Rychlost.cz Fórum Síťový hardware Přístupový bod

Přístupový bod

Přístupový bod

Síťový hardware
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat jaky jsou moznosti dale vyuziti meho wifi.Mam za oknem antenu na 2,4GHz,z ni mi vede kabel rovnou do wifi sitovky v PC.Ted jsem se ale rozhod ze bych si chtel pripojit k wifi jeste NTB. Tak ted resim problem jestli koupit wifi router nebo AP.

Pro připojeni v kombinaci s routerem bych musel jeste pouzit RJ45 kabel.

Pro pripojeni AP(kde by uz byl konektor RSMA)bych taky potreboval ale RJ45 kabel. Tak ted resim co je vlastne lepsi.Jen doufam ze sem to napsal spravne.Predem dekuji

 
od hobacek
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)

tam asi není jiné řešení..

buď spojíš síťovkami PC s NB (mizerné řešení - pc musí běžet) ale stačí jen křížený kabel...

nebo si pořídíš nějaké rádio i s routováním a můžeš připojovat kolik zařízení chceš (pokud nejseš omezen jen jednou IP tak to rádio ani ten router nemusí mít) tzn, investice asi 1000Kč, interní wifi karta zůstane nevyužitá...

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Pochopil jsem, že jsi k inetu připojen přes WIFI.

Takže máš tyto možnosti:
1. NTB-LAN-PC
- PC musí stále běžet, nic nekupuješ

2. NTB-WIFI-AP-klient + PC-WIFI-AP-klient

- násilná verze, kupuješ 1xWIFIkarta do NTB,2xAP

3. NTB-LAN-klient + PC-LAN-klient
- blbost, NTB na kabelu, kupuješ 1xAP
4. NTB-LAN-AP-klient + PC-WIFI-AP-klient
- tak toto je blbost, kupuješ 2xAP
5. NTB-WIFI-AP-klient + PC-LAN-AP-klient

- neváhej, toto je to pravé, kupuješ 1xWIFIkarta do NTB, 2xAP

Kde je PC připojeno přes LAN, můžeš svoji WIFIkartu prodat. Žádný router nekupuj, je zbytečný, pokud jsi přes WIFI připojen k poskytovateli inetu. A hlavně potřebuješ klient a AP - proto ty dvě AP. Jedno zajišťuje spojení s poskytovatelem inetu a druhé je přístupovým bodem u tebe doma. Propojeny jsou LANkabelem.

Doufám, že jsem ti pomohl.

Kdyžtak: <b>rejnok.rejnok@seznam.cz</b>

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.