Rychlost.cz Fórum O rychlost.cz Preference zahraniční konkurence

Preference zahraniční konkurence

Preference zahraniční konkurence

O rychlost.cz
Strana:1 2
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 15,0/4,41
Poskytovatel: Bartanet

Nejvíce to vidím asi na twitteru, českém (nejvice v souvislosti s LTE). Drtivá většina lidí používa s....test.net :) je to dano jen ceskou mentalitou ze to co je ze zahranici je lepsi? Nebo proste nechuti pouzivat neco ceskeho jen aby se nekomu nepomohlo?

Co myslite? Co k tomu vede lidi. p.s. linkovat v reakcich nemusite, ti co vedi pochopi, ti co nevedi na to nazor mit nebudou

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 29,2/18,8
Poskytovatel: JaroNet

Asi zvyk z dob kdy rychlost.cz dávala poloviční výsledky.. :) Boj s předsudky je často boj s větrnými mlýny, známá věc..

 
od nexro
příspěvků: 11
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 21,4/13,1
Poskytovatel: JaroNet

jde o to, že ping i upload na s....test.net odpovídají "realitě". Příklad zde naměřím vždy ping cca 40-60ms, na "konkurenční" stránce naměřím v rámci ČR 9-20ms. Upload zde naměřím cca 13Mb/s, tam je to 20Mb/s+, nehledě na to, že možnost otestovat rychlost a ping na zahraniční servery je výhoda když volíte v nějaký hře server) Zkoušel jsem tu používat několik prohlížečů(chrom, firefox, ie) a výsledky byli vždy stejný. Navíc mají "podsíť" na test stability(packet loss a kolísavost)

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 15,0/4,41
Poskytovatel: Bartanet
hodnocení reakce: 1

Ještě bych dodal, že kde kdo nadává na flash, a ten konkureční web se bez flashe neobejde. Trošku paradox.

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 924/747
Poskytovatel: Centrio

problém na rychlost.cz je v nestabilitě výsledků - někdy tu naměřim i přes 900, jindy ani ne 800 :/

s flashem je to špatný, ale snad se brzo povede najít nějaký funkční řešení bez něj :/

jinak konkurence to teď celkem dobře pohnojila :D z chystaný nový verze nakonec nezbylo skoro nic a bez adblocku se tam ani nedá připojit, přitom s tou hromadou reklam je to extrémně hnusný :/ nakonec to bude jenom takovej lehkej redesign pochybný kvality :/ ani server z většího okruhu se tam snad nedá vybrat :(

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od kasper
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 23,6/2,78
Poskytovatel: PODA

jako hlavní měřič rychlosti speet.net ,ale jako druhy test používám rychlost

myslím si porovnávat speet.net a rychlost je trochu mimo speedt.net je mezinárodní na test rychlostí je tam plno serveru ,ale je to jen měřič rychlosti nedá se tam diskutovat o připojení atd. takže server rychlost.cz je top v ČR a má snad jenom jednu konkurenci ,ale ta do nedávna poskytovala informace jaký poskytovatel v jakém městě je a hodnocení poskytovatele žadné měření rychlosti měření přidaly později

nevím nemám problém s reklamami na speet.net nepoužívám blokovče reklam a jsem naprosto v pohodě

za mě je rychlost.cz jako seznam.cz/sk a speet.net jako Google

na speedt.net naměřim velice se podobajcí rychlost mého připojení v Opeře tu používám nejčastejí firfox IE/Edge používám jen abych jak se zobrazují stránky v jiném Prohlížeči

na rychlosti naměřím v opeře a Firefox neodpovidajcí hodnoty jen IE/Edge nemám problém viz http://rychlost.cz/forum/tema/2919/

 
od oggy
příspěvků: 25
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 121/19,8
Poskytovatel: UPC internet

Slyšel jsem, že sp...dtest.net má koupený UPC, a věřím tomu, v době kdy mlátím hlavou o stůl, protože nemůžu přes UPC pracovat a rychlost.cz mi ukáže, že internet sotva běží, na speetestu mi to suveréně ukáže plný výkon!!!

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 861/617
Poskytovatel: Centrio

a kdo má koupený upc s celym lgi? ano, já... takže pssst, jinak se na konkurenci už ani nepodíváš :P :D

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 76,4/20,2
Poskytovatel: UPC internet
hodnocení reakce: 1

Oggy | 02.06.2016 22:35

Slyšel jsem, že sp...dtest.net má koupený UPC, a věřím tomu, v době kdy mlátím hlavou o stůl, protože nemůžu přes UPC pracovat a rychlost.cz mi ukáže, že internet sotva běží, na speetestu mi to suveréně ukáže plný výkon!!!

