Rychlost.cz Fórum Ostatní dotaz ohledně připojení pc

dotaz ohledně připojení pc

dotaz ohledně připojení pc

Ostatní
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Vážení

mám dotaz ohledně možnosti připojení více pc přesně řečeno dvou na jeden modem od společnosti upc.Zda se to platí navíc či ne a jaké jsou postupy pro poskytnutí této možnosti.

Děkuji

 
od frantisek
příspěvků: 86
IP: (zobrazit)

<span style="color:#00BF00">V legální rovině záleží na službě, kterou si zaplatíte (viz: http:/www.upc.cz/).

Služby UPC Flex, UPC Starter, UPC Easy, UPC Light a UPC Classic umožňují připojení 1 PC.

Služba UPC Extreme umožňuje připojení 3 PC, služba UPC Professional je pro 5 PC. Souvisí to s počtem IP adres, které UPC přidělí Vaší přípojce. Pro připojení 2 - 5 PC přes kabelový modem pak stačí Hub (rozbočovač) nebo Switch (přepínač) s odpovídajícím počtem portů.

--------

V rovině ilegální není technický problém opatřit si (ke službě pro 1 PC) Cable Router/Switch (s 1 WAN portem a se 4 LAN porty od 600 Kč), naklonovat v něm na WAN portu MAC adresu síťové karty registrovanou UPC k Vaší přípojce (tedy bez nutnosti přeregistrace MAC adresy) a na LAN porty Cable Routeru/Switche zapojit 2 nebo více PC. Vytvoří se tím malá síť (LAN), která kromě sdílení připojení k Internetu umožňuje i další síťové služby (sdílení souborů a tiskáren atd.).

Problém nastane, pokud nahlásíte poruchu a technik UPC onen &quot;ilegální&quot; Cable Router/Switch objeví (jedná se o porušení smluvních podmínek ze strany zákazníka).

<b>Doplnění:</b>

Podle novějších informací již UPC připojení většího počtu PC (v rámci jedné domácnosti) přes LAN/WLAN router toleruje.

</span>

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

DOBRY DEN cetla jsem vasi odpoved v debate ohledne pripojeni PC mam podobny problem mam internet pres UPC napojeny na pevny pocitac koupila jsem starsi NOTEBOOK WINDOWS98 a chtela jsem NOTEBOOK pripojit k siti UPC a nechce se to vubec pripojit muzete mi prosim poradit co mam delat?MOC DEKUJU MUJ MEJL pufda@email.cz

 
od jba
příspěvků: 9
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>zuzka</legend>DOBRY DEN cetla jsem vasi odpoved v debate ohledne pripojeni PC mam podobny problem mam internet pres UPC napojeny na pevny pocitac koupila jsem starsi NOTEBOOK WINDOWS98 a chtela jsem NOTEBOOK pripojit k siti UPC a nechce se to vubec pripojit muzete mi prosim poradit co mam delat?MOC DEKUJU MUJ MEJL mailto:pufda@email.cz </fieldset>

Takže jedině jak psano výše pořídit si router a ten si nechat nastavit dle výše psaneho. Cena routeru vychazi na 400 Kč nastaveni routeru musí udělat někdo kdo tomu aspon trochu rozumí. Cena za nastaveni je podle cloveka ,neni s tim vic prace jak 15 min.

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.