Rychlost.cz Fórum Doporučení připojeni v ....... Jihlavské wifi připojení pro hraní competetive her?

Jihlavské wifi připojení pro hraní competetive her?

Jihlavské wifi připojení pro hraní competetive her?

Doporučení připojeni v .......
od kane
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)

Zdravím.

Sháním připojení pro čistě hraní FPS competetive her. Na internátu mám ping 1000 na denní bázi. Jak je to s M-SOFTem? Google mi na něj vypláznul mnoho negativních ohlasů, ale zase jsou třeba přes 7 let staré atd.

Na druhou stranu mě velmi zaujalo tohle na jejich stránkách:

Zatížení skupiny závisí na chováni uživatelů ve skupině. Obvykle se setkáváme s dvěma protichůdnými zájmy - na jedné straně stojí uživatelé, kteří vyžadují kvalitní rychlou linku s minimální odezvou s možností občasného rychlého stažení dat na nezatížené lince (např. hráči PC her, uživatelé využívající VoIP, Skype, vzdálenou správu systému a rychlé prohlížení běžných www stránek) - na druhé straně pak uživatelé stahující objemné multimediální datové soubory, filmy, mp3, videa, audio a video streamy, internetové televize - tedy ti kteří kladou důraz především na maximální datovou propustnost.

Pokud by se v jedné skupině ocitli společně uživatele s protichůdnými zájmy, pak by se vzájemně negativně ovlivňovali. Není možnézajistit minimální odezvu a zároveň maximální propustnost. Náš systém se tedy snaží do jedné skupiny sloučit účastníky s podobnými přenosy - s podobným chováním na Internetu. jednoduše v rámci jedné skupiny

Pokud budete mít vysoké datové přenosy, lze očekávat, že ve Vaší skupině budete "soupeřit" s devíti dalšími zákazníky, jejichž zájmem je stáhnout maximální objem dat, linka bude pravděpodobně často výrazně zatížena, odezvy mohou kolísat a datová propustnost se bude častěji blížit minimálním hodnotám.

Jestliže Vaše přenosy nebudou výrazně zatěžovat agregační skupinu, lze očekávat, že ve Vaší skupině budou zákazníci s podobně nízkými datovými přenosy, proto bude linka po většinu času nevytížená s minimální odezvou.

Na druhou stranu, jaké data můžu stahovat? Ne neplánuji stahovat žádné filmy, nebo jinak náročné data. Jen se bojím třeba stáhnutí updatu přes Steam do hry a být zařazen do 'stahovací' skupiny.

Je ještě nějaká alternativa? Nemůžu podepsat smlouvu, protože se nejspíš budu od září stěhovat. Díky předem!

 
od psp822
příspěvků: 396
IP: (zobrazit)

Uplně běžná záležitost je jen na ISP jestli má kvalitně nastavený QoS a pravidla pro jednotlivé uživatele.

Cos čekal že budeš mít wifi spoj vyhrazený sám pro sebe :D

I takhle může frčet NET doma :) = http://rychlost.cz/rs/201649111354.png
 
od kane
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)

Nějak jsem tě nepochopil. Já nečekal, že budu mít pro sebe vyhrazené připojení. Jen jsem se ptal na zkušenosti a zda je alternativa.

 
od psp822
příspěvků: 396
IP: (zobrazit)

u každé wifi bude vždy agregace, některý ISP muže být lepší, některý horší, zaleží na provedení sítě a použitých technologiích.

Pokud se ti smlouvá nezdá a bojíš se, tak si ji nech napsat na dobu neurčitou tak abys ji mohl kdykoliv vypovědět.

I takhle může frčet NET doma :) = http://rychlost.cz/rs/201649111354.png
 
od kane
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)

Jasně, jasně. Já vím, že u wifi je vždy agregace. To na co jsem se ptal byly zkušenosti lidí co mají tenhle typ připojení. Ale vzhledem k tomu, že většina lidí stahuje šílená data i přes wifi, tak asi proto mají negativní zkušenosti, když je to hodí do skupiny downloaderů a pak najednou jim nejdou stahovat totálně legální data :-)

Co se týče smlouvy, tak přesně tak. Zkusím si to zařídit u M-Softu. Snažil jsem se najít jinší poskytovatele, ale vypadá to, že M-Soft bude nejlepší cesta. Pokud nebudu spokojený, tak sem napíšu, pokud by někdo v budoucnu měl podobný případ :-)