Rychlost.cz Fórum Doporučení připojeni v ....... Prosím o doporučení internetového připojení v této lokalitě - Praha 9

Prosím o doporučení internetového připojení v této lokalitě - Praha 9

Prosím o doporučení internetového připojení v této lokalitě - Praha 9

Doporučení připojeni v .......
od araldos
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Zdravím,

momentálně mám internet od O2 (adsl) a díky velmi malému uploadu bych chtěl změnit providera (O2 má stejinak upload pouze max 2mb/s). Rodinný domek, takže optika asi ne. Jsem v tomto oboru vcelku laik, ale jediná možnost se mi zdá nějaké VDSL, či bezdrát. Jde mi hlavně o zvýšení uploadu (ideálně tak na 5mb/s a více).

Děkuji předem za všechny odpovědi :).

 
od adam
moderátor

Upload 5Mbits a více na DSL je spíše nereaálné. Takže hledat spíše wifi.

 
od araldos
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: O2

Díky za postřeh, jak říkám, nejsem všeznalec v tomhle oboru :D .

Měl bych dotaz, do teď jsem byl připojen skoro pouze přes kabel a tak jsem zvyklej na velkou stabilitu. Jak je to s bezdrátem, popřípadě jaké úskalí,či na co si mám dát pozor při výběru?

 
od adam
moderátor
Poskytovatel: Bartanet

Popravdě jsem na bezdrátu v menším městě, předtím v mále obci. Tam to riziko zarušenosti není velké. Podlě mě pokud je to na 5Ghz s přímou viditelností (ani stromy) do cca 400M daleko tak by problém být neměl.

Nerad to říkám, ale nejlepší postup je ten projít se v ulici či sousední ulici , podívat se na střechy domů a odhadnout kam jich smeruje nejvíc. U souseda co znáte se optat koho má a zda je spokojen :)

 
od honzatrx
příspěvků: 18
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: Vodafone

Použití technologií by mělo být sestupně dle dostupnosti optika, metalika, bezdrát. Jelikož dostupnost optiky je vyjímečná, jako první by mělo přijít v úvahu kabel od UPC, pak teprve VDSL od některého z providerů a až pak, není li metalika dostupná či je vzhledem k rychlosti značně finančně nevýhodná, teprve uvažovat o wifi providerovi. Bohužel současný technologický trend v souvislosti s příklonem k upřednostnění financí nad kvalitou co nejsnadnějším řešením značně nadužívá wifi, přitom tato technologie by se měla správně použít teprve tehdy, není-li technologicky dostupná žádná kvalitní a rychlá metalika.

 
od richard-zenker
příspěvků: 17
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 284/122
Poskytovatel: Praha12 net

Toto je silně zavádějící.

Každá z technologií má své limity, ale toto je sežazení pouze "technologií" dle maximální dosažitelné rychlosti, bez zohlednění mnoha jiných parametrů a to jak technických, tak dejme tomu společenských (např. někteří menší poskytovatelé se chovají k zákazníkům korektně a lidsky a někteří velcí poskytovatelé kabelového a dsl."internetu" se chovají zhůvěřile).

Příklady technických omezení

- rychlost poklátky optiky / ver. rychlost zřízení 1Gbps linky v e-bandu

- cena zřízení přípojky

- rychlost opravy (MW technologii je relatině snadné opravit, svařit optický svazek 100+ vláken trvá.....)

atd...

- technologie poslední míle navíc nic neřiká o jiných aspektech sítě a konektivity (redundance tras, saturace tras, kvality peeringu, kvalita zahraniční konektivity)

Richard