Rychlost.cz Fórum Doporučení připojeni v ....... Doporučte prosím ISP pro Brno

Doporučte prosím ISP pro Brno

Doporučte prosím ISP pro Brno

Doporučení připojeni v .......
Strana:1 2
od lte
příspěvků: 11
IP: (zobrazit)

Zdravím,
doporučí mi někdo kvalitníhoISP?

Něco z hostorie mých ISP. Začínal jsem na Karnevalu (kabel), potom Radiokomunikace (ADSL), poté opět Karneval ale pod novým jménem UPC.

Poté následovalo stěhování. UPC ani Netbox v domě zaveden není, takže byl první pokus v podobě ADSL, ale vzhledem k velké vzdálenosti od ústředny byla rychlost poměrně bídná. Už si nepamatuji přesně, ale mám pocit, že odchozí rychlost byla cca 15kb/s, takže po rozmazlenosti od UPC jsem rychle podal výpověď a zlákán tarify společností Entira jsem přešel poprvé v životě na wifi.

Teď již u nich budu třetím rokem a divím se, že jsem tak dlouho vydržel protože poslední dobou, teda spíš poslední rok jsou rychlosti více než tragické a ani zdaleka neodpovídají agregaci a poslední 2 testy rychlosti se ani nezdařili.

Na email nezareagovali, technik na SMS cosi příslíbil, ale to se také nijak neprojevilo.

Ve špičce je to skoro nepoužitelný internet i na pouhé prohlížení stránek, o youtube radši nemluvě a to by měla být rychlost 6/1 s agregací 1:5 za 590. HAHA.

Takže Netbox ani UPC nehrozí, xDSL vzhledem ke vzdálenosti také ne, ikdyž by to bylo momentálně asi i lepší než ta trágédie od Entiry. Mobilní tarify jsou pro běžné použití také o ničem.

Zalíbily se mi nabídky od spol. Jaronet, ale po přečtení diskuze a poslední zkušeností s Entirou jsem na pochybách, jestli do toho jít.

Nějakou chvíli zpět jsem ve schránce našel celkem zajímavý leták s nabídkou společnosti NetDataComm, ale na stránkách nic oficiálně není, takže to ve mně také nebudí moc velkou důvěru.

Nějaké nápady nebo doporučení?
Díky.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

a co takhle napsat kde bydlis??? Podle tebe je brno ve velikosti vesnice? jinak, napr. brnet.cz neni spatny (pokud napises adresu, tak se ti behem chvilky ozve spravce brnetu).

 
od lte
příspěvků: 11
IP: (zobrazit)

Tak podle mě je Brno vesnice, ale máš pravdu. :)

Židenice, ulice Podsednická.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: 1

LTE:06.01.2013 20:04Tak podle mě je Brno vesnice, ale máš pravdu. :)

Židenice, ulice Podsednická.

To by me teda zajimalo, co povazujes za mesto ;) kazdopadne zkus http://www.jaronet.cz maj slusne ceny a kvalita taky neni spatna.

 
od lte
příspěvků: 11
IP: (zobrazit)

O vesnici se říká, že tam každej zná každýho a čím je člověk starší, tak jen kouká a zjišťuje, kolik zná lidí, tak jsme se naučili říkat, že Brno je vlastně taková větší vesnice a Mexico City to určitě není :))

Na Jaronet jsem se díval a papírová nabídka vypadá hodně pěkně, ale celkem mě odradila tahle diskuze: http://rychlost.cz/forum/tema/2138/

Takže nevím, co si o té společnosti myslet.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

LTE:06.01.2013 20:27O vesnici se říká, že tam každej zná každýho a čím je člověk starší, tak jen kouká a zjišťuje, kolik zná lidí, tak jsme se naučili říkat, že Brno je vlastně taková větší vesnice a Mexico City to určitě není :))

Na Jaronet jsem se díval a papírová nabídka vypadá hodně pěkně, ale celkem mě odradila tahle diskuze: http://rychlost.cz/forum/tema/2138/

Takže nevím, co si o té společnosti myslet.

Ohledne mest, Nemci povazuji za velke Mesto (Großstadt) nad 100 000 obyvatel :))

na kazdyho providera si nekdo stezuje. Napr i na UPC a to si ho nemuzu vynachvalit posledni 2 roky (rychlost 30mbits, nikdy neklesne, vypadek byl za minuly rok snad jen jeden).

 
od lte
příspěvků: 11
IP: (zobrazit)

warman:06.01.2013 21:24Ohledne mest, Nemci povazuji za velke Mesto (Großstadt) nad 100 000 obyvatel :))

na kazdyho providera si nekdo stezuje. Napr i na UPC a to si ho nemuzu vynachvalit posledni 2 roky (rychlost 30mbits, nikdy neklesne, vypadek byl za minuly rok snad jen jeden).

