Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Problém s Internet Expres Ideal

Problém s Internet Expres Ideal

Strana:1 2
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od miky007
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

Dnes mě přišel mail od Telecomu ze mám aktivní službu a ja se nemůžu vůbec připojit. Mám ADSL router D-Link DSL-G664T vyplnění přihlašovacího jména a hesla jsem dělal alespoň 50 X vše podle manualu i zapojení. Kontrolka ADSL na modemu hlasí že spojeni je aktivní a v nastavení modemu to ukazuje aktivní pripojení, rychlost Download a Upload vše ok a na net se nedostanu. Na technický podpoře mě řekli že mě bude technik kontaktovat ale to může bejt taky za 14 dni. Můžete mě poradit ? Díky

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Ten modem neznám, ale v nastavení bych zkontroloval, zda je:

Encapsulation - PPPoE
Multiplexing - LLC

U starších instalací (cca do jara 2005) používal ČTc:

Encapsulation - PPPoA
Multiplexing - VC

Také může být problém v nastavení DNS, ale začal bych kontrolou protokolu.

 
od Miky007
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

Encapsulation - PPPoE je OK ale Multiplexing - LLC jsem nikde nenašel

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Ja mam taky Internet Express a taky me to zpocatku neslo protoze sem si tam dal vlastni jmeno a heslo jmeno a heslo mas urceny ze slozenky ale to si musis zavolat na IE nevim kolik je cislo ale nekde by melo bejt na tom letaku

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Ten modem mám a ještě pořád s ním jsou problémy. To co ukazuje kontrolka ADSL nic neznamená, ale asi to moc neporadím, protože mám staré připojení PPoA.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Další rada: vždycky když něco změníš je potřeba (i když to v manuálu není) dát Tools - System Commands - Save All a vypojit ze zásuvky aspoň na 10 vteřin.

Když si zavoláš na 800 184 084 tak ti tam poradí, ale čeká se opravdu dlouho.

Můj první problém byl, že jsem měl vadný dodávaný splitter (A ADSL svítilo!!!).

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Kdyby ses o tom chtěl snad ještě poradit mám ICQ 142 010 714.

 
od Miky007
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

Hlavní nabídku už znám poslepu zápisu jména a hesla začínaje a ukladáním a restovaním všeho druhu konče. Už jsem zkoušel resetovat modem do defaultního nastavení. Věci v manuálu který se mě týkaj jsem všechny přečet. Na linku technický podpory jsem volal asi 5x. Rozbočovač jsem obešel a připojil se napřimo do hlavní zásuvky. Ale co jsem jeste zjistil díky jedný radě je že v zálošce STATUS v nabídce status conect je že jsem v režimu DISCONECT - ip N/A a v log. to piše že se nemůže prípojit přes protokol PPPoe.

 
od Miky007
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

Paráda už asi 3 dny mě to funguje a maximální spokojenost. Internet frčí jak z praku :P :P

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

to je dobře že ti to frčí,ale nevíme co s tím bylo?!! :(

 
od Miky007
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

problém kvůli kterýmu to nešlo nebyl u mě ale u ČT. Diky jednomu člověku který má kamaráda u ČT mě to chodilo asi za 3-4 dny a kdešto technici z ČT se mi ozvali asi za 14 dni :D Takže mu DÍKY :D

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Čau.Já mám trochu jinej problém s Expresem.Nejdou mi posílat maily.Zprávy přijímám přes MailWasher ato funguje normálně.Ale když chci zprávu odeslat tak to nejde.Vypisuje to nějakou chybu.Používám normálně OutlookExpres.

Poraďte!! :(

 
od Honzax
příspěvků: 9
IP: (zobrazit)

<b>1.</b>

Je třeba mít spreně nastavený modem, ohledně toho doporučuji zavolat na většinou bezplatnou linku správce a dostat se v nabidce až k technikovi.

číslo je na každém účtu. Co se týče telecomu nak předem lituji. Uvař si kafe a otevř si pivo a zajdi si na záchod, protože než se dočkás umřeš žízni nebo se po-to. Když budeš zrovna pryč tak můžeš začít znova,přes den to může být i víc jak půl dodiny čekání.

<b>2.</b>

Když připojení funguje hůř než má a modem je nastavený správně problem může být v nastavení spracování internetového protokolu počítačem. Většina parametrů se nastavuje v registrech:

HKEY LOCAL MACHINE-SYSTEM-CurrentControlSet-Services-Tcpip

Pokud je nastavení výchozí vetšinou to funguje jaš-takš pro všecny běžné typy připojení.

