Rychlost.cz Fórum Síťový hardware VDSL router Comtrend nebo ZyXEL?

VDSL router Comtrend nebo ZyXEL?

VDSL router Comtrend nebo ZyXEL?

Síťový hardware
od ripper6
příspěvků: 62
IP: (zobrazit)

Mam moznost tehlech routeru:

VDSL2/ADSL2+ modem ZyXEL P-870HN-53b - (714czk GTS Novera)

Huawei EchoLife HG622u
Comtrend VR-3026e - O2 (999czk)

ktery je lepsi? Je vyrazny rozdil mezi Comtrend a Zyxel? Poruchovost atd?

 
od ripper6
příspěvků: 62
IP: (zobrazit)

Taky se muze zdat divny proc to tak resim, jenze ne kazdej provider je dobrej a potom volejte na zakaznickou placenou linku hodinu nebo budte tejden bez netu.

Stejne jako router, kdyz budou mit jen jeden a podela se, muzu to reklamovat a cekat a cekat a tu dobu me treba nepude net. Zas dostanu stejnej typ a zas se podela.

 
od sixkiller
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

ripper6:10.11.2011 20:18Taky se muze zdat divny proc to tak resim, jenze ne kazdej provider je dobrej a potom volejte na zakaznickou placenou linku hodinu nebo budte tejden bez netu.

Stejne jako router, kdyz budou mit jen jeden a podela se, muzu to reklamovat a cekat a cekat a tu dobu me treba nepude net. Zas dostanu stejnej typ a zas se podela.

rozhodně doporučuji zyxel, má větší pokrytí wifi signálem. Comtrend má pouze integrovaný vysílač, který není příliš výkonný. Tyto modemy upřednostňují kabelový rozvod signálu.

 
od andytree
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)

Určitě zyxel. Má ho kamarád a výkon super

 
od david75
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

ripper6:09.11.2011 19:29Mam moznost tehlech routeru:

VDSL2/ADSL2+ modem ZyXEL P-870HN-53b - (714czk GTS Novera)

Huawei EchoLife HG622u
Comtrend VR-3026e - O2 (999czk)

ktery je lepsi? Je vyrazny rozdil mezi Comtrend a Zyxel? Poruchovost atd?

Je to stejné. Nejlepší je Huawei.

david75
 
od vendy-x1
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)

david75:27.02.2012 20:39Je to stejné. Nejlepší je Huawei.

uvidíme možná že budu jiného názoru až ho budu mít doma :)

 
od vendy-x1
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)

Ono vlastně jde o to, že comtrend vr-3026e nemá žádnou externí venkovní anténu, ale má ji intengrovanou uvniř routeru. Podle všeho by tam měla být ještě jedna anténa, ale ta je prý vypnutá. Kvalitní a dobře vybavené routery mají jednu venkovní anténu a tu druhou mají zabudovanou. Podle toho co jsem zjistil. Míval jsem u huawei echolife hg520i ADSL s wifi jsem měl určitě lepší signál než u comtrend vr-3026e rozdíl není nějak velký ale, zhruba 15% rozdíl by pro někoho mohlo být důležité. U nás v domě se hodně těžko zavádí wifi signál skrz silné zdi a stropy hodně ztěžka a najít nejvhodnější místa pro dobrý příjem je obtížné. Proto se určitě vyplatí pořidit si kvalitní router, který má venkovní anténu a ne intengrouvanou také bude záležet na síle dBi antény. Tohle by právě mohlo hodně utlumovat vysílací signál. A o to horší je to když taháte signál skrz silné stropy nebo zdi. Lepší by bylo v bytě šířit signál skrz slabší zdi. Proto jak už někdo řekl comtrend vr-3026e se hodí spíše pro kabelové použití pro wifi spíš do bytu. Nedoporučuji do velkého domu s tlustými zdmi. Variant a jak to řešit může být více :)

 
od honzatrx
příspěvků: 18
IP: (zobrazit)

Comtrend má mizernou wifi kvůli tomu, že pod krytem je na straně jen malá destička jako anténa. Druhá anténa není vypnutá, ale není vůbec, ačkoliv na desce jsou pro ni pájecí body a na druhé straně výlisek pro uchycení druhé destičky. Je vyzkoušeno, že lze do těchto pájecích bodů připojit kablík externí anténky, dosah se zlepší naprosto zásadně.

 
od vendy-x1
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)

Tak už mám doma ten: ZyXEL P-870HN-53b mohu jen doporučit a pochválit příjem WIFI. Mě se zlepšil příjem až o 20% síla signálu ( z původních 66% ) mám nyní 86% možná bych se dostal i na 90%. A ve windowsech 7 mě ukazuje indikátor přijmu signálu mám všech 5 zelených čárek o rychlosti 72 MB. Takže jsem určitě spokojený :)