuj vlastni SMTP server... Aspon me to donutilo si poradne ten svuj mailserver nakonfigurovat.

 
od jean-luc
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)

ale lidi, vy to nechápete. Já dělám webdesign a je pro mě internet velmi důležitý, takže potřebuju za rozumnou cenu rozumné připojení. Hry nehraji, provozuji FTP server a testuji různé serepetičky. Mě padá internet od Netboxu velmi často a volat na infolinku opravdu člověk musí, pokud výpadek netrvá podle jejich předpokládané doby, ale třeba týden a na infolince nejsou schopni resetovat porty, ikdyž vědí, že nereaguje jak brána, tak i samotná IP. Pokud to jde, zkuste mi poradit lepší internet, servis nepotřebuji, pokud vše probíhá tak jak má, tedy málo výpadků, nekolísá rychlost, to co se řekne, to platí. Nejsem opravdu zákazníkem 1 měsíc a problémů sem měl s Netboxem bohužel dost. Je cenově a rychlostí jeden z nejlepších, ale ve všem ostatním rozhodně ne. Neříkejte co a proč, ale řekněte kdo má dobrý a špatný servis, stabilitu linky atd. Zkuste poradit, ne mi tady říkat, jak jsem blbý, když mě nejede net a nakonec se doznáte, že neumíte nastavit smtp :))

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

No nevim jak UPC v Liskovci, ale jejich smlouva je postavena pro ne, neni v ni zadna garance rychlosti natoz pingu. UPC ma celkem i dost spatny peer, takze na nektere servery se clovek od nich dostava pres pul Evropy. Tedka minuly tyden byl napr. vypadek linky od Net4netu pro Seznam, zaloha jela pres O2, ale ikdyz ma UPC mam mit peer v NIX, tak to stejne routovali pres Holandsko do Nemecka a pak do CR. 802cz tady urcite optiku nema. Budes asi muset vydrzet u Netboxu, nebo zkusit to UPC.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Uffff... nikdy jsem nikde nerikal, ani nenaznacoval, ze je nekdo blby, kdy zmu nejede net... :-O

Jedine, co jsem psal, ze _ME_ se na Oble 81 zadne tydenni vypadky netykaji a ze muj nazor je ten, ze to klidne muze byt tim, ze nemam tarif za petistovku jako drtiva vetsina uzivatelu, ale ten nejvyssi... tj. ze jsem mozna pripojen na jinem subnetu, na jinych switchich, nebo co ja vim, jak to maji fyzicky zapojene.

Staci se podivat do fora Netboxu - stezuji si porad jenom uzivatele "petistovkovych" tarifu. Ti s tarifem Premium maji vsechno OK...

Ostatne, pokud provozujes FTP server, tak by bylo vic nez vhodne jit do tarifu s poradnym uploadem (ostatne, to je i jeden z duvodu, proc ten nejvyssi tarif mam).

Co se tyce toho SMTP, tak si to laskave precti jeste jednou... Problem byl tenkrat na SMTP _Netboxu_, ne na moji strane! Proste me odmital, protoze si myslel, ze moje IP nepatri do site Netboxu (a tudiz odmital relay).

Ja jsem si naopak _UMEL_ nastavit svuj vlastni SMTP server (ostatne, mam vlastni mailserver pro celou svou vlastni domenu).

Tak priste radeji pozorneji cti, nez neco napises...

A co se tyce odpovedi na puvodni otazku, tak nevim, co bys chtel vlastne slyset.

Moznosti na Kamenaku jsou vseobecne zname: Netbox, UPC, nebo nejake ADSL, pokud jsi blazen a chces platit nehorazne penize za smesne rychlosti... Zadny dalsi zazrak se nekona.

UPC a ostatni velci provideri jsou obrovske molochy, u kterych je zakaznik (stavajici, tj. uz uloveny a platici) jeste mensi nic nez u Netboxu, takze o nejakem servisu si muzes jenom nechat zdat.

Takze ja osobne bych jako experiment nejdriv zkusil prejit na vyssi tarif u Netboxu, mozna to fakt zabere.

 
od jean-luc
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)

Ono totiž k nám na Oblou 42 se dávaly jiné Switche. Popravdě já měl více výpadků se Standartem kdysi, takže podle mě rychlost nehraje roli. Sousedé mají Premium a padá jim to často, ikdyž jejich domácí router stojí za kočku... Na Oblé 81 se stavělo o trochu později a nejspíš se tam dával už jiný switch. Taky o 2 vchody dál už je jiný...

Dík za rady, časem stejně přejdu na vyšší tarif, ale aspoň vím, že stejně nemám šanci si vybrat něco jiného v této lokalitě :)

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Mno a urcite jsou tam ty jine switche i ted, po vsech tech zmenach - napriklad kvuli IPTV - a prestavbach site?

Prekopavka site kvuli IPTV byla ted v pulce zari, tak bych zkusil sledovat, jestli nedoslo ke zlepseni.

Napriklad u me se od te doby zvysila rychlost downloadu z 8 Mbit na 10 Mbit ;-).

 
od jean-luc
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)

Sledoval sem to, u nás se neměnily switche. Když sem mluvil s technikem co tu byl, tak mi akorát řekl, že se bude měnit topologie sítě, tedy změny kvůli novým službám, ale switche teď neměnili, to vím naprosto jistě.

...no snad to brzo změní, uvidíme, zítra jim tam brnknu. Ke konci roku změním na nejvyšší tarif a snad se tedy zlepší připojení, když všichni avizují, že s nejvyšším tarifem je vše OK...

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.