Problém nastava když nějaký program změní výchozí nastavení, může to být i vir, protože určité nastavení virum pomáhá a otevíra díry, podrobněji na stránkach microsoftu.

nebo jste použil nějaký program co výchozí nastavení změnil, například pro připojení přes mobil, stačila instalace programu modemu a tento program optimalizoval zpracování tcpip na daný tip připojení a i když jste ho už odinstalovali některé parametry nevrátil do výchozího stavu. Potom v případě použití odlišného typu připojení mužou nastat problémy s rychlostí a stabilitou.

<b>Možnosti řešení:</b>
<b>1.</b>

Řešením je nastavit parametry na výchozí, po pravdě rečeno ja sám už přesně neví jaké přesně jsou, nicméně určitě existuje nějaký postup opravy kdy se vytvoří výchozí parametry.

Pokud někdo víte jak tak napište.

Pokud máte zálohu registru kde jsou výchozí parametry mužete je přes textový editor vytahnout a vytvořit si pro tcpip opravný reg.

Pozor při vracení záloh s příponou reg je lépe složky v registrech vymazat protože jinak dojde jen k doplnění a přepsání a parametry které tam jsou navíc nezmizí.

Výchozí prametry nejsou většinou optimalní pro používaný typ připojení.

Nicméně pro běžné typy připojení jsou stabilní co se týka rychlosti tak to býva horší, ta moc stabilní nebýva.

<b>2.</b>

Použít nějaký program který parametry tcpip optimalizuje.

Takových programů a programků je spousta a v tom je největší problém, protože málokterý z nich skutečně funguje a z těch menších a zadarmo je malokterý navíc čisty tj bez reklamních a špehovacích programů.

:!: Pozor na viry.
Mezi větší placené patří například:
System Mechanic - nedoporučuji

nebo <b>Norton utility- doporučuji</b>

Malé zadarmo:
EasyMTU není nic moc.

<b>SG TCP Optimizer doporučuji </b>

a napsal jsem o něm v temetu diskuze

<b>Optimalizace tcpip </b>na tomto serveru.

<b>SG TCP Optimizer</b> :D
http://www.speedguide.net
http://www.speedguide.net/downloads.php

http://www.speedguide.net/files/TCPOptimizer.exe

<b>Co se týka pošty Telecomu</b>

Tak odchozí pošta funguje jen přes účet telecomu smtp.iol.cz

Je to svinstvo ale je to tak :evil:
E –mailová adresa: ***@iol.cz
Příchozí pošta: pop3.iol.cz
Odchozí pošta: smtp.iol.cz
Server príchozí pošty:
Název účtu: ***
Heslo: ***
Server odchozí pošty:

<b>DULEŽITÉ NASTAVENI: ZAPNOUT</b> :!:

Server požaduje ověření

Použít stejné nastavení jako pro server příchozí pošty nebo tam napsat to samé.

když nevíš *** zavolej spravci.

DOUFÁM ŽE VÁM TO POMŮŽE ČAU :? HONZAX :?

 
od Honzax
příspěvků: 9
IP: (zobrazit)

Pokud si ani pak neviš rady pozvi si a zaplať technika z Telecomu

Je to jejich práce ,ale jestli ji dělají dobře to nevím.

:shock: HONZAX :shock:

 
od Honzax
příspěvků: 9
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>Miky007</legend>Dnes mě přišel mail od Telecomu ze mám aktivní službu a ja se nemůžu vůbec připojit. Mám ADSL router D-Link DSL-G664T vyplnění přihlašovacího jména a hesla jsem dělal alespoň 50 X vše podle manualu i zapojení. Kontrolka ADSL na modemu hlasí že spojeni je aktivní a v nastavení modemu to ukazuje aktivní pripojení, rychlost Download a Upload vše ok a na net se nedostanu. Na technický podpoře mě řekli že mě bude technik kontaktovat ale to může bejt taky za 14 dni. Můžete mě poradit ? Díky</fieldset>

Ja mam taky D-Link DSL-G664T :shock:
ADSL TELECOM NASTAVENI:
PPPoA Connection Setup
Name: PPPoE_8_48 Type: PPPoA
Options: NAT: Ano Firewall: Ano
PPP Settings Encapsulation: VC
Username: ***
Password: ***
Idle Timeout: 60 sec
Keep Alive: 3 min
MAX Fail: 3 times
MTU: 1400 bytes
MRU: 1492 bytes
Set Route: Ano
PVC Settings
VPI: 8
VCI: 48
QoS: UBR
POŠTA:
http://webmail.iol.cz
NASTAVENÍ UČTU IOL
E -mailová adresa: ***@iol.cz
Příchozí pošta: pop3.iol.cz
Odchozí pošta: smtp.iol.cz
NASTAVENI:
Server požaduje ověření

Použít stejné nastavení jako pro server příchozí pošty

:?: <b>Jedna se ale o starší připojení :novější je

Name: PPPoE_8_48 Type: PPPoE

další parametry přesně nevím.</b> :?:

Honzax :wink:

 
Strana:1 2

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.