Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Wifi, ztráty při vytrvalém dešti, zastínění stromy

Wifi, ztráty při vytrvalém dešti, zastínění stromy

Wifi, ztráty při vytrvalém dešti, zastínění stromy

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
Strana:1 2 3
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od adam
moderátor

Tak mám konečne internet pres wireless. Jen mě byla poskytovatelem namontována z vně okna směrová anténa směrem na jeho AP. Vše běhá ok, pingy výborný.

Když je sucho, žadnej packet loss, když je déšt, kratší tak taky. Ale když leje celej den, tak ty dva smrky co jsou mezi náma. (celková vzdálenost tak max 300 metrů) nejspíše dost rušej signál.

Jaký jsou vaše zkušenosti, máte vždy přimou viditelnost?

Obávám se, že až přijde zima a na stromech bude sníh, tak už nechytím vůbec nic.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

prima videtelnost, stromy zadny, akorat skola, jeste ze ji stavitele pred 100 lety nepostavily o 2 metry vyssi ;), jinak bych mel utrum :/

nejvetsi vliv na ping ma stejne zatizeni site, pocasi zadny, aspon jsem si nevsim

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

naopak pocasi ma vliv primo kardinalni a hlavne stromy jsou k---y - muze za to voda... protoze princip wifi je vlastne nestinena mikrovlnka s nizkym vykonem, tak prave stromy jsou idealni konecna.

 
od Adam
moderátor

Ja sem mel, kdyz to zapojovali, pocit ze to nebude delat dobrotu. Ale oni rekli ze to pude, tak to "jde".

Jen je problem, co sem videl jaky maj anteny ktery davaj na strechy, vejs. To jsou velky kravy, a nedavno sem videl fotku te anteny v jednom clanku, jako nevyhovujici dle norem.

Velky vyzarovani a ruseni okolnich frekvenci/kanalu.

Takze nevim nevim, jak to vyresim.

 
od hrada
příspěvků: 13
IP: (zobrazit)

No ja mam jako prijimac signalu AP ( Ovslink ... ) a vysilac mam maximalne 80 metru pres silnici na byvalem teplarenskem komine a je to OK. A to to APecko nemusim mit ani primo u okna. Ale kamos je vzdaleny asi 350 metru od vysilace, mezi nim jsou stromy a ma stejny APecko jako ja a velky problemy. V zime to mel OK ale ted jakmile zaprsi tak tak ma smulu a o kvalite toho signalu se tam taky neda hovorit.

 
od Adam
moderátor

no snad to leto nejak preziju a v zimne to pude, jinej AP tu v obci neni takze jedina dalsi moznost je dat si na strechu vetsi antenu ktera, co jsem nekde cetl, bohuzel uz nevim kde, nevyhovuje normam

 
od satoo
příspěvků: 10
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>Adam</legend>no snad to leto nejak preziju a v zimne to pude, jinej AP tu v obci neni takze jedina dalsi moznost je dat si na strechu vetsi antenu ktera, co jsem nekde cetl, bohuzel uz nevim kde, nevyhovuje normam</fieldset>

No co, vezmes si hrabe a pujdes shazovat snih ze smrku :)

 
od satoo
příspěvků: 10
IP: (zobrazit)

Jinak - co se anten tyka - misto sita bych volil parabolu. Mela by stacit kolem 30cm. Ma lepsi vyzarovaci charakteristiky nez sito.

 
od hrada
příspěvků: 13
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>Adam</legend>no snad to leto nejak preziju a v zimne to pude, jinej AP tu v obci neni takze jedina dalsi moznost je dat si na strechu vetsi antenu ktera, co jsem nekde cetl, bohuzel uz nevim kde, nevyhovuje normam</fieldset>

Jeste zkus skacet ty smrky :lol:. Ale to by asi neproslo ;).

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Každý smrk může chytit dřevomorku, kůrovce nebo jinou havěť - jen je třeba vědět,jak na to!

 
od Adam
moderátor

<fieldset><legend>xx</legend>Každý smrk může chytit dřevomorku, kůrovce nebo jinou havěť - jen je třeba vědět,jak na to!</fieldset>

to by mohl bejt pekne adrenalinovej sport, najit si ty smrky a nakazit je, ale nebylo by to asi to pravy :)

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>Adam</legend>Tak mám konečne internet pres wireless. Jen mě byla poskytovatelem namontována z vně okna směrová anténa směrem na jeho AP. Vše běhá ok, pingy výborný.

Když je sucho, žadnej packet loss, když je déšt, kratší tak taky. Ale když leje celej den, tak ty dva smrky co jsou mezi náma. (celková vzdálenost tak max 300 metrů) nejspíše dost rušej signál.

Jaký jsou vaše zkušenosti, máte vždy přimou viditelnost?

Obávám se, že až přijde zima a na stromech bude sníh, tak už nechytím vůbec nic.</fieldset>

Používám WiFi už více jak 2 roky a mé zkušenosti s počasím jsou velice dobré....rozdíly mezi jasným počasím a deštěm jsou minimální....léto-zima skoro žádné...prostě to frčí na jedničku!!! Jenom bouřka to někdy umí "rozhodit"

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Panove, delam pro jednoho poskytovatele, kterej ma optickou pater a posledni mili na 2.4ce, jako zarizeni pouziva cisca a klienta nepripoji, pokud nema 100% viditelnost. Bez viditelnosti to na 2.4 nejde(nekdy mozna jo ale na stabilne) !!!

 
od johnson
příspěvků: 31
IP: (zobrazit)

No, tak se smrkama (jehlicnanama) zkusenost nemam, ale jsem pripojen pres wifi 2.4 ghz na cca 800m pres celkem husty pas stromu.. Koupil jsem si sito ISM HP-24 (http://www.vseprowifi.cz/product_info.php/cPath/22_23/products_id/77 )

signal mam cca -76db, at prsi nebo je krasne.. Kdyz nebyly listy, byl signal vicemene stejny... Jediny problem je, jak uz tady bylo zmineno, kdyz opravdu dlouho prsi a stromy namokonou, funguji jako dokonale uzemeni a signal klesne, vyjmecne i vypadne uplne....

Jinak pingy mam celkem konstantni 3-4ms..

 
od Adam
moderátor

<fieldset><legend>johnson</legend>signal mam cca -76db</fieldset>

nejsem si jisty, ale neni dle vyhlasky CTU povoleno maximalne 20db na vysilac?

 
Strana:1 2 3

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.