Proč je wifi dražší

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Zajímalo by mě proč třeba u www.satt.cz nebo www.unet.cz jsou tak velké omezení(buď rychlostí nebo datově) když za to samou cenu máte připojení 1mb...a neomezený přenos dat(např. Chello,Volný)...

předem díky za odpovědi

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

To mas proste sdmulu. Ale u mne je Wi-Fi o hooodne levnejsi a bez limitu a FUP. Proste zalezi to na poskytovateli.

 
od johnson
příspěvků: 31
IP: (zobrazit)

Tak neni to ani tak lokalitou, kde se nachazis, i kdyz i to ma mensi vliv.. Jde spise o to, ze wifi je levnejsi, pokud to nabizi nekdo, kdo ma koupenou hodne velkou linku (napr 10mbit) a nabizi to dale jako agregovane..v tom pripade se dostanes an cenu cca 300-500kc.. Jiny problem je, kdyz se snazis si u wifi zajistit rychlou lajnu nebo garantovany neagregovany net... Tady uz musis brat v uvahu to, ze wifi, jako primarne urcena technologie pro kancelarske vyuziti v bezlicencnim pasmu, je technologie ne moc stabilni a dnes velice rusena.. Takze pokud chces v tomto pasmu neco garantovat, nebo to mit bez agregace, tak si budes muset za tuto sluzbu priplatit..

Narozdil od toho teba kabelove spolecnosti se nicim takovym zaobirat nemusi. Ti maji sve kabely a je to.. Navic na brane mivaji casto i pres 100mbit a tak je to v konecnem vysledku i levnejsi :))

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Asi tak nějak, jen si pleteš AGREGACI se SDÍLENÍM to není to samé :wink:

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>TheIF</legend>Asi tak nějak, jen si pleteš AGREGACI se SDÍLENÍM to není to samé :wink:</fieldset>

a co byste mi doporučovali z těch dvou?? protože pevnou budem rušit a kabelovka k nám ještě nedorazila :-)

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>ten anonym</legend>

a co byste mi doporučovali z těch dvou?? protože pevnou budem rušit a kabelovka k nám ještě nedorazila :-)</fieldset>

Určitě nechat pevnou a jít do ADSL a máš klid stabilní rychlost, ping a ldyž připlatíš nějakou stovku tak i neomezený NET který když ti pořád přijde moc drahý tak si ho nasdílej např ze sousedem a máš to lepší než nějaký WI-FI

PS: můj neoemezný 1mbit přes telecom :wink: http://www.theif.nextradsl.cz/

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>ten anonym</legend>

a co byste mi doporučovali z těch dvou?? protože pevnou budem rušit a kabelovka k nám ještě nedorazila :-)</fieldset>

Linku od SATTu mam a nemuzu si stezovat. Linka je nesdilena, garantovana a nicim neomezena, takze uzivatel ma porad jistotu, ze kdykoliv bude mit k dispozici plnou rychlost a nemusi se nijak omezovat. Fakt je, ze bezny domaci uzivatel, ktery to ma na brouzdani po webu a cteni mejlu, by asi radsi sel do neceho levnejsiho s agregaci. Ale kdo se nechce rozcilovat nad tim, proc ma svoje pripojeni diky agregaci na polovicni rychlosti, pro toho je to jasna volba.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>Sob</legend><fieldset><legend>ten anonym</legend>

a co byste mi doporučovali z těch dvou?? protože pevnou budem rušit a kabelovka k nám ještě nedorazila :-)</fieldset>

Linku od SATTu mam a nemuzu si stezovat. Linka je nesdilena, garantovana a nicim neomezena, takze uzivatel ma porad jistotu, ze kdykoliv bude mit k dispozici plnou rychlost a nemusi se nijak omezovat. Fakt je, ze bezny domaci uzivatel, ktery to ma na brouzdani po webu a cteni mejlu, by asi radsi sel do neceho levnejsiho s agregaci. Ale kdo se nechce rozcilovat nad tim, proc ma svoje pripojeni diky agregaci na polovicni rychlosti, pro toho je to jasna volba.</fieldset>

tjn...ale tam se mi moc nelíbí ta generovaná ip adresa, protože pak nemůžeš zakládat žádný servery(jak herní, ftp servery atd)

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>TheIF</legend>Asi tak nějak, jen si pleteš AGREGACI se SDÍLENÍM to není to samé :wink:</fieldset>

Od kdy není agregace to samé jako sdílení?

http://broadband.lupa.cz/mira-sdileni-agregace/

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.