Rychlost.cz Fórum Síťový hardware Špatná funkce sítě nebo routeru ??

Špatná funkce sítě nebo routeru ??

Špatná funkce sítě nebo routeru ??

Síťový hardware
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Dobrý den, mám ADSL modem xavi se 4portovym switchem. Do routeru jsou zapojeni dva klienti. Jeden klasicky UTP kabelem, druhy je přes AP, ktere je pevne pripojene v routeru, za AP je wifi klient. Najednou zacalo na obou PC za routerem padat spojeni. Pokud v dobe padleho spojeni otestuji modem z venku (ma verejnou IP) tak jede. Při testu pingu je ping na modem z pevne pripojeneho PC se ztrátou az 80%. WIFI spoj je naprosto v pořádku (testovan ping na Acess Point z PC Wifi klienta s 0 ztratou paketu). Ale test na branu (tedy routeru) je špatny. Ze 4 paketu se vrati jen jeden. A teď to přijde. Po restartu modemu a naslednem testu pingu, je již spojeni přes kabel na modem se ztratou 0% (testovano s -t tedy delsi dobu). Po restartu modemu dosahuje čas pingu z pevne prip. PC mene nez 1ms. Na PC za WIFI AP neověřeno.

Proim poradte, kde muze byt problem. Muze to byt spatny modem/router ? Děkuji

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Mno nejdrive bych se pokusil upgradnou Firmware toho routeru pravdepodobne vnem dochazi k nejakemu cykleni dat,ci nejake disfunkci.. :-)

Ale tvuj zaver o tom ze to je v routeru je spravny...

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Tuhle variantu jsem také chtěl zkusit, ale do téhle krabičky se mi zatím nepodařilo najít žádný firmware... Budu tedy ještě hledat. Děkuji za připmenutí, vypustil jsem to.

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.