UPC bych zatím považoval asi za nejlepšího poskytovatele, od kterého jsem služby odebíral, ikdyž se mi tam pár věcí také nelíbilo. Bohužel tady ta možnost není a ani se neplánuje.

Kéž by začla výstavba LTE sítě a její komerční nasazení.

Momentálně by mi vyhovovali i ty rychlosti, na které si lidi u Jaronetu stěžují, protože v poslední době, tzn. asi ten poslední rok :/, se mi poměrně často ve špičce načítá stránka, ikdyž vypnu obrázky, tak 30s :/, což je tedy opravdu tragédie. Pokud se vůbec načte.

 
od lte
příspěvků: 11
IP: (zobrazit)

Momentálně naměřené hodnoty:
1,306.31
41.42
12.0
33.3%

což cca ve 4:40 na tarif 6/1, s agregací 1:5 asi uznáte, že je bída.

 
od lte
příspěvků: 11
IP: (zobrazit)

Druhý pokus asi o 10min. později:
124.20
36.15
18.0
64.8%

 
od lte
příspěvků: 11
IP: (zobrazit)

A do třetice speedtest.net:
DL: 2.22
UP: 0.08
Ping: 10ms
Takže tohle dopadlo asi nejlíp.

 
od lte
příspěvků: 11
IP: (zobrazit)

A ještě poslední ranní test v cca 5:55:
367.73
0.00
17.0
40.8%

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

SMS nikdy nic nevyresi, nejlepsi je zavolat, jestli mas takove rychlosti i ve 4 rano, tak je nedostatecny signal a to ten technik musi snad vyresit...

 
od svestka
příspěvků: 143
IP: (zobrazit)

warman:07.01.2013 08:44SMS nikdy nic nevyresi, nejlepsi je zavolat, jestli mas takove rychlosti i ve 4 rano, tak je nedostatecny signal a to ten technik musi snad vyresit...

Jenže do entiry se nedá dovolat, ve dne, v noci, prostě bez odezvy.

BrNet.cz nabízí prohlídky nezávazně, zdarma, takže vás to stojí jen 20 minut času, když to pak nepůjde.

internet brno a okolí
 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: -1

LTE:06.01.2013 20:27Na Jaronet jsem se díval a papírová nabídka vypadá hodně pěkně, ale celkem mě odradila tahle diskuze: http://rychlost.cz/forum/tema/2138/

Takže nevím, co si o té společnosti myslet.

Věř tomu že reál vypadá hodně podobně jak papírová nabídka. Pár "potrefených" strašně nenávidí majitele,protože je neústupný a nemaže se s jedinci co nečtou/nechtějí číst smlouvy a vymýšlí si problémy jakmile net nejede minimálně na 110%. Toto je dnes (zejména na třebíčsku...) vnímáno jako naprosto trestuhodná arogance a že dejme tomu 12 Mbit lajna agregovaná 1:4 jede ve špičce (!!) "ubohých" 6 Mbit je považováno za neodpustitelné faux-pas a porušení smlouvy poskytovatelem..:-) Toto je pravda o Jaronetu.

 
od lte
příspěvků: 11
IP: (zobrazit)

warman:07.01.2013 08:44SMS nikdy nic nevyresi, nejlepsi je zavolat, jestli mas takove rychlosti i ve 4 rano, tak je nedostatecny signal a to ten technik musi snad vyresit...

Ono je to spíš tak, jak píše pan Švestka. Ne email nikdo nereagoval. Telefon nikdo nebral. Technik po telefonu odpověděl, že paní na telefonu má dovolenou a ať závadu pošleme SMS, že se na to podívá. Nic se nezměnilo.

Dnes ráno, jsem poslal zprávu přes jejich web, že za těchto podmínek končím, že příští měsíc nezaplatím, taky žádná reakce, což už je podle mě trochu úlet a chtěl bych vidět Vás.

Ve všobecných podmínkách je napsáno něco ve smyslu, že služba funguje na principu předplatného, takže pokud seženu něco jinýho, tak 100% už nezaplatím. To je i na mou trpělivost dost.

Jaronet - zatím žádná reakce na dotaz přes WEB

NetDataComm - také zatím žádná reakce na dotaz přes WEB

BrNet - zatím jediný odpověděl pan Švestka. Vstřícně, že pravděpodobně služba možná nebude, ale budu-li chtít, tak se technik staví.

Poslední měření rychlosti:
0.00
0.00
0.0
0.0%

No, zas tak hrozný to asi nebude, když se stránky načetly.

 
Strana:1 2

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.

Vyzkoušejte náš speedtest. Fungující i bez Flashe, čistě na Javascriptu.