Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Nekalé praktiky se službou O2 TV

Nekalé praktiky se službou O2 TV

Nekalé praktiky se službou O2 TV

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
od hocmi
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: 1

Rád bych jen upozornil na podvodné praktiky společnosti O2 v případě TV služeb. Vypověděl jsem cca před měsícem smlouvu u předešlého poskytovatele A1M na služby TV a i za cenu zvýšení ceny jsem chtěl v dobré víře a pod vahou bombastické reklamy zejména na lukrativní fotbalové přenosy české Synot ligy a především zápasů Ligy Mistrů přejít ke společnosti O2 !

Výsledkem byla naprostá katastrofa a podvodné jednání, na které jsem nebyl vůbec připraven. Přestože mému rozhodnutí předcházelo několik důkladných konzultací s operátory O2, kdy jsem byl opakovaně ujištěn o dostatečné kapacitě přívodního kabelu do našeho domu na sídlišti Jižní město v Praze a ani náznakem mi nebyla sděleno byť jen procento rizika s možností nedostatečného signálu, tak realitou bylo, že až 3 dny po instalaci služby tolik vychvalované O2 TV se všemi sportovními kanály se ukázala nevratná skutečnost, že kapacita kabelu je oproti všem předchozím ujištěním tak nedostatečná, že ŽÁDNÝ kanál nefungoval v HD kvalitě, přestože mám téměř nový televizor a od dřívější společnosti A1M jsem vše dostupné přijímal bez problémů v HD !!! Naprosto nechápu, jak je možné do posledního okamžiku zákazníka i po technických šetřeních lživě přesvědčovat o tom, že vysílání v HD není absolutně problém a teprve 3 dny po instalaci přiznat, že se žádné HD v této frekventované lokalitě konat nebude ???

Jsem naprosto přesvědčen, že se jedná o systémový podvod a krajně neseriózní jednání, kterému jsem zdaleka nebyl vystaven sám, protože od bratra mám velmi obdobné informace. Nechci ani domýšlet, kolik zákazníků společnosti TV bylo tímto způsobem oklamáno, nemluvě o tom, kolik tato nekorektnost přináší následných časových a stresujících problémů spojených s reklamačním řízením. Považuji takovéto jednání za natolik podvodné a alarmující, že jsem službu prakticky okamžitě po zjištění všech výše uvedených skutečností zrušil. Domnívám se, že tyto nekalé obchodní praktiky musí zajímat ČOI a Úřad pro ochranu spotřebitele, protože jde evidentně o klamavou reklamu ve spojení s nedodržováním smluvních podmínek. Především si však myslím, že zákazník má být předem, to znamená ještě před samotnou instalací a před uzavřením smlouvy kvalifikovaně upozorněn na možné technické problémy a garantovanou kvalitu služby a ne až po vlastní instalaci, kdy je zatlačen do krajně nevýhodné situace. Společnost O2 považuji z výše uvedených důvodů proto za zcela neseriózní a její jednání je pro mě totálním zklamáním. Hochman

 
od oggy
příspěvků: 25
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 53,7/10,2
Poskytovatel: UPC internet

A vás to překvapuje? Myslíte, že takto klame případné zákazníky jenom O2? Ani náhodou, stačí si poslechnout reklamu a nebo se podívat na stránky jiných "VELKÝCH" poskytovatelů - UPC, T-mobile, Vodafon. Jejich stránky se hemží superlativy jako: super - mega atd. A skutečnost? Nestabilní, pomalý a samozřejmě PŘEDRAŽENÝ služby, protože tu bombastickou reklamu musí z něčeho zaplatit!

Co se týče O2 překvapuje mne, že je možné aby úřad na ochranu hospodářské soutěže dovolil takový to MONOPOL na sportovní pořady a nutil lidi k zakoupení nefunkčích a nekvalitních služeb.

 
od kiran
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 76,4/10,2
Poskytovatel: UPC internet

Je škoda, že A1M nemá O2 TV programy. Je to asi jediný minus, jinak rychlost i stabilita se s ostatními neda srovnat.

 
od oggy
příspěvků: 25
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 71,6/10,4
Poskytovatel: UPC internet
hodnocení reakce: -1

Rychlost se nedá s ostatními srovnat? Docela by mne zajímalo jak jste to myslel. Jestli tak, že jejich max. rychlost 100/50Mbs je pomalá, pak mohu souhlasit, protože PODA má 300/100Mbs a Centrio (s podmínkou že jste na optice) 1000/500Mbs. Takže ano, ta rychlost se "nedá" srovnávat :-) Ale jo, máte pravdu, oproti O2 jsou jak "Superman vs šnek" :-)

 
od kuuuba
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 64,0/59,9
Poskytovatel: JM-Net z.s.

Já mám na Jižním Městě přes JM-Net 300 Mbitů na optice a funguje to taky super. Zbržďuje mi to jen můj router který nechci vyměnit.

 
od oggy
příspěvků: 25
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 74,6/13,2
Poskytovatel: UPC internet

Pokud by mi router snižoval možnost dosažení rychlosti o 400% tak by letěl oknem :-) asi moc internet nepotřebujete.

 
od slevap
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: T-MOBILE

Oggy | 19.03.2016 14:17

A vás to překvapuje? Myslíte, že takto klame případné zákazníky jenom O2? Ani náhodou, stačí si poslechnout reklamu a nebo se podívat na stránky jiných "VELKÝCH" poskytovatelů - UPC, T-mobile, Vodafon. Jejich stránky se hemží superlativy jako: super - mega atd. A skutečnost? Nestabilní, pomalý a samozřejmě PŘEDRAŽENÝ služby, protože tu bombastickou reklamu musí z něčeho zaplatit!

Co se týče O2 překvapuje mne, že je možné aby úřad na ochranu hospodářské soutěže dovolil takový to MONOPOL na sportovní pořady a nutil lidi k zakoupení nefunkčích a nekvalitních služeb.

... a Vy jste už u nás viděl, aby úřad šel po nějaké velké rybě, když ty velké ryby obvykle tak nějak dobře znají tamní šéfy ? :-) Proč by to ten úřad dělal ? Aby narazil na nejlepší právní kanceláře v ČR ? :-)

Řekl bych, že dokud úředníci na vedoucích pozicích budou přicházet ze soukromého sektoru a odcházet do soukromého sektoru podle zrovna vládnoucí repre, tak to tak prostě bude. Jinak řečeno, možná jsme v NATO, ale ruský vliv se tu nezapře ... .