Rychlost.cz Fórum Síťový hardware pomale p2p spojeni pomoci Nanostation 2

pomale p2p spojeni pomoci Nanostation 2

pomale p2p spojeni pomoci Nanostation 2

Síťový hardware
od pavelx
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: O2

Už delší dobu se snažím vyřeřit problém proč je p2p spojení mezi 2x Nanostation 2 pomalé.

Mám ADSL modem od O2 (Comtrend VR-3026e) a tarif 40/4. Když píchnu počítač prímo přes ethernet tak těch 40 opravdu dostanu.

Přes ethernet je k Adsl modemu připojena jedna Nanostation 2 která je umístěná venku. Poloha je horizontální a tak je nastavena i anténa.

O 50 metrů dále je druhá Nanostation 2, která je opět venku. Spojení je AP-client, a režim sítě je u obou bridge.

No a problém je že na druhé nanostation už mám jen 16/4 Mb/s. Používám G, a 20Mhz, sílu signálu jsem nechal původní (tj 10, ale vliv to nemá). Ty nanostation fungují pouze jako bridge a nedělají ani NAT, ani dhcp..nic co by je mělo zatížit.

Dělám něco špatně nebo jsou ty Nanostation 2 prostě pomalé?

Dík za radu.

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 19,5/5,23
Poskytovatel: Bartanet

Je mezi nima přímá viditelnost?

Jak moc je zarušené okolí? Pokud máte android tak například https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.webprovider.wifianalyzer

 
od pavelx
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: O2

Ano, mezi obemi Nano2 je prima viditelnost,

ruseni je minimalni (rekl bych). Jsem jediný vysílač na kanálu 1 a je tam řádově lepší signál než ostatních cca. 10 AP.

Šifrování Signál, dBm Noise, dBm Frekvence, GHz Kanál

WPA2 -32 -95 2.412 1

ona ta Nanostation chytne úplně všechno, takže se mi vypisují i přes kilometr vzdálené AP.

Na jednom foru jsem našel že WEB2-AES by měl být rychlejší a že je vhodné použít kanály které se nepřekrývají (1,2,6,13) https://community.ubnt.com/t5/Wireless-Networking/NanoStation-M2-slow-speeds/td-p/1015015

To pomohlo cca o 5 procent. Dostale jsem se nestabilně na 18Mb/s

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)

když to má jenom historickou géčkovou wifi, tak z toho víc než kolem těch 20 Mb/s nevytřískáš

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 33,9/22,8
Poskytovatel: JaroNet

A schválně jaký je link rate na těch jednotkách??

 
od michalmm
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: Eurosignal

Ahoj, co takto prohlásit ze NS2 víc jak 15M/15M neprotlačí !! Ta technologie víc prostě nedá..

 
od pavelx
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: O2

anders | 21.05.2016 08:39

A schválně jaký je link rate na těch jednotkách??


client ma tx rate 48 Mbps

 
od pavelx
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: O2

x-rated | 21.05.2016 01:49

když to má jenom historickou géčkovou wifi, tak z toho víc než kolem těch 20 Mb/s nevytřískáš

Aha to mi vlastne nedoslo ze ono tech 56Mbps je rozdelen na up/down. Tim padem se vlastne o moc vys nedostanu.

 
od pavelx
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: O2

Takže ještě jeden dotaz, jaka by byla vhodna nahrada? Potřebuju něco co píchnu venku, protože moje eurookna mají geniální metalickou úpravu, která spolehlivě pohlcuje wifi. POE by se taky hodilo.

Nemám s tím moc zkušeností, tak si nechám poradit.

Možná něco takovéhlehlo?
https://www.ubnt.com/airmax/nanobeam-ac/

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 34,1/25,4
Poskytovatel: JaroNet

Ano, to by se dalo, a možná by stačila i verze "M" pro pásmo 5 Ghz, neměl by být problém na tom dosáhnout 60 - 70 Mbit rychlost downloadu.