Rychlost.cz Fórum O rychlost.cz Měření a následné doplnění

Měření a následné doplnění

Měření a následné doplnění

O rychlost.cz
Strana:1 2
od centronet
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 3,62/30,5
hodnocení reakce: 2

Dobrý den, nešlo by po každém testu doplnit od uživatele rychlost připojení, které si platí? Myslím, že by to ukázalo poskytovatele v reálném světle.

Dekuji
DP

 
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 504/141
Poskytovatel: PODA

To neni vůbec špatný nápad, akorát bych si potom nesměl na mobilech zkoušet na kolik my jede, když vám, že mi víc jak 100Mbs nedaj :-)

 
od centronet
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: Vodafone
hodnocení reakce: 1

Myslím, že ve velké většině mají lidé sotva 100/100, takže by to byl reálnější obrázek společností, které lžou o dodávaných rychlostech.

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 24,2/11,5
Poskytovatel: PointNET

Centronet | 05.02.2021 06:39

Dobrý den, nešlo by po každém testu doplnit od uživatele rychlost připojení, které si platí? Myslím, že by to ukázalo poskytovatele v reálném světle.

Dekuji
DP

To by snad mělo jít na začátku testu vybráním tarifu.

 
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 501/152
Poskytovatel: PODA
hodnocení reakce: 1

On pán myslel asi to, že ten tarif se nezobrazuje pro ostatní uživatele a nemají porovnání s tím co vidí, že jste naměřil. Například já mám 300/80Mbs, ale výsledek je daleko lepší.

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 924/936
Poskytovatel: Centrio
hodnocení reakce: -2

jinými slovy když uživatel před provedením testu vybere poskytovatele a tarif, tak se mu tenhle tarif bude zobrazovat v profilu a u příspěvků v diskuzi :D až provede nový měření a nastaví jinej tarif, bude se mu zase zobrazovat ten jinej

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 505/207
Poskytovatel: PODA
hodnocení reakce: 1

Nevím jak vy, ale já si to zkusil proklikat a nikde to nepíše, že platím za rychlost 300/80Mbs.

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 924/936
Poskytovatel: Centrio
hodnocení reakce: -1

koukám, že poda si tady to nastavení služeb vůbec neaktualizuje, ale taky koukám, že žádnou službu 300/80 nenabízej, nejspíš to teda zrychlili na aktuální 500/150 https://www.poda.cz/uploaded/dokumenty/cenik_PODA_2020_OV_PHA_VC_20210101_.pdf

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 505/208
Poskytovatel: PODA

Kupte si brýle: Vyplněno: Pevné připojení - kabel/optika, PODA, Praha hl.m., Modřany, Tandem Rychlý GPON (300/80 Mbits)

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 932/941
Poskytovatel: Centrio

použijte překladač - řikám, že v ceníku žádnejch 300/80 nemají a tím pádem vám z toho pravděpodobně udělali aktuálních 500/150, odkaz sem znova dávat nebudu

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 505/207
Poskytovatel: PODA

Vím co si platím, a já si platím 300/80Mbs za 540,- včetně TV. U vás taky asi moc data neaktualizujou, když přes rok patří Centrio Nej TV. Tedy panu Kellnerovi.

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 24,2/11,5
Poskytovatel: PointNET

Velmi často zrušené tarify dobíhají. Pokud jsou zrušeny, už nemusí být nabízeny, ale ti co už je mají si je nějaký čas ponechají. Neřešme prosím blbosti :)

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 932/941
Poskytovatel: Centrio
hodnocení reakce: -1

Ijáček3 | 06.02.2021 09:11

Vím co si platím, a já si platím 300/80Mbs za 540,- včetně TV. U vás taky asi moc data neaktualizujou, když přes rok patří Centrio Nej TV. Tedy panu Kellnerovi.

1) já tady neřešim, co platíš nebo neplatíš, já řešim, že nejspíš zrušili neaktuální profil 300/80, proto máš rychlost přes 500/150

2) centronet, provozovatel služeb centrio, ještě úplně nezaniknul, tudíž je naprosto v pořádku, že se to tady hlásí jako centrio, ip adresy pořád ještě nejsou vedený k nej.cz, viz https://ipinfo.io/AS29321

3) co se týká služeb, ty už sou dávno stejný, jediná poslední odlišnost je u nejpomalejšího internetu

4) nej tv nepatří vůbec nic, nej tv je služba, nejspíš si myslel nej.cz https://www.nej.cz/

5) kaprain a nej.cz nepatří panu kellnerovi, ale panu pražákovi https://www.kaprain.cz/lide/

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 506/207
Poskytovatel: PODA

Tak jsem si to našel. Ano zvedli mi to, ale furt platím 540,- jako za 300/80Mbs, kdo jinej to může říct?

GPON RYCHLÝ TANDEM
INTERNET:

Rychlost 350/100 Mbps. Volitelné varianty nastavení rychlosti a nekonečný datový limit.

TELEVIZE:

Televize pro běžné diváky. 100+ TV stanic, z toho 46 v HD kvalitě. Získáte až 8 oblíbených placených stanic z Rozšířené nabídky. Chytré funkce.

PODA NET.TV:

Mějte svou televizi stále po ruce! Součástí balíčku je vysílání PODA net.TV na 4 přenosných zařízeních.

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 932/941
Poskytovatel: Centrio

já koukal, že za stejnou cenu jako těch původních 300/80 teď mají 350/100 (540 kč s dph), ale ta naměřená rychlost víc odpovídá tomu 500/150 :D takže tam pouštěj i tak o dost víc, no sou to borci, ale hlavně je fajn, že to zvedaj automaticky, spousta isp drží zákazníkům historický a nevýhodný služby a pak se divěj, že lidi nadávaj

nicméně mohli by pouštět stejnou rychlost i na upload, za to má poda velký a významný mínus :|

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
Strana:1 2

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.