Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Skvely net

75 % zákazníků doporučuje
Skvely net
z celkem 8 hodnocení (100)
Kvalita a rychlost:
Ceny služeb:
Technická podpora:
Smlouvy, prodejci:
Rychlost instalace:

Sháníte internetové připojení?

Zkuste poptávkový systém!

Naše síť nedisponuje pouze jedním spojem od většího providera jak bývá u většiny lokálních providerů zvykem, ale máme tři nezávislé připojení od různých providerů, vyvedených do různých lokalit. Jedno takové místo je náš mini telehaus kousek za Zlonicimi, kde jsme napojeni přímo optickým vláknem na společnost Dial Telecom. Dalším místem kde disponujeme optickým napojením na cizí sítě je Slaný a Kladno.

Tři napojení máme realizované proto, pokud by došlo na jednom místě k nějakému problému, tak jsme schopni dále poskytovat naše služby (66% kapacity). Problémy, které máme na mysli, jsou například výpadek elektrické energie, porucha routeru nebo switchů, například po bouřce nebo selhání přípojky čí sítě providera. Selhání providera způsobí třeba dlouhodobý výpadek elektřiny na Kladně co nastal na jaře 2008, nebo překopnuté optické vlákno na jaře 2009 apod. Je sice pravda, že tyto události nastávají zřídkakdy, ale při množství zařízení přeci jenom někdy nastanou, my jsme na ně však připraveni. Laicky řečeno: Když se jedna roura ucpe nebo praskne, přiteče internet jinudy :)

Samozřejmě internet neumíme jen tak někde zkapalňovat a přenášet v kýblech a zákazníci, tedy vy, jste připojeni povětšinou bezdrátově do různých lokalit na různé antény, tudíž musíme zajistit, aby i v případě potížích v určitých místech (lokalitách) jsme byli schopni zajistit poskytování internetu. Proto spojení mezi našimi hlavními místy, ale nejen mezi nimi, je realizováno po několika trasách přes několik různých míst.

Přívedením internetu to ale nekončí, je třeba spolehlivá vlastní síť.

Spoje mezi jednotlivými přístupovými body máme koncipované jako skutečnou síť, místa jsou propojena vzájemně mezi sebou a díky protokolu OSPF v případě selhání jednoho spoje do 1 minuty je veškerý provoz směrován funkční trasou.
Na přístupových bodech instalujeme záložní zdroje elektrické energie, vyvinuté přímo pro skvely.net, které umožní překlenout celodenní výpadky elektrické energie. Veškeré aktivní prvky jsou monitorovány 24 hodin našimi administrátory a v případě zjištění problémů do dané lokality okamžitě vyjíždí technici, aby závadu ihned odstranili. Automaticky dochází k přesměrování provozu na jinou funkční trasu.

Jedna věc může selhat, síť jako celek vydrží

I přesto, že používáme kvalitní zařízení, počítáme s jejich selháním. ČEZ provádí plánované celodenní výpadky elektrické energie, ale má i neplánované. Bouřky či vichřice mohou poškodit antény a vysílače. V objektech s našimi anténami dojde "omylem" k vyhození jističe apod. Vzhledem k tomu, že naše síť pokrývá na více jak 500 km2 , z více jak 150 různých míst, na kterých je více jak 4000 aktivních našich zařízení a přes 7000 zákaznických, tak je pravděpodobné, že někde může dojít k nějakému problému.

A my nechceme, aby Vás tohle vše nějak omezilo.

Jak si stojí Skvely net v testech rychlosti připojení (download):

poskytovatel
vše

Grafy vychází ze statistik tohoto projektu - speedtest rychlost.cz.

OznačeníPočetDown MbitsUp MbitsOdezva
Bezdrátové připojení33617,96,2443,0 ms
Pevné připojení - kabel/optika8020,25,7836,1 ms

Graf historie testů (seskupeno po 7 dnech)