Pláčeš na špatném hrobě. Jestli nevěříš tomu měření, tak si můžeš změřit na jiném serveru. A jestli nevěříš hodnotám, tak si pusť správce úloh a tam sám uvidíš, že ti to ukazuje správnou rychlost ;)

jako vždy, chyba mezi židlí a klávesnicí (vir,...) a člověk se to snaží hodit na providera.

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 34,2/25,9
Poskytovatel: JaroNet

Ono ani nevypadá že by někdy "sotva běžel", někdy je holt potřeba si postěžovat silnější než argumenty.. ;)

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 19,9/5,23
Poskytovatel: Bartanet

warman | 03.06.2016 07:14

Pláčeš na špatném hrobě. Jestli nevěříš tomu měření, tak si můžeš změřit na jiném serveru. A jestli nevěříš hodnotám, tak si pusť správce úloh a tam sám uvidíš, že ti to ukazuje správnou rychlost ;)

jako vždy, chyba mezi židlí a klávesnicí (vir,...) a člověk se to snaží hodit na providera.

Bylo to asi myšleno tak, že uživatelum z UPC je přednostně nabízen server umístěný u UPC. Cesta k tomuto serveru pro zákazníky UPC je zcela logicky ideální a může být i prioritizována. Dalo by se polemizovat o tom zda to je pak test připojení Internetu když uživatel testuje pouze v rámci sítě svého poskytovatele připojení.

 
od telleke
příspěvků: 10
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 31,4/17,9
Poskytovatel: LajsiNET s.r.o.

Adam | 19.07.2015 13:24

Nejvíce to vidím asi na twitteru, českém (nejvice v souvislosti s LTE). Drtivá většina lidí používa s....test.net :) je to dano jen ceskou mentalitou ze to co je ze zahranici je lepsi? Nebo proste nechuti pouzivat neco ceskeho jen aby se nekomu nepomohlo?

Co myslite? Co k tomu vede lidi. p.s. linkovat v reakcich nemusite, ti co vedi pochopi, ti co nevedi na to nazor mit nebudou

Není to dáno českou mentalitou... jednoduše ti to měří blbě Adame. Ještě se starým měřákem to bylo docela OK, ale ten nový je totálně zmršený. Tu nesmyslnou latenci úplně opomíjím, ale co ty rozdíly rychlostí? Ať chceš nebo ne, spe****st.net funguje prostě lépe. Co kdyby jsi zkusil doladit měření tak, aby ukazovalo správně? Nebo přesuň server někam, kde budeš mít dostatek konektivity.

Tady máš srovnání 3 měření. Rychlost.cz, spe****st.cesnet.cz a spe****st.net Sám vidíš, že jsi na tom nejhůře.

http://www.jpeg.cz/obrazek/eVEl

A tím, že tady zakazuješ název konkurenčních měřičů spe***** si vůbec nepomáháš ;-) Ber to jako konstruktivní kritiku, ze které by sis měl vzít ponaučení.

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 19,9/5,23
Poskytovatel: Bartanet

Ten cesnet taky nic moc, čím to bude? Jak si to vysvětlit?

Jinak se už těším až bude flash úplně zrušenej. Protože tím se to pro tu nejmenovanou konkurenci dost ztíží, ono totiž udělat test aby šel ve všemožnejch prohlížečích a operačních systémech není tak snadné. Zkoušel sis toho konkurenta s vypnutým flashem? Takže až změříš pošli to sem, porovnáme.

Vídím jak ten konkurent bez flashě změří ping a nebude si tam něco odčítat, protože ping na ICMP jednoduše řečeno přes javascript nelze.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 76,4/20,2
Poskytovatel: UPC internet

noflash verzi jde otestovat na beta.s*******t.net ;)

Hodnot downloadu dosahuji mírně nižších (160 až 180/20 místo 200/20). Ping je 7ms. Ten nižší download je pravděpodobně kvůli využití jen jednoho jádra (vytížení jsem měl na 18% u 6 jádra, což tomu cca odpovídá).

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 76,4/20,2
Poskytovatel: UPC internet

jo, když dám měřit na st náhodně, tak mi to měří obvykle na serveru "martin och" ;)

 
Strana:1 2